CooliceHost струва ли си ?

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от Scanolions, Окт 16, 2018.

1. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Искам да попитам хората, които използват и са използвали този хостинг какви са ви впечатленията, защото гледам че предлагат малко дисково пространство 10-20ГБ, а аз постоянно качвам снимки и ме притеснява какво ще стане ако се напълни има ли шанс да се увеличи с допълнителни 10ГБ ? Интересува ме какви лимити на процесорно време предлагат на 24 часа никъде не можах да открия и има ли inodes ограничения ? Сървъра Apache ли е само или Nginx ? И на последно ме интересува контролния панел Cpanel ли е ? Не съм много запознат с хостингите и викам да попитам вас по запознатите, защото сега съм на ICN на икономичен план и имам проблем с adsense и search console. Adsense ми пращат писмо, че сайта не работи нямат достъп до него, а от search console когато натисна да обходи бота понякога има достъп до сайта и то частичен до някои файлове пак няма достъп или изобщо няма достъп и мисля че проблем идва от сървъра, защото като тествам с PageSpeed ми дават забележка, че сървъра се бави с 0,80. И ми се струва, че правят някакви шашми с процесорното време само и само да мина на бизнес плана, защото имам 11 плъгина и вечерно време като нищо не се прави по сайта ми прави 24 минути процесорно време. И така чакам мненията ви за този CooliceHost :)

2. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,186
    Харесвания:
    571
    Точки:
    113
    Собствениците на форума са собственици и на хостинга. Страхотен хостинг , бърз съпорт при проблеми. От който и друг хост да идваш , ще бъдеш доволен след като се преместиш.

Blinky и sstankov харесват това.
  3. momcheto

momcheto Well-Known Member

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,188
    Харесвания:
    58
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Ще ти го направят както им кажеш. Имат опция за допълнително пространство. Просто им пиши на съпорта. Отговарят до минути. Аз ги ползвам от 3 години. Толкова съм ги занимавал и нито веднъж не са оставили без да ми обяснят или да разрешат казус. И като добавим, че сървърите са им разпръснати в много точки.

Смея да твърдя, че друг хостинг едва ли би обърнал толкова внимание на клиент.

4. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Значи искате да кажете, ако започна с Webmaster с 10ГБ и като ми свърши може да им пиша да ми добавят още 10-20 ГБ така ли ? А какво е положението с процесорното време, че никъде не открих за всеки план колко процесорно време дават и тъй като сайта ми се посещава повече от чуждестранни хора какъв да избера Европейски хост или Американски ?

5. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,186
    Харесвания:
    571
    Точки:
    113
    Пиши директно през сайта след като се регнеш има тикет система - отговарят бързо. Кажи им колко място ти трябва и какъв ти е трафика ще ти предложат най-доброто което се доближава до изискванията ти. С процесорно време никога не съм имал проблем на тоя хост , а не е като да не съм имал бая трафик преди. Нз какви са лимитите но едва ли ще ти правят проблем.

6. Victor R

Victor R Active Member

Рег.:
    Авг 14, 2017
    Съобщения:
    183
    Харесвания:
    92
    Точки:
    28
    Може би е по-добре директно да пишеш на хоста и да попиташ.
    От многото мнения за и от тях, съм останал с впечатлението, че са изключително сериозни и ако утре трябваше да избирам, със сигурност не бих се поколебал да ги пробвам.

7. sstankov

sstankov Active Member

Рег.:
    Септ 29, 2013
    Съобщения:
    591
    Харесвания:
    92
    Точки:
    28
    И аз съм го ползвал и всичко лети ! Препоръчвам !

8. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Те разбират ли български, ако им пиша на български на съпорта ? :D

9. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,186
    Харесвания:
    571
    Точки:
    113
    те са българи , собственици са и на този форум.

10. momcheto

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,188
    Харесвания:
    58
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Можеш да им пишеш на какъвто език искаш хаха. Но да, те ще обяснят за кой пакет си на база на това което им кажеш.

11. kamentk

kamentk Well-Known Member

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,067
    Харесвания:
    237
    Точки:
    63
    Горещо препоръчвам. Клиент съм им от почти както ги има. Нямат грешка. Абсолютен професионализъм.

Blinky харесва това.
  12. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,135
    Харесвания:
    441
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там
    По-добър и евтин хост едва ли ще намериш :) Суперхостинг преди време ми искаха някакви хиляди на година, а с 20€ на месец нямам абсолютно никакви проблеми при coolicehost ;)

Blinky харесва това.
  13. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Като попитах за процесорно време те казаха че дават нещо като сървър и важното да не го натовариш, а не ги интересува колко процесорно време правиш това вярно ли е ? За първи път чувам такова нещо за споделен хостинг.

14. momcheto

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,188
    Харесвания:
    58
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Ами да, те ти заделят пространство и оттам нататък зависи от процесите ти. Мисля, че ги правят като изолирана среда. Но не ти броят процесорно време.

15. V.Andreev

V.Andreev Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 8, 2008
    Съобщения:
    2,372
    Харесвания:
    178
    Точки:
    63
  16. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Виждам че всички ги препоръчват след като ми изтече хостинга ще се преместя при тях, че до 24 декември съм платил. Дано да се оправи това дето понякога бота на search console и adsense нямат достъп до сайта.

17. zoomaniak

zoomaniak Well-Known Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    1,066
    Харесвания:
    271
    Точки:
    83
    За пръв път да получавам истинско качество - на ниска цена. Даже се дразня, че няма проблеми и не се разправям с Хостинг нерви. Забравих за сайтовете :)

Blinky и Странникът харесват това.
  18. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    197
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    А мисля да купя този път Cloud host и не са ми ясни някои неща и те са:
    1. 1 ядро 2,4ghz и 2GB RАМ достатъчни ли са за сайт малък сайт с 500 хора дневно ?
    2. Това трафик дето дават 1TB,2TB за какво са и колко трябва да е ?
    3. Интернет свързаността каква трябва да е ?

19. mobilio

mobilio Well-Known Member

Рег.:
    Ян 18, 2012
    Съобщения:
    1,526
    Харесвания:
    275
    Точки:
    83
    1. Повече от достатъчни.

2. Колкото повече толкова повече!

3. Важи същото като точка 2.

20. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,310
    Харесвания:
    1,980
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, но в някои случаи не само пространството приключва, често и други ресурси е нужно да се покачат, което автоматично води до ъпдейт на плана, но както казах "някои случаи". Вече зависи персонално как седят нещата. Но няма да сбъркаш, стараем се много за клиентите си.

@zoomaniak , ти май дърпаш дявола за опашката ми се струва. :) Недей така. :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice