Dell Inspiron 7737 - коментари?

От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

това не бих го взел, заради процесора, видео картата и линукса. като му купа вин и идва на цената на този дето аз съм харесал.


Сега като гледам мненията почвам да се чудя за този: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425 и почвам да се чудя тази резолюция дали е добре на 17 монитор, защото на 15.6 определено не става. Лошото е че не се сещам къде може да има такъв изложен някъде да го видя преди да го купя.

Какво ще кажете за горната машина?

Хм. Като цяло темата ти е много грешно започната. Чак на 20 мнения научаваме, че ти трябва и Уин. А иначе, като изключим Уин-а това е най-добрия процесор с най-доброто видео за тези пари :)


П.С. Като казах вчера, че Latitude повече ме кефи от вътре имам в предвид това

dell-latitude.jpg
dell-inspiron1.jpg

Не знам дали ти прави впечатление примерно как е реализирано охлаждането на Lalitude (горе), но това е съвсем нормално понеже те са от различни класове. Съответно Inspiron е ниския клас
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Хм. Като цяло темата ти е много грешно започната. Чак на 20 мнения научаваме, че ти трябва и Уин. А иначе, като изключим Уин-а това е най-добрия процесор с най-доброто видео за тези пари :)


П.С. Като казах вчера, че Latitude повече ме кефи от вътре имам в предвид това

Виж файлът 10720
Виж файлът 10721

Не знам дали ти прави впечатление примерно как е реализирано охлаждането на Lalitude (горе), но това е съвсем нормално понеже те са от различни класове. Съответно Inspiron е ниския клас


За 2400лв този лаптоп е най добър от всичките - http://laptop.bg/laptops-asus-G750-a...4040d_120gbssd

Нищо особенно не е с това скапано видео. За 2400 може да се намери с доста по добро :)
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

.............
 
Последно редактирано:
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

според теб какво ще изгуба ако не съм с голямата резолюция?

Ами аз никога не бих си взел HD ready лаптоп, още по-малко пък когато говорим за 17+ инча екран. В ерата, когато вече навлиза 4к резолюциите, 1080p си е просто задължителен стандарт. То игра да си пуснеш, филм да гледаш, софтуер да джиткаш - HD-то си казва думата.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

според теб какво ще изгуба ако не съм с голямата резолюция?

Абсолютно нищо. Едно време всички тръгнаха да правят FullHD на лаптопи, щото можеше. Сега вече тази изгъзица понамаля, щото се видя, че няма смисъл...
Има едни стандарти в които се казва, че за FullHD ти трябват 42", а за HDReady 32".
Та всичко опира до това какво реално виждаш с голямата резолюция на малкия дисплей...

С нетърпение чакам някои умник дето на 12" ще пусна 4K резолюция :lol:
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Абсолютно нищо. Едно време всички тръгнаха да правят FullHD на лаптопи, щото можеше. Сега вече тази изгъзица понамаля, щото се видя, че няма смисъл...
Има едни стандарти в които се казва, че за FullHD ти трябват 42", а за HDReady 32".
Та всичко опира до това какво реално виждаш с голямата резолюция на малкия дисплей...

С нетърпение чакам някои умник дето на 12" ще пусна 4K резолюция :lol:

П.С. Като ти трябва висока резолюция, включваш го към 42" дисплей, и ще имаш и FullHD (дето ще му виждаш пикселите), че и по нагоре...
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Аз съвсем не съм съгласен. Имал съм HD ready, имам сега и FullHD и разликата е огромна във всяко отношение. Сравнението с телевизорите е неадекватно, защото 40-те инча ги гледш от 2-3 метра, а лаптопа е пред носа ти. Да не говорим, че при HDready всичко е по-едро и обема на екрана намалява - тоест на тези 17 инча побира по-малко работна площ.
 
От: От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Аз съвсем не съм съгласен. Имал съм HD ready, имам сега и FullHD и разликата е огромна във всяко отношение.

Да на 15" на FullHD не се вижда нищо, а на "HDReady" е по добре. Всъщност стандартните лаптопi в момента са малко над HDReady 1280x720 - 1366x768
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Виж тука какво пишат колегите - http://forum.notebookreview.com/wha...80692-mistake-buying-full-hd-15-6-laptop.html
Решението е просто, сваляш резолюцията на 1600 или по надолу за да не се изкьориш или zoom-ваш всичко, икони, шрифтове, браузъри... :)

П.С. Не ми се отваря устата за натоварващата част на високата резолюция при лаптопите...
 
Въпрос на вкус е резолюцията. Аз работя на 1680 по 1050 на 15.4". На ТП Т60
1600х900 на 17" означава много нисък ППИ което мен лично ме дразни.
При мен правилото е около 2500 лв за лаптоп на всеки 6-7 години. Изкарва си парите за месец.
Сега си търся нов ТП и не мога да си избера - деба и тъпанарите от леново преебаха цялата т серия.
 
От: Re: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Въпрос на вкус е резолюцията. Аз работя на 1680 по 1050 на 15.4". На ТП Т60
1600х900 на 17" означава много нисък ППИ което мен лично ме дразни.
При мен правилото е около 2500 лв за лаптоп на всеки 6-7 години. Изкарва си парите за месец.
Сега си търся нов ТП и не мога да си избера - деба и тъпанарите от леново преебаха цялата т серия.

Ето това
Dell Latitude E6440
Windows 7 Pro 64 бита
Дисплей: 14 инча / 35.56 см HD+ 1600x900 матов LED
Процесор: Двуядрен Intel Core i5-4300M 2.60GHz/3.30GHz
Видео карта: AMD Radeon HD 8690M с 2GB GDDR5 собствена памет
Хард диск: 500GB 5400rpm SATA
RAM памет: 8GB DDR3L 1600 MHz

Иначе може да вземеш t440 или t540 но видеото не им е от най-добрите
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Аз бих си взел единствено лаптоп, който е лек - максимум 1.6 кг, и задължително само със SSD - 256gb , но и 128 става. Съответно размерът на екрана ще е 13.3 инча.
Идеята на лаптопа е да е преносим и лек, а не да стои на бюро и да се използва за игрички и чертане на графики.

Така че ми се струва нелогично да се дават 2000 лв за лаптоп от старо поколение с тегло 5 кг, който дефакто ще се ползва за настолен компютър, само че ще е двойно по-скъп.

Ето предложение http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Yoga+2+Pro-61408
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Пробвал ли си и какво е усещането ако този 15 FHD му увеличиш зуума?

Би ли постнал някои скреен шот?
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

За „чертане“ откога се използва Laptop? Риторичен въпрос, все едно за гейминг същото, … Както и да е, всякакви хора има, важното е да се „кьорат“ пред малкото мониторче с непрофесионалната бозава матрица.

Ще минат години, ще тръгнат по очни лекари, ще започнат дилемите - очила или лещи, и ще се самозапсуват, че вместо за поне 22 инчов качествен монитор са си харчили парите според модата...
В леглото спокойно се работи с безжична мишка и клавиатура. Без да си спарваш корема и детероните органи с непривична за тялото тежест, поза и нагряване.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Ето така се вижда форума на текущият ми лаптоп 1920x1080 15.6 инчов без мащабиране:
sc.jpg
За съжаление не може да се пусне на по - малка резолюзия и понеже очите са ми по - важни от желязото търся нов лаптоп на който нещата да се виждат нормално.
След като взех в предвид всички коментари съм се насочил към този : http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425
има ssd повече рам и същата резолюция 1920x1080 само че на екран 17.3. Единственото ми притеснение е да не е пак много голяма тази резолюция за този екран. Но като го купувам ще направя уговорка ако ми е голяма да го върна и да взема този с по - малката резолюция. 1600х900 (като цяло предишния ми беше с тази резолюция на 16.3 инчов и бях много доволен)


Цитат Първоначално написано от ¦•••SHERIFA•••¦ Разгледай мнение

За „чертане“ откога се използва Laptop? Риторичен въпрос, все едно за гейминг същото, … Както и да е, всякакви хора има, важното е да се „кьорат“ пред малкото мониторче с непрофесионалната бозава матрица.
Ще минат години, ще тръгнат по очни лекари, ще започнат дилемите - очила или лещи, и ще се самозапсуват, че вместо за поне 22 инчов качествен монитор са си харчили парите според модата...
В леглото спокойно се работи с безжична мишка и клавиатура. Без да си спарваш корема и детероните органи с непривична за тялото тежест, поза и нагряване.

Нямам никакво намерение нито да работя по дивани, нито по легла нито в кенефа :). Искам лаптоп защото нямам място да десктоп + това по някога ми се налага да ходя и в офиса. Понеже съм и 24 дежурен ми е много по -добре с лаптоп. Примерно като тръгна на почивка го мятам в раницата и в колата и ми е спокойно.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Ето така се вижда форума на текущият ми лаптоп 1920x1080 15.6 инчов без мащабиране:
Виж файлът 10727
За съжаление не може да се пусне на по - малка резолюзия и понеже очите са ми по - важни от желязото търся нов лаптоп на който нещата да се виждат нормално.
След като взех в предвид всички коментари съм се насочил към този : http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425
има ssd повече рам и същата резолюция 1920x1080 само че на екран 17.3. Единственото ми притеснение е да не е пак много голяма тази резолюция за този екран. Но като го купувам ще направя уговорка ако ми е голяма да го върна и да взема този с по - малката резолюция. 1600х900 (като цяло предишния ми беше с тази резолюция на 16.3 инчов и бях много доволен)




Нямам никакво намерение нито да работя по дивани, нито по легла нито в кенефа :). Искам лаптоп защото нямам място да десктоп + това по някога ми се налага да ходя и в офиса. Понеже съм и 24 дежурен ми е много по -добре с лаптоп. Примерно като тръгна на почивка го мятам в раницата и в колата и ми е спокойно.

Виж влез в laptop.bg имат лайв чат пиши им кажи точно какво искаш до каква цена да е ще ти дадат лаптоп след това постни линка тук да се консултираш с нас ако го одобрим го купувай и това е :D
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Ето така се вижда форума на текущият ми лаптоп 1920x1080 15.6 инчов без мащабиране:
Виж файлът 10727
За съжаление не може да се пусне на по - малка резолюзия и понеже очите са ми по - важни от желязото търся нов лаптоп на който нещата да се виждат нормално.
След като взех в предвид всички коментари съм се насочил към този : http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425
има ssd повече рам и същата резолюция 1920x1080 само че на екран 17.3. Единственото ми притеснение е да не е пак много голяма тази резолюция за този екран. Но като го купувам ще направя уговорка ако ми е голяма да го върна и да взема този с по - малката резолюция. 1600х900 (като цяло предишния ми беше с тази резолюция на 16.3 инчов и бях много доволен)




Нямам никакво намерение нито да работя по дивани, нито по легла нито в кенефа :). Искам лаптоп защото нямам място да десктоп + това по някога ми се налага да ходя и в офиса. Понеже съм и 24 дежурен ми е много по -добре с лаптоп. Примерно като тръгна на почивка го мятам в раницата и в колата и ми е спокойно.

Човек, резолюцията можеш да си я направиш и 1920, и 1600, ако толкова не виждаш... Само не ходи да се червиш в магазина да връщаш лаптоп щото резолюцията му била голяма, моля те. Ама просто в днешно време да си вземаш лаптоп/монитор/телевизор без FullHD си е нелепо. Аз съм на максимална резолюция и като ми е дребно си правя иконите малко по-големи, а браузъра си го зуумвам.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Човек, резолюцията можеш да си я направиш и 1920, и 1600, ако толкова не виждаш... Само не ходи да се червиш в магазина да връщаш лаптоп щото резолюцията му била голяма, моля те. Ама просто в днешно време да си вземаш лаптоп/монитор/телевизор без FullHD си е нелепо. Аз съм на максимална резолюция и като ми е дребно си правя иконите малко по-големи, а браузъра си го зуумвам.
Няколко пъти казах че не може да се пусне на друга резолюция защото монитора е 1920 и всичко друго се вижда размазано ако е разпънато, а ако не е разпънато не заема целия екран и пак е толкова малко.
Иконите не са проблем. Проблем е броузъра и photoshop и zend studio тях не ги лови зума на windows и всичко е супер малко, просто не може да се работи.
Много ясно че ще го върна няма да си скапвам очите.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

:) човек ако само резолюцията ти е проблема, не си струва да хвърляш толкова пари за нов лаптоп. Вземи си един свестен 22-24" монитор и работи на него, след като в повечето време лаптопа ти е станционарен.
Ако искаш и FullHD. Аз работя на 22" монитори и резолюция 1680 и ми се струва малка (не резолюцията а физическия размер на дисплея).
Така, че вземи си един хубав монитор и не се мъчи...
 

Горе