Demo Day Пловдив №5

dertre

Well-Known Member
Wednesday, July 25, 2012 from 6:30 PM - 8:30 PM

Задава се и поредния Demo Day за тази година. За тези от вас, които не са наясно какво представлява: идеята е в неформална обстановка да се събират хора, които имат иновативни идеи и проекти и искат да ги споделят или просто им е интересно кой ще направи следващия google или facebook. Ще има кратко представяне на идеи и проекти, над които хората от групата или извън нея работят.

Пълната програма ще уточним до няколко дни. Засега имаме две потвърдени презентации:

1. Иво Георгиев - expressME

2. Десислава Димчева - MonstersColoring

Кога?
25-ти Юли(сряда); от 18:30
Къде?
Технически университет София- Филиал Пловдив (ул. Цанко Дюстабанов №25)
4-ти корпус, зала №4326
Как?
Предварителна, безплатна регистрация. Резервирайте място тук:
http://demoday-plovdiv5.eventbrite.com

Побързайте да се регистрирате за участие.

Входът е БЕЗПЛАТЕН!!!

Залата е с капацитет от 100 места и регистрацията ще е отворена до запълването им. Носете си главите, настроението и бъдете готови за активно участие!

http://demoday-plovdiv5.eventbrite.com/

Някой ще ходи ли ?
 
От: Demo Day Пловдив №5

Дайте да се разберем преди това някъде да се чакаме :rolleyes:

Еми казваш място и час и сме там. Аз лично предлагам да се съберем на военния клуб че там е поне в този интервал от деня ще е сянка и ако се съберем
да кажем към 18:00 ще имаме половин час за лаф и с много бавна стъпка да се придвижим до техническия, а през това време да изберем къде да пием по бира след като чуем за следващия фейсбук :)
 
От: Demo Day Пловдив №5

Не няма да бъде проблем, аз съм част от организацията, която прави събитието :)

Бил съм на всичко Demo Days досега, не е нужно да се организирате предварително и да идвате, хората там не сме някаква секта. Всеки е отворен към нови социални контакти, все пак едно от най-важните неща на всяко събитие, независимо от размера му, е networking-а :)

Заповядайте, ще се радвам да се запозная с вас!
 
От: Demo Day Пловдив №5

Гледам се е включил и трети презентатор, Теодор Цветков с KyndoCMS. Тамън ще видим прогреса дали държи още челната позиция пред Wordpress по скорост на зареждане :D Обаче ми прави впечатление как много малко хора са си взели билети а да не говорим колко ще дойдат, честно казано очаквах да са свършили до сега имайки предвид че е free.
 
От: Demo Day Пловдив №5

Поемам ангажимента да направя едно ревю след като мине събитието :)
 
От: Demo Day Пловдив №5

Тези дни малко трудно ще се уреди, а със съобщаване в последния момент - съвсем няма как да стане.
 
От: Demo Day Пловдив №5

Здравейте хора аз имах малко проблеми с компа та чак днес пиша за това.

Значи като цяло това събиране в тоя му формат и т.н. е доста яко нещо но мисля че трябва да се съчетае и с някакви лекции. Поне така си мисля аз :) За съжаление ще кажа обаче, че организацията не беше особено добра. Евала на хората че се бяха сетили да донесат вода защото в противен случай се умираше ... Залата не беше особено проветрива а слънцето което я напичаше просто ни разказа играта. Освен това нямаше осигурен интернет и накрая едно момиче от прубликата даде от тези usb стикове на мобилните оператори. Относно презентаторите мнение няма да изказвам, но като цяло ще кажа само че част от презентациите ми харесаха, друга не, но това е съвсем нормално :) Също още нещо да спомена, че направихме много добро събиране след самия event, на по бира на Пеещите фонтани където с още хора се запознах :)
 
От: Demo Day Пловдив №5

Доста снимки направиха, знаеш ли къде са качени?
Яд ме е, че не можех да остана за събирането, но не съм от града, и отидохме да хващаме последен влак.
Иначе беше супер, и както каза, идеята за водите беше добра.
 
От: Demo Day Пловдив №5

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.426139900757407&type=1
Ето малко снимки.
Организаторите се бяха сетили да ни донесат минерална вода. В залата беше много горещо и задушно.
Като се има предвид, че събитието не беше шумно рекламирано, имаше много участници. Прекрасно е, че има хора, които се интересуват и желаят да научат нещо ново, да обменят мнения и идеи. Но...като резултат (лично мое мнение) не стана ясно за кого беше полезна срещата в залата. Дали за организаторите или за публиката?! Не се присъединих към групата на Фонтаните - там сигурно е било доста по-ползотворно.

Мероприятието като идея и организация е повече от похвално.
Но малко несериозно. Сигурно, защото е безплатно. Или пък точно по тази причина, младите хора, които представиха своите проекти, не се бяха подготвили достатъчно.
Единствено проектът на Деси Димчева беше промотиран свежо, интересно и експертно. Защото си го представи самата авторка! Личната ми препоръка е комерсиални проекти да се представят от екип (ако има изграден такъв, разбира се). Имам предвид, да участват и тези, които ще продават този продукт. Защото е някак недовършено цялото начинание. В действителност бяха представени недовършени проекти.

Иначе, като цяло, много добронамерена обстановка. Мисля, че се завързаха контакти и силно се надявам да има положителни резултати за младите лектори. Защото е важно да бъдат насърчени да продължават упорито напред.
 

Горе