DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И-бизнес, благодаря ти за ценната информация. Надявам се, че няма да е много нахално, ако те помоля до препоръчаш някой сайт за merchant accounts, с който си работил и знаеш, че са добри. Пуснах търсене, ама ми излязоха десетки сайтове и една твоя препоръка би ми спестила доста ходене по мъките, докато разбера кои са читави, и кои не. Благодаря ти предварително!!!
 
dalakov каза:
И-бизнес, благодаря ти за ценната информация. Надявам се, че няма да е много нахално, ако те помоля до препоръчаш някой сайт за merchant accounts, с който си работил и знаеш, че са добри. Пуснах търсене, ама ми излязоха десетки сайтове и една твоя препоръка би ми спестила доста ходене по мъките, докато разбера кои са читави, и кои не. Благодаря ти предварително!!!


Здравей, подреждам ти ги по "сила". Аз работя с първите 3.

http://www.chasepaymentech.com/
http://www.cardservice.com/
http://www.paypal.com/
http://www.2checkout.com
http://www.authorize.net
 
а какво става ако въведа несъществуваща фирма? примерно 2CO няма ли да ми пратят парите по банков път?
 
Sobieski каза:
а какво става ако въведа несъществуваща фирма? примерно 2CO няма ли да ми пратят парите по банков път?

не знам не съм се занимавал с несъществуващи фирми. Но до колкото знам при 2СО не е задължително май да имаш фирма. Но според мен това не е проблем - да си направиш фирма ако найстина е задължително
 
да имам хубав shopping скрипт и само ми трябват продукти иначе там може да се нагался за пей пал или 2цо... то май в пей пал е по изгодно че по малко такси има... ама продукти нямам :D
 
Sobieski каза:
да имам хубав shopping скрипт и само ми трябват продукти иначе там може да се нагался за пей пал или 2цо... то май в пей пал е по изгодно че по малко такси има... ама продукти нямам :D

В интернет бизнеса най-малкия проблем са продуктите
 
E-Business каза:
Sobieski каза:
да имам хубав shopping скрипт и само ми трябват продукти иначе там може да се нагался за пей пал или 2цо... то май в пей пал е по изгодно че по малко такси има... ама продукти нямам :D

В интернет бизнеса най-малкия проблем са продуктите
Да, поразрови се малко. Отиди в някои групи и виж хората за какво си говорят, имат ли решение по въпроса, който обсъждат, какво е, и как се спарят конкуренцията с предлагането на това решение за проблемите им или нуждите им. :wink:
 
E-Business каза:
Sobieski каза:
да имам хубав shopping скрипт и само ми трябват продукти иначе там може да се нагался за пей пал или 2цо... то май в пей пал е по изгодно че по малко такси има... ама продукти нямам :D

В интернет бизнеса най-малкия проблем са продуктите

Между другото Merchant Accounta няма нищо общо с продуктите. Той е само место през което парите на клиента минават и престояват ( 5-20 дена) преди да влезнат по твоята сметка. Няма връзка с продуктите.
 
еми в пей пал гледам че искат да имам фирма ама и карта май искат ... да ми превеждат парите а аз как ще докажа че имам фирма като нямам или
не е задължително за фирмата да пращам някакво копие.. ? а само за картата
 
И-бизнес, благодаря ти за информацията. Прочетох внимателно всичко, което си написал по темата, но в мен все още се крие едно съмнение за жизнеността на този бизнес-модел. Ти казваш, че някои производители, чиито стоки продаваш на сайтовете си дават само реклама на стоките си, други пък предлагат и продажби, но с огромна печалба - до 500%. Причината за това е ясна, не им се занимава с продажби на дребно, предпочитат да продават на големи клиенти. Добре, но съгласявайки се да работят с drop ship-ъри, те всъщност това започват да правят, да опаковата и изпращат единчини бройки стоки. Няма ли в един слънчев момент, когато установят, че drop ship-ърите вече им правят голяма част от продажбите, да си кажат "А бе аз така и така вече се занимвам с продажби на дребно, защо не взема да си оправя сайта и организацията, и да започна сам да продавам?" Те винаги могат да дават най-ниска цена, защото са производители, нали така? Кое ги спира?
А какво правят големите вериги, които купувайки от производителя на цени, предполагам поне 20-30% под твоите, защо те не направят това.
Ако можеш да ми дадеш смислен отговор на тези 2 въпроса, направо ще ме накараш да повярвам в бъдещето на този вид бизнес.
Благодаря ти предварително!
 
dalakov каза:
.....да си кажат "А бе аз така и така вече се занимвам с продажби на дребно, защо не взема да си оправя сайта и организацията, и да започна сам да продавам?" Те винаги могат да дават най-ниска цена, защото са производители, нали така? Кое ги спира?
А какво правят големите вериги, които купувайки от производителя на цени, предполагам поне 20-30% под твоите, защо те не направят това.
Ако можеш да ми дадеш смислен отговор на тези 2 въпроса, направо ще ме накараш да повярвам в бъдещето на този вид бизнес.
Благодаря ти предварително!

Давам ти смислените отговори веднага: Представи си че си фабрика и произвеждаш семки в пакетчета. И имаш връзки с 1000 магазинчета в БГ които ти продават семките. И в един момент си казваш.. абе аз така и така продавам на дребно - защо не отворя пред завода едно магазинче за семки. И колко семки ще продадеш? Другите 1000 магазинчета ще ти правят 99% от печалбата. Има ли смисъл? Давам ти пример. Един от моите дроп шипъри има сайт на които продава стоките на 2 пъти по високи цени от мен. И казва така: Ако някой ми се обади и иска да купи стока от мене - аз го прехвърлям на твоя сайт (моя демек). Защо го прави след като клиента му е в ръцете и може да си вземе парите. Ще спечели повече от колкото ако клиента мине през него? Знаеш ли защо го прави? Ами да ме кътка...Защото аз съм му ВАЖЕН. Предпочита да жертва 1 клиент но аз да му донеса 100. Иска да ме задържи като негов клиент. Аз му нося толкова пари.....гледа да ме глези всякак си.

Големите вериги просто съм ги смачкал. Само ми дишат праха. Верно че вземат на 20-30% по ниски цени от мене. Ама те съхраняват реално стоката в складове. Плащат наеми, заплати, осигуровки, имат застояване на стоката.... и като си калкулират цените.....хоп ако решат да ме бият ще са на загуба. Аз не плащам за нищо. Да не говорим че сайта ми е номер марка в USA , номер 3 в google в момента а хората хабер си нямат че съществуват големите вериги ( на 108 место в гугъл)

Относно съмнеието ти в бизнеса..... Осъзнаваш ли че САМО това е бизнеса? на 99% от продажбите в интернет се правят така. Месечните продажби в този бизнес според мен надхвърлят на 100 000(сто хиляди) ПЪТИ (по мои много груби изчисления) проидажбите от афилиейт и всичко останало което може да си помислиш. Ако ме питаш е как -веднага ще ти кажа. Ама не е лесно да се досетиш.
 
И-бизнес, благодаря, отново ми даде много смислен отговор. Личи си, че си много напред с материала. Следващите ми въпроси към теб вече са доста конкретни, и си давам сметка, че може да не ми отговориш. В един от твоите постове казваш, че ти е трябвала година и половина и 15000 долара, преди да почнеш да продаваш. За времето е ясно, всяко начало е трудно, но защо е нужен толкова голям начален капитал. Нали си работил сам, от къщи. Правиш си сайт (ако разбираш от това, а не платиш на друг, това не струва почти нищо), плащаш си хостинг, което е смешни пари, правиш си фирма и сметка в USA-фирма (това вече ще иска пари, но едва ли ще се 15000$), и започваш вдигането на Google-рейтинга на сайта. Всъщност там ли отиват многото пари, плащаш, за да ти се вдигне рейтинга? Доколкото разбирам, именно това е най-важното, за да продаваш, сайтаът ти да излиза отпред на търсенията, за да се намира лесно?
 
dalakov каза:
В един от твоите постове казваш, че ти е трябвала година и половина и 15000 долара, преди да почнеш да продаваш. За времето е ясно, всяко начало е трудно, но защо е нужен толкова голям начален капитал.

Здравей отново, ще опитам пак да ти обясня подробно за парите. Значи сумата 15000$ може да се каже че е верна но не съвсем. В нея влиза една голяма сума която реално са си твой пари..ама ще ти обясня сега. Значи всички разходи за фирмата - от до - са някаде около 3000$. Фирма, EIN, ITIN,лицензи, банкова сметка, домайн + мърчант хостин и още доста глупости. Така. За какво са по голямата част от парите ще ти обясня сега. Значи започваш ти и правиш 10 продажби първата седмица да речем. Образно казано са на стойност 6000$. Още в деня на продажбата твоя дроп шипър си иска парите. Само след като ти вземе парите тогава той ще изпълни поръчката. До тук добре. Обаче ти нямаш парите. Системата е такава. Парите на клиента след като той направи поръчката влизат в твоят Merchant Account който в зависимост от това какъв Merchant доставчик си избрал задържат парите ти между 6-7 до 15-20 дена. Оказва се така ( мойте ги задържаха 15 работни дни) че за тези 15 дена всички продажби които си направил на стойност да речем 10000$ ти трябва да имаш парите да платиш на ДропШипъра. да речем 9 000$. Като му платиш ти остава печалба 1 000$ да речем - ама все не стигат за оборотни. Така ча за да върви бизнеса в началото ти трябва да си си захранил сметката за да имаш с какво да плащаш на дроп шипъра. Нали разбираш? това са си твои пари но трябва да ги имаш като оборотни. По нататъка вече като се натрупа печалбата е по лесно. Ами това е.
Ако имаш други въпроси - питай
 
dalakov каза:
....... плащаш си хостинг, което е смешни пари....

като започваш и нямаш приходи а само разходи плащането за хостинг никак не е смешно. За една година 12 месеца по 40$ (yahoo merchant solution да речем) + 50 в началото за регистрация са си $530 и не е малко ако нямаш печалби още.
 
E-Business каза:
като започваш и нямаш приходи а само разходи плащането за хостинг никак не е смешно. За една година 12 месеца по 40$ (yahoo merchant solution да речем) + 50 в началото за регистрация са си $530 и не е малко ако нямаш печалби още.

Не знаех, че ползваш готов е-магазин, мислех че ти сам си правиш сайтовете, затова казвам "смешни" разходи за хостинга. Всъщност има ли вариант сам да си правиш всичко, или не си струва да се губи толкова време, ами да се ползва нещо готово, което предлага примерно Yahoo merchant solution.
 
добре де при пейпал няма такава операция със задържане на парите никакви дни или се бъркам .. ?мисълта ми е ако се плаща на дропшипъра с кредитна карта тои би могъл да приема плащане чрез пейпал и така да се намалят доста стартовите пари - направо да се сведат до 0 що се отнася до плащане за ордерите.приемаш плащане от клиента с пейпал и с неговите пари плащаш и на дропшипъра.но това все пак се отнася само за тези дропшипъри,които приемат плащания чрез пейпал.и сега въпросът ми към е-бизнес е приемат ли такъв начин на плащане и дали е разпространен ?


:?:
 
А аз имам 2 въпроса ...
1. Примерно мога ли да си зема по евтин хостинг примерно godaddy... е няма него но примерно и да плащам по около 5-10$ на месец...
и да си инсталирам някой oscommerce скрипт по точно съм си харесал http://demo.cs-cart.com/ от админ панела избираш начини за плащане там има 2цо пей пал.. и много други около 30 (payment gate) или нещо такова.

2. Задължително ли трябва да е мерхант акаунта ако е примерно обикновен то нали пак могат да се получават и пращат пари с пейпал?
какви са разликите защото е ясно че има някакви разлики.

Наистина много полезна стана темата и благодаря за отговора :)
 
dalakov каза:
E-Business каза:
като започваш и нямаш приходи а само разходи плащането за хостинг никак не е смешно. За една година 12 месеца по 40$ (yahoo merchant solution да речем) + 50 в началото за регистрация са си $530 и не е малко ако нямаш печалби още.

Не знаех, че ползваш готов е-магазин, мислех че ти сам си правиш сайтовете, затова казвам "смешни" разходи за хостинга. Всъщност има ли вариант сам да си правиш всичко, или не си струва да се губи толкова време, ами да се ползва нещо готово, което предлага примерно Yahoo merchant solution.

Не ползвам готов е-магазин. Даже не знам какво е това? разбира се че сам си правя сайтовете. Няма по добро от това сам да си правиш всичко. Yahoo merchant solution е просто вид хостинг план.
 
SOKEM каза:
добре де при пейпал няма такава операция със задържане на парите никакви дни или се бъркам .. ?мисълта ми е ако се плаща на дропшипъра с кредитна карта тои би могъл да приема плащане чрез пейпал и така да се намалят доста стартовите пари - направо да се сведат до 0 що се отнася до плащане за ордерите.приемаш плащане от клиента с пейпал и с неговите пари плащаш и на дропшипъра.но това все пак се отнася само за тези дропшипъри,които приемат плащания чрез пейпал.и сега въпросът ми към е-бизнес е приемат ли такъв начин на плащане и дали е разпространен ?
:?:

Не - обикновенно не приемат такъв начин за плащане. ДропШипърите ти искат номера на кредитната карта и си теглят сами при всяка пратена до тях поръчка. При PayPal Merchant accounta пак има срок в който ти държат парите. Не може да сведеш стартовите пари до 0. Може де - но при условие че забавиш поручката на клиента и я пратиш на дроп шипъра като получиш парите. Ама никой клиент не му се чака и не го интересува че ти не си получаваш парите на момента. Няма никакъв начин на такава интернет търговия без Mertchant Account. Поне аз не знам
 
Sobieski каза:
А аз имам 2 въпроса ...
1. Примерно мога ли да си зема по евтин хостинг примерно godaddy... е няма него но примерно и да плащам по около 5-10$ на месец...
и да си инсталирам някой oscommerce скрипт по точно съм си харесал http://demo.cs-cart.com/ от админ панела избираш начини за плащане там има 2цо пей пал.. и много други около 30 (payment gate) или нещо такова.

2. Задължително ли трябва да е мерхант акаунта ако е примерно обикновен то нали пак могат да се получават и пращат пари с пейпал?
какви са разликите защото е ясно че има някакви разлики.

Наистина много полезна стана темата и благодаря за отговора :)

За първия въпрос: Сигурно можеш. Мога обаче да ти гарантирам че хората които купуват си подбират системата за плащане. най разпространената е на Yahoo i PayPal. и ако сравняват няма да купят от тебе. Скоро четох една статия. Когато става дума за интернет търговия думата е YAHOO. Просто към момента са най добрата платформа. Но Merchant Accounta няам връзка с платформата. yahoo предлагат потдръжка на много merchant account-и.

За втория въпрос. Може да позлваш обикновен Paypal и Mechant Account paypal. в единия случай парите на клиента влизат директно в твоя пейпал акаунт . И толкова. във втория случай минават през merchant accounta ти и влизат директно в твоята Кредитна Карта - което разбира се е най добрия вариант.
 

Горе