Digg почна да ползва No-Follow

coolice

Owner
Digg Adds No-Follow to Combat Spam

“These changes reduce the incentive to post spammy content (or link spam) to Digg, while still flowing ’search engine juice’ freely to quality content. We’ve added rel=”nofollow” to any external link that we’re not sure we can vouch for. This includes all external links from comments, user profiles and story pages below a certain threshold of popularity.”
 
От: Digg почна да ползва No-Follow

Не вярвам да намалее сериозно количеството спам. Обикновено се ползва за по-бързо индексиране на сайтове. Предполагам, че nofollow няма да пречи за това.
 
От: Digg почна да ползва No-Follow

happyslacker no-follow тага пречи точно на това защото той казва да паяка да не следва връзката. Този no-follow обаче няма да важи за популярните постове, което означава, че ако имате 50 диг-а линка ви е няма да има такъв таг. :)
 
От: Digg почна да ползва No-Follow

happyslacker no-follow тага пречи точно на това защото той казва да паяка да не следва връзката.
В същност Google нарушават собственото си правило. Търсачката им следва връзката:


Източник: Wikipedia: Nofollow

Нищо не казват за това дали след като посети страницата (и проследи връзките в нея) индексира страниците, към които тази страница сочи...

Примерно, ако имам връзка <a href="http://test.com/example1.html" rel="nofollow">example1</a>, а на страницата example1.html имам връзка (без nofollow), която сочи към example2.html на същия сайт, дали страницата example2.html ще се индексира? Ако се индексира, и на нея има връзка към example1.html (без nofollow), дали example1.html ще се индексира?

Някой път като не ме мързи много може да пробвам подобен експеримент.
 
Последно редактирано:
От: Digg почна да ползва No-Follow

Аз пък имам наблюдение за незачитане на този атрибут. PR не знам дали дава (най-вероятно не), но определено при добър anchor изкачва нависоко в търсачките. Имам немалко класирания по първите страници напомпани именно с nofollow линкове предимно.
И аз си поспамвам в Digg и не ме плаши nofollow атрибута. Да са живи и здрави и да измислят по-успешен начин за плашене на гаргите.
 
От: Digg почна да ползва No-Follow

Странна табличка :) То всеки спами в Диг, но ограниченията са за малките риби. Който хване 50 диг-а няма да има проблем с follow-a. Специално за мен трафика от Диг е най-важен. Страниците могат да е индексират и да има хубави high PR backlinks и от други места.
 
Мисля, че гугъла не се съобразява с този таг. Що си мисля така?

Ами на един френд му пращам имейл от джимейлски акаунт с линк към сайт (точно определена страница), правих тестове.

По-късно виждам в статистиката посещение от бота на гугъл. времето на посещение и изпращането на мейла съвпадат до минутата.

Това значи ли че ми индексира и имейл съдържанието?
 
От: Re: Digg почна да ползва No-Follow

Мисля, че гугъла не се съобразява с този таг. Що си мисля така?

Ами на един френд му пращам имейл от джимейлски акаунт с линк към сайт (точно определена страница), правих тестове.

По-късно виждам в статистиката посещение от бота на гугъл. времето на посещение и изпращането на мейла съвпадат до минутата.

Това значи ли че ми индексира и имейл съдържанието?
ОП, кръчмаря е тук.
 

Горе