CooliceHost струва ли си ?

Искам да попитам хората, които използват и са използвали този хостинг какви са ви впечатленията, защото гледам че предлагат малко дисково пространство 10-20ГБ, а аз постоянно качвам снимки и ме притеснява какво ще стане ако се напълни има ли шанс да се увеличи с допълнителни 10ГБ ? Интересува ме какви лимити на процесорно време предлагат на 24 часа никъде не можах да открия и има ли inodes ограничения ? Сървъра Apache ли е само или Nginx ? И на последно ме интересува контролния панел Cpanel ли е ? Не съм много запознат с хостингите и викам да попитам вас по запознатите, защото сега съм на ICN на икономичен план и имам проблем с adsense и search console. Adsense ми пращат писмо, че сайта не работи нямат достъп до него, а от search console когато натисна да обходи бота понякога има достъп до сайта и то частичен до някои файлове пак няма достъп или изобщо няма достъп и мисля че проблем идва от сървъра, защото като тествам с PageSpeed ми дават забележка, че сървъра се бави с 0,80. И ми се струва, че правят някакви шашми с процесорното време само и само да мина на бизнес плана, защото имам 11 плъгина и вечерно време като нищо не се прави по сайта ми прави 24 минути процесорно време. И така чакам мненията ви за този CooliceHost :)
 
Собствениците на форума са собственици и на хостинга. Страхотен хостинг , бърз съпорт при проблеми. От който и друг хост да идваш , ще бъдеш доволен след като се преместиш.
 
Ще ти го направят както им кажеш. Имат опция за допълнително пространство. Просто им пиши на съпорта. Отговарят до минути. Аз ги ползвам от 3 години. Толкова съм ги занимавал и нито веднъж не са оставили без да ми обяснят или да разрешат казус. И като добавим, че сървърите са им разпръснати в много точки.

Смея да твърдя, че друг хостинг едва ли би обърнал толкова внимание на клиент.
 
Значи искате да кажете, ако започна с Webmaster с 10ГБ и като ми свърши може да им пиша да ми добавят още 10-20 ГБ така ли ? А какво е положението с процесорното време, че никъде не открих за всеки план колко процесорно време дават и тъй като сайта ми се посещава повече от чуждестранни хора какъв да избера Европейски хост или Американски ?
 
Значи искате да кажете, ако започна с Webmaster Mini с 10ГБ и като ми свърши може да им пиша да ми добавят още 10-20 ГБ така ли ? А какво е положението с процесорното време, че никъде не открих за всеки план колко процесорно време дават и тъй като сайта ми се посещава повече от чуждестранни хора какъв да избера Европейски хост или Американски ?
Пиши директно през сайта след като се регнеш има тикет система - отговарят бързо. Кажи им колко място ти трябва и какъв ти е трафика ще ти предложат най-доброто което се доближава до изискванията ти. С процесорно време никога не съм имал проблем на тоя хост , а не е като да не съм имал бая трафик преди. Нз какви са лимитите но едва ли ще ти правят проблем.
 
Може би е по-добре директно да пишеш на хоста и да попиташ.
От многото мнения за и от тях, съм останал с впечатлението, че са изключително сериозни и ако утре трябваше да избирам, със сигурност не бих се поколебал да ги пробвам.
 
Можеш да им пишеш на какъвто език искаш хаха. Но да, те ще обяснят за кой пакет си на база на това което им кажеш.
 
Горещо препоръчвам. Клиент съм им от почти както ги има. Нямат грешка. Абсолютен професионализъм.
 
И така чакам мненията ви за този CooliceHost :)

По-добър и евтин хост едва ли ще намериш :) Суперхостинг преди време ми искаха някакви хиляди на година, а с 20€ на месец нямам абсолютно никакви проблеми при coolicehost ;)
 
Като попитах за процесорно време те казаха че дават нещо като сървър и важното да не го натовариш, а не ги интересува колко процесорно време правиш това вярно ли е ? За първи път чувам такова нещо за споделен хостинг.
 
Като попитах за процесорно време те казаха че дават нещо като сървър и важното да не го натовариш, а не ги интересува колко процесорно време правиш това вярно ли е ? За първи път чувам такова нещо за споделен хостинг.

Ами да, те ти заделят пространство и оттам нататък зависи от процесите ти. Мисля, че ги правят като изолирана среда. Но не ти броят процесорно време.
 
Виждам че всички ги препоръчват след като ми изтече хостинга ще се преместя при тях, че до 24 декември съм платил. Дано да се оправи това дето понякога бота на search console и adsense нямат достъп до сайта.
 
За пръв път да получавам истинско качество - на ниска цена. Даже се дразня, че няма проблеми и не се разправям с Хостинг нерви. Забравих за сайтовете :)
 
А мисля да купя този път Cloud host и не са ми ясни някои неща и те са:
1. 1 ядро 2,4ghz и 2GB RАМ достатъчни ли са за сайт малък сайт с 500 хора дневно ?
2. Това трафик дето дават 1TB,2TB за какво са и колко трябва да е ?
3. Интернет свързаността каква трябва да е ?
 
1. Повече от достатъчни.

2. Колкото повече толкова повече!

3. Важи същото като точка 2.
 
Значи искате да кажете, ако започна с Webmaster с 10ГБ и като ми свърши може да им пиша да ми добавят още 10-20 ГБ така ли ? А какво е положението с процесорното време, че никъде не открих за всеки план колко процесорно време дават и тъй като сайта ми се посещава повече от чуждестранни хора какъв да избера Европейски хост или Американски ?
Да, но в някои случаи не само пространството приключва, често и други ресурси е нужно да се покачат, което автоматично води до ъпдейт на плана, но както казах "някои случаи". Вече зависи персонално как седят нещата. Но няма да сбъркаш, стараем се много за клиентите си.

@zoomaniak , ти май дърпаш дявола за опашката ми се струва. :) Недей така. :)
 

Горе