Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

mymall

New Member
Здравейте,

беше ми останал под ръка един домейн и реших да го пусна като affiliate сайт. Спрях се на програмата VegaPlus на Crocmint. Методите чрез които смятам да промотирам сайта са основно PPC като ще гоня трафик от САЩ, Канада. До сега не съм се занимавал с такъв вид дейност. Някой има ли наблюдения дали този продукт е вървежен и търсен или да го сменя с друг от техния каталог?

Грешна ли е стратегията ми да заложа само на PPC? Нямам време да се занимавам да го оптимизирам и т.н., за да гоня органичен трафик от търсачки.

Какво мислите подходящ ли е трафика, към който съм се насочил? Да включа ли Англия към таргета ?

Ето това е сайта: http://healthforme.info/ Ползвам готов техен темплейт с техен контент.

Благодаря
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Здрасти.

Продуктът, на който си се спрал е вървежен и е един от добре продаваните им продукти. Мисля, че си направил не лош избор. Естествено, се надявам и друг да даде мнение по въпроса. Трафикът, който си избрал също е добър, но метода - PPC е вече въпроса на точна и добре направена кампания. Тези 2 дърважи са ти ОК и други за сега не е нужно да включваш, но гледай също така да поправиш и изчистиш тамплейта от каквото и да е неща по него, за да имаш максимална конверсия. Все пак трафика, който ще идва от PPC-то няма да е никак евтин. Програмата си има афф. мениджър, форум и помощно средства, които няма да е зле да попрегледаш преди да почнеш. В интерес на истината важното е да бъдеш максимално подготвен преди да се пуснеш.

Пожелавам ти успех и ако имаш въпроси - пиши.
 
Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Благодаря за коментара, ще помисля по някой неща.
също така да поправиш и изчистиш тамплейта от каквото и да е неща по него
Гледам, че в темплейта , които ползвам има оставени телефони, предполагам това са телефоните на фирмата. Хубаво ли е да ги изчистя и да оставя само вариант за поръчка само онлайн ?
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Естествено че ще ги оставиш телефоните.
 
Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

А в такъв случай, клиента няма ли да може директно да поръчва по телефона ? И аз от своя страна да губя комисионната си ?
 
Здравейте,

изникна ми още едно питане, но то е насочено към друга програма на CrocMint - VitoSlim

Някой има ли някакви наблюдения ? Има ли добра конверсия? Търси ли се този продукт? Какъв начин бихте ми препоръчали за промотиране? PPC или SEO
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Никакъв ме няма в афилеита но едно съм сигурен, че няма да излезе сметката само с ппц - особено при положение че сайта ти е нов нямаш представа от продуктите от важните ключови думи и тн. От практиката ми до момента с ппц съм установил че обикновено само много малка част от думите продават и само много малка част от тях имат достатъчно голяма конверсия за да може да се покриват разходите. За това си мисля, че не си ли докараш поне малко трафик и продажби от органичен трафик по добре въобще не се и занимавай особено както и си написал че нямаш време да се занимаваш.
 
Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Никакъв ме няма в афилеита но едно съм сигурен, че няма да излезе сметката само с ппц - особено при положение че сайта ти е нов нямаш представа от продуктите от важните ключови думи и тн. От практиката ми до момента с ппц съм установил че обикновено само много малка част от думите продават и само много малка част от тях имат достатъчно голяма конверсия за да може да се покриват разходите. За това си мисля, че не си ли докараш поне малко трафик и продажби от органичен трафик по добре въобще не се и занимавай особено както и си написал че нямаш време да се занимаваш.

Това с ключовите думи важи по-скоро за реклама в AdWords. Наистина не знам кои думи ще ми донесат печалба и т.н, точно заради това в началото няма да залагам на AdWords ами съм решил да се насоча към Facebook, където може да се прави малко по-различен таргет.

Не искам да наблягам на SEO-то, защото тази ниша е доста трудна, а аз не се занимавам професионално с това и би ми било много трудно, да не кажа невъзможно :) е може да се направи нещо основно, но до там.
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Естествено че ще ги оставиш телефоните.
Телефоните ги оставяш, даже ако не са на видно място, постарай се да са - това е част от % конверсия, който може да качиш. Друго си е потребителя да види, че може да има директен контакт с въпросните търговци. Както се вика, даже и ей така, за да попита нещо.

За другия продукт - и той не е лош, нямам директни наблюдения дали е много вървежен, както и не съм сигурен, че ще е конкурентноспособен за PPC, при положение, че има продукти за под $40 за същия съплай период. Ако това се нагласи, може и да се избиват кампаниите.

Едно ще ти кажа. Докато Google е търсачка № 1, никоя социална мрежа няма да има ефекта му на това да докарва таргетиран трафик. FaceBook PPC-то може да донесе и някакъв ефект, но си спомнях за тези продукти дали беше ОК.

Препоръчвам ти лично да си направиш и малко SEO. На никой не пречи това. В крайна сметка допълнителни посетители от Google, Yahoo, Bing не са излишни. Специализирай в едно нещо и си бутай там, гледай много много да не се разцепваш между 100 неща. ;)
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

В щатите може и да е по различно, но прочети тази моя тема може и да ти е от полза щом мислиш да рекламираш във ФБ
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=22644
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Аз тези телефони съм ги ръгнал в контакт страницата. За PPC теста ползвай безплатни ваучери задължително. :)
 
Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Аз тези телефони съм ги ръгнал в контакт страницата. За PPC теста ползвай безплатни ваучери задължително. :)

Ти към crocmint ли си се вързал ?

Телефоните ги оставяш, даже ако не са на видно място, постарай се да са - това е част от % конверсия, който може да качиш. Друго си е потребителя да види, че може да има директен контакт с въпросните търговци. Както се вика, даже и ей така, за да попита нещо.

За другия продукт - и той не е лош, нямам директни наблюдения дали е много вървежен, както и не съм сигурен, че ще е конкурентноспособен за PPC, при положение, че има продукти за под $40 за същия съплай период. Ако това се нагласи, може и да се избиват кампаниите.

Едно ще ти кажа. Докато Google е търсачка № 1, никоя социална мрежа няма да има ефекта му на това да докарва таргетиран трафик. FaceBook PPC-то може да донесе и някакъв ефект, но си спомнях за тези продукти дали беше ОК.

Препоръчвам ти лично да си направиш и малко SEO. На никой не пречи това. В крайна сметка допълнителни посетители от Google, Yahoo, Bing не са излишни. Специализирай в едно нещо и си бутай там, гледай много много да не се разцепваш между 100 неща. ;)

Задължително мисля да направя и СЕО, но ще видим първо какъв ще е резултатът от PPC.

Не мисля да се разпръсквам между много неща, мисля да сменя предния продукт, защото не е позволен за реклама във фейсбук.
 
От: Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Ти към crocmint ли си се вързал ?

Не, основно към Cashburners. За сега са с най-добра конверсия от другите (поне при мен). :) Крока не съм ги ползвал изобщо и нищо не мога да кажа за тях. Все хапове... :wink:
 
Re: От: Re: От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

Не, основно към Cashburners. За сега са с най-добра конверсия от другите (поне при мен). :) Крока не съм ги ползвал изобщо и нищо не мога да кажа за тях. Все хапове... :wink:

Аз ги разгледах и тях, но основно ме отблъсна това, че не видях да поддържат PayPal за изплащане на комисиона.

Вярно е, че са все хапове. Ще тръгна сега с крок-а, пък да видим какво ще стане.
 
Аз ги разгледах и тях, но основно ме отблъсна това, че не видях да поддържат PayPal за изплащане на комисиона.

Вярно е, че са все хапове. Ще тръгна сега с крок-а, пък да видим какво ще стане.
Имат, но не е споменато:

cash.jpg

Но, все хапове, както казаха по-горе. Важното е на кой как му конвертира. ;)
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

От понеделник започва PPC кампанията, да видим какъв ще бъде ефектът.

Подготвил съм две кампании една във фейсбук и една в адуърдс. После ще споделя какви са наблюденията ми.
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

После ще споделя какви са наблюденията ми.
Непременно сподели при започване. Интгересно е дали има смисъл да се прави. Ако има, ще има и за други продукти.

Успехи. ;)
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

За съжаление остана само възможността с AdWords, защото Facebook не позволяват рекламирането на каквито и да е било "Хапчета", било то билкови или не. Тъпо ама какво да правиш.
 
От: Crocmint - Мнение за програмата VegaPlus

ФБ са толкова застреляни че направо се чудя как въобще някой рекламира там. Половината от нещата които рекламирам в Адуорд там ми ги спират. А трафика им е пълен талаш.
Купих си два сайта и ще ги пробвам и аз с Адуорда но не ми се вярва да направя перпето мобиле
 

Горе