Продава се: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Просто да изясним, дали наистина искаш да ми чистиш офиса или ме заплашваш. Не ме е хванало шубето, спрявал съм се с доста по-страшни от теб, мишки като теб им режа гърлото и им се осирам отгоре.

Не бе мишенце не искам да те плаша - Мъфинчета съм ти купил да те черпя

А иначе за осирането ти - Дето си написал горе наистина ти вярвам, ако трябва след това ще почистя
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Така и така разклатихте темата, интересно ми е колко би струвал сайт, който прави месечно 30-35к месечно уникални (примерно 1к/ден) при същите условия (имам предвид, ако не носи кой знае какви приходи - между 10 и 30 евро месечно)? Явно базата, на която трябва да се стъпи е нещо комплексно и не зависи само от прихода, но и от редица други фактори - източници на трафик, качество на съдържанието, възможности за развитие, брандинг, социализация, потребителско изживяване и т.н.

Много е дъвкана темата с различните му формули , да не ги казвам сега има си цяла тема , но мога да кажа мое мнение аз долу горе как гледам на нещата , ако разгледаме твоя пример , 1000 дневни посетителя и без кой знае какви доходи но наистина качествен сайт , бих дал долар за потребител да кажем имаш постоянно всеки ден 900-1100 средно 1000 бих дал 1000 $ нищо че сайта е за БГ пазара или имаш всеки ден 1000 посетителя от всякъде повечето да кажем от социалки и сайта не е кой знае какво не бих дал и 200 лв. нищо че всеки ден има 1000 посетителя но това си е мое мнение всеки си има глава на раменете. ;)
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Айде да не съм само с талаш в тази тема

Цената от 900лв е съвсем приемлива дори и сайта да няма 1 ст доход - Защото един сайт не се оценява само по това какво печели - Снап чат не печели нищо - Последно май има капитализация около 12 милиарда.

Но да си дойдем на нашият случай - Трафикът струва пари - В БГ макар и евтин под 2ст на посетител няма как да докараш читав трафик дето да ти е с под 50% боунсрейт

Въпросният сайт прави около 7000 влизания на месец по 2ст това са 140лв на месец - цената от 2300лв въобще не е луда - Явява се 16 месечната цена на трафика - Което е в горният общоприет сегмент сайтове да се продават за парите които изкарват (или им струва трафика) между 6 и 18 месеца - Това че тук няма кой да я плати не значи че е космическа.
Последната цена от 900лв - е стойноста на трафика за около 6 месеца - което пък е доста изгодно и това че в момента никой не го е платил не означава че не си струва парите.

Просто трябва да попадне на човек който да знае как да монетаризира трафика.
 
Последно редактирано:
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Абе то трафика хубаво, ама аз за какво да плащам за трафик, който той докарва в тоя сайт, като очевидно, тоя трафик в момента не струва нищо. Аз мога да си докарам трафик и да си плащам за трафика и да знам, че тоя трафик ще ми носи пари, тоя трафик в момента не носи пари, така че не струва нищо. Неговата загуба, не трябва да е и моята загуба. А ако променя сайта, така че да вади пари, може неговия трафик да изчезне, защото за да прави пари сайта, трябва да се промени, в тая си форма не прави пари очевидно. А като промениш сайта има риск, трафика да не намира това, което търси и да изчезне, което пак ще ме накара да купувам трафик и същата работа, само дето ще съм платил висока цена, за едно нищо. Единственото от стойност в случая е домейна, но никак не струва 900 лева, а 2300 е абсурд.

Пък снапчат си е друга работа, защото там без да има промяна в модела може да се правят пари, но тъй като в момента това може да отблъсне някои потребители, както и да забави разтежа, човека предпочита първо да се цели към максимален разтеж, а след това да монетаризира.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Въпросният сайт прави около 7000 влизания на ден

де ги видя тия 7000 на ден не знам , но ако бяха толкова на ден сайта да беше продаден отдавна за първоначалната искана сума :|
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

грешка на месец имам в предвид както съм ги и сметнал след това - 140лв на месец :)
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Чета "идиотски" коментари, които са прекалено смешни за да ги коментирам и да си губя времето. За съжаление, както казва Бат Бойко, такъв ни е маТриала в БГ.

Сайта спокойно може да прави много повече, но когато съм решил да се оттегля от тази дейност, то няма смисъл да влагам от личното си време, което е далеч по-скъпо. Когато печеля от друго същата сума за седмица, съм преценил, че не си струва да влагам седмици или месеци в това начинание, защото чисто стратегически не ми се вързва с дългосрочния ми личен план за развитие.

Нова цена: 850 лв.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Чета "идиотски" коментари, които са прекалено смешни за да ги коментирам и да си губя времето. За съжаление, както казва Бат Бойко, такъв ни е маТриала в БГ.

Сайта спокойно може да прави много повече, но когато съм решил да се оттегля от тази дейност, то няма смисъл да влагам от личното си време, което е далеч по-скъпо. Когато печеля от друго същата сума за седмица, съм преценил, че не си струва да влагам седмици или месеци в това начинание, защото чисто стратегически не ми се вързва с дългосрочния ми личен план за развитие.

Нова цена: 850 лв.

И какво, ние да купуваме потенциала така ли? Значи да плащаме за потенциала, след това да стискаме палци, да ударим потенциала и да сме на 0. Усещаш ли кой е идиота, искаш пари, за нещо, което може би ще направи толкова пари.

Матриала е такъв да, хора които не знаят как се оценява един прост сайт. Давам ти 100 лева, щото си наглец.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Четох дискусията и си ги мисля разни. Всяко нещо се прави с дадена цел. Има некомерсиални инициативи и сайтове, но бизнес каталога е далеч от това. Тогава, след като е вид бизнес, трябва да има печеливш бизнес модел. Сайтът отнема време за разработка, прави разходи, а няма печеливш бизнес модел, съответно няма как да се продава на висока цена. Лошото е, че е започнато нещо, от което не се знае как да се печели? Не е зле технически ориентираните хора преди да започнат да правят някакъв проект, да се допитат до икономист и евентуално правист, за да няма такова хвърляне на пари и усилия на вятъра. Освен това, за да научим фирмите, че за да ги "видят и чуят в интернет", трябва да си плащат, а не да им се дават толкова безплатни възможности в тези каталози. Иначе пожелавам успех в продажбата на автора, тъй като все някой може да има идея как да монетизира сайта.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Един сайт не е само рекламни карета и кликове върху тях за да се "монетизира".
Един сайт може да печели много добре от така наречени "спонсори", а как ще си ги намерите, все пак сте предприемачи и ще ги убедите че да се появят на сайта е престижно.
Знам сайтове, които нямат реклами, но имат много могъщи спонсори и естествено завоалирано им се представят техните продукти.
Тук гледам всякакви мнения от рода "колко е ПР на сайта", пак ще кажа, знам за сайтове, дето имат "ПР 0" и се посещават от поне 2-3000 потребители всеки ден и продават стоки"
Ако един предприемач е успешен и смята че има идея как да развие този домейн успешно, смятам че до сега да е купен и то още в началната цена, останалото е ала бала и почти никаква идея как да се развие този домейн/сайт, без никаква стратегия, но "що да не го имам"
Все пак трябва взаимно уважение и ако продавача е решил че сайта/домейна струва толкова, не е нужно да му се обяснява колко е "тъп" и че трябва да му намали цената, просто темата се оставя и ако продавача реши, може сам да си смъкне цената.
Поздрави и без лоши помисли
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Иванов, не съм казал че домейна няма потенциал, но защо да плащам за потенциала? Сегашния си вариант не струва толкова.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Да обиждаш явно за теб е геройство и възможност да се проявиш във виртуалното общество. Не вярвам да ти носи добри резултати този подход, но всек пак успех!
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Да обиждаш явно за теб е геройство и възможност да се проявиш във виртуалното общество. Не вярвам да ти носи добри резултати този подход, но всек пак успех!

Просто съм добър човек и не искам някой начинаещ да се набута. Следващия път се научи да искаш честна цена.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Просто съм добър човек и не искам някой начинаещ да се набута. Следващия път се научи да искаш честна цена.

Караш ме да се смея. Така или иначе, цената повече няма да пада и ще се продаде на тази цена или по-висока, но не и по-ниска.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Караш ме да се смея. Така или иначе, цената повече няма да пада и ще се продаде на тази цена или по-висока, но не и по-ниска.

Винаги се намира идиот, който да купи квото продаваш.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

@bedrijfsbeheer
Защо си така язвителен тези дни?
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

@bedrijfsbeheer
Защо си така язвителен тези дни?

Така говоря попринцип, освен ако не продавам нещо. Просто си го казвам както си е, не е заяждане, не е нищо, според мен е така и си го казвам.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Добре, приемам. Но отстрани изглежда различно.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Отстрани е различно винаги, това, че някой е директен и има по-груб изказ или е просто по-емоционален, не значи, че се заяжда и че е лош човек
 

Горе