DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Стана ми интересно дали някой се е зарибил да си отвори фирма в УСА след като е прочел темата. От 2007г. мнг неща са се променили.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз работя на подобен принцип и продавам само в България. Имам продукт, който се продава на фиксирана цена в много онлайн магазини. При мен е с 20% намаление от пазарната цена - тоест подбивам цените на всички онлайн магазини в страната. Направил съм каталог, откъдето клиента може да си поръча избрания продукт. Срока за доставка е средно 20 работни дни чрез ХонгКонските пощи. Схемата е следната: 1. Клиента поръчва 2. Чака 20 работни дни 3. Продукта пристига при мен 4. Аз го изпращам на клиента чрез куриерска фирма 5. Клиента получава продукта.

Хората само заради ниската цена предпочитат да чакат по-дълго време. Но си има недостатъци: примерно не изисквам предварително заплащане и има случаи продукта да го получа и клиента да се е отказал от поръчката. Или по празниците понякога пратките закъсняват и клиентите се отказва или тръгват да се оплакват на КЗП, че не съм им доставил поръчката в обещания срок. Риск печели, Риск губи!

Не се ли плащаше мито за пратките при големи порички от Китай или се бъркам.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Всичките ми пратки минават през митница и плащам 20% ДДС за тях. Ако поръчам 3-4 часовника в една пратка, тогава плащам и мито.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, прочетох цялата тема от 2007 и ми беше много приятно да я проследя. Евала на Е-бизнес. Сега имам един въпрос.
Да речем че си минал през мъките за УС фирма - готова е. Намерил си "доставчик". Правиш сайт за този продукт, обаче да го оптимизираш е много много трудно да излиза на 1 страница.
Някой някога беше казал. "Ако имаш сайт на 1 страница в Google.com предлагащ търсен продукт то ти си милионер". Тук ми идва и въпроса. Не е ли по лесно да инвестираш в Google Adwords и общо
взето от днес за утре си на първа страница с голям трафик в сайта си разбира се и със сериозни разходи. Идеята ми е да намериш продукт с голям "Марж" в цента. Взимаш го на 50$ продаваш на 120$ и по този начин лесно избиваш парите за рекламата или трябва да опиташ да го изкараш на 1 страница? Кое е по добре ?
 
Да, AdWords е добър начин да набавиш качествен трафик за сайт и продуктите си. Но има в предвид, че ако си в голяма ниша, конкуренти ще са ти обикновено amazon, eBay и подобни, които винаги дават по-добри цени, което е и малко тегавично за дропшипърите, които се опитват да пробият с AdWords.

Наистина ти трябва голям марж, за да може да поемеш и големи кампании, като паричен товар. Няма да с кривя душата, за 10-20% марж, трудно може да се мисли за такъв трафик, които чрез продажбите от него да избива кампания в AdWords, независимо от конкуренцията, но и тя няма да е малка.

На практика, по-добро от органичния трафик за момента не ми идва на ум. При дропшипърите има малък чалъм - хоума за главните думички, категориите за видовете продукти, а продуктите - за продуктите + някой друга характеристика, например: Черен калъф за Samsung (модел). И така.

Мне е бил прав това с първа страница и милионите. Поне не и в много случаи. А там където са милионите, обикновено са много по-големи играчи от теб, и стигането има иска инвестиции, време и много здраво бачкане. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Като сте разбутали темата, аз друго се чудя. В този голям форум, толкова много търсене и предлагане, но толкова малко хора търсят да работят на дропшипинг. Защо така?
До някъде си го обяснявам с това, че повечето очакват или 12-20% отстъпки или нямат фирми, което лично за мен до сега е било спиращото да заработя с някой. В нишата, в която съм не бих могъл да дам повече от 5-6%, което на пръв поглед е малко, но в крайна сметка всеки избира. При една базова схема, в която доставките правя аз, по мой условия, тоест ако има "безплатна доставка" аз я плащам, консултации, гаранции и тн ги нося аз все си мисля, че е справедливо като процент. Да, има ниши, в които маржовете може би са големи и там вече може да се говори за повече, но в общия случай не е така.
Също имам наблюдения, че когато стане дума за подобна оферта, поне аз оставам с впечатлението, че интересуващите се очакват всичко да им се даде на готово от доставчика - описания, обработени снимки и тн. Лично аз пък не искам да давам описания. Характеристики - да, но описания и сам да си създам мрежа от сайтове, които ме дублират - не.
 
Тук не е много популярен, @lqllqlq, не защото няма стока и купувачи, а защото местните бизнеси не са отворени за такъв вид партньорство. Пак мога да дам пример с моя приятел, който цяла година не може да попадне на един читав тук дропшипър. Не им е ясен модела, от там не им е ясно ти какво предлагаш като партньорство.

Повечето магазини , които оперират тук зареждат от Китай и такива дестинации, защото освен, че тамошните компании са отворени на такъв модел бизнес и го практикуват вече години наред, знаят как да накарат да работиш с тях - имат материали, описания, добри условия, добри търговски отстъпки и т.н. Тук малко е изостанал пазара. Да ти кажа честно (и не искам да прозвучи нахакано), но този форум за първи път започна да развива тази тема и метод за онлайн магазините. Говоря като информация в мрежата на територията на БГ. А е логично, че когато няма информация, това е барометър, че не е никак популярно, да не кажа срещано. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Общо взето след като изчетох темата и аз реших да си направя фирма и сайт в САЩ.

Това не е чак толкова трудно. Направих си сайт, свързах се с доставчици и в момента приемам даже и плащания с кредитни карти.

Трудното е да докараш клиенти на сайта, тоест да си на първа страница по нещо в Google.

В тази връзка искам да предложа, ако някой иска да си направи сайт и да предлага продукти в САЩ през
моята фирма. Срещу някакъв процент от печалбата. Пък ако много му върви сайта може да си
направи и фирма там.

Ако някой има интерес да ми пише.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Общо взето след като изчетох темата и аз реших да си направя фирма и сайт в САЩ.

Това не е чак толкова трудно. Направих си сайт, свързах се с доставчици и в момента приемам даже и плащания с кредитни карти.

Трудното е да докараш клиенти на сайта, тоест да си на първа страница по нещо в Google.

В тази връзка искам да предложа, ако някой иска да си направи сайт и да предлага продукти в САЩ през
моята фирма. Срещу някакъв процент от печалбата. Пък ако много му върви сайта може да си
направи и фирма там.

Ако някой има интерес да ми пише.

Аз имам интерес. За подробности пишете ми на ЛС.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Стана ми интересно дали някой се е зарибил да си отвори фирма в УСА след като е прочел темата. От 2007г. мнг неща са се променили.

И аз на това се чудих до сега..
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не знам как е било преди, но се сега ми се вижда доста трудно да пробиеш в някоя ниша.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

@lqllqlq: Аз също имам интерес, ако можеш да предложиш снимки и описание на продуктите.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Привет отново. От доста време не влизах :). Сещам се за друг вапрос - примерно сайта е готов и има тел. номер за въпроси и т.н. кой отговаря на този номер. Не може само с мейли я.
Ако има такива зарибени и последвали стъпките на е-бизнес, моля да споделят колко са инвестирали първоначалнo ще им бъдем мнг благодарни,а ако не желят разбирам Ви. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Честно казано аз от около 5 години използвам този метод. Не в мащабите на Ебизнес, но смятам, че съм усвоил някои неща. ArgIn, има фирми, които предлагат да отговарят на позвънявания, свързани с бизнеса ти срещу заплащане. Последно, когато срещнах така фирма таксата беше около 10$ на месец.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Сега се сещам, че бях чел или някой беше споменал че има такива фирми. Мнг чета тези дни за дропшип и от мнг инфо ми е каша вече и почти съм се отказал честно казано, защоот не е както преди, а по-трудно май.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, приятели! И аз като всеки млад човек живеещ в България търся всякакви начини да си докарам допълнителни доходи. Така преди месец и половина попаднах на дропшипинга. Разучих за какво става въпрос и смея да твърдя, че вече съм доста напред с материала. За тези 45 дни , в които се занимавам имам 62 продажби и средно по около 10-15$ на ден печалба. В началото разбира се не беше така. Тогава я имам 1-2 продажби на 2-3 дни, я нямам. Но след като увеличих асортимента от продукти, които продавам нещата започнаха да сеслучват по-бързо. Идеята, че първо продаваш, а после купуваш ми допадна доста, защото не те задължава да имаш складова база а това от своя страна ти дава възможност да продаваш абсолютно всичко.
Позачетох се в постовете на колегите отгоре и това, която обясняват ми се видя доста сложно. Аз не съм се свързвал с никакви доставчици и почти не комуникирам с клиентите освен, ако те изрично нямат въпрос към мен. Нямам недоволни клиенти. Ако случайно доставчика ми е свършил наличността просто връщам парите на клиента.
Готов съм да помогна на всеки, който се интересува за да му разкажа как точно се справям и напредвам. Пишете ми в скайпа - ch_jump3r
Успех на всички колеги в начинанията, с които са се захванали! :)
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)

Така е, примерът ти е много точен и конкретен. Добре се получава тази схема, само и единствено, ако има добри дропшипъри, което се разбира веднага и се работи с бъдеще само с тях. Супер, че си готов да дадеш повече информация тук или на скайп, но ще е по-добре тук от гледна точка на това, че няма да пишеш по няколко пъти едно и също, защото доста от въпросите, отправени към теб ще са, ако не еднакви, то сходни. Имаш репче от мен. И ще се радвам някой с конкретни въпроси да си каже тук.

Аз също следя темата отблизо и гледам да съм полезен с каквото мога. Не ми е мега голям опита, но имам такъв. За съжаление само за чуждия пазар, за тукашния - никакъв, освен, че съм присъствал и съм помагал с такъв "вътрешен" модел на дрипшипинга. :)

Успехи на теб също. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, приятели! И аз като всеки млад човек живеещ в България търся всякакви начини да си докарам допълнителни доходи. Така преди месец и половина попаднах на дропшипинга. Разучих за какво става въпрос и смея да твърдя, че вече съм доста напред с материала. За тези 45 дни , в които се занимавам имам 62 продажби и средно по около 10-15$ на ден печалба. В началото разбира се не беше така. Тогава я имам 1-2 продажби на 2-3 дни, я нямам. Но след като увеличих асортимента от продукти, които продавам нещата започнаха да сеслучват по-бързо. Идеята, че първо продаваш, а после купуваш ми допадна доста, защото не те задължава да имаш складова база а това от своя страна ти дава възможност да продаваш абсолютно всичко.
Позачетох се в постовете на колегите отгоре и това, която обясняват ми се видя доста сложно. Аз не съм се свързвал с никакви доставчици и почти не комуникирам с клиентите освен, ако те изрично нямат въпрос към мен. Нямам недоволни клиенти. Ако случайно доставчика ми е свършил наличността просто връщам парите на клиента.
Готов съм да помогна на всеки, който се интересува за да му разкажа как точно се справям и напредвам. Пишете ми в скайпа - ch_jump3r
Успех на всички колеги в начинанията, с които са се захванали! :)
Здрасти, сигурен ли си че това ти е скайпа? Нещо не те намира.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, ще се радвам да помогна на всеки. Аз лично разбрах за дропшипинга от една компания, която продава know-how как се прави всъщност. Всичко от-до . Още на 3тия си ден имах своята първа продажба. Това, което ми беше нужно единствено беше да знам английски, защто се оперира с eBay и Amazon, а те са си на английски. Обученията от тази компания струват $20 на месец , но още първата ми седмица вече бях на коня с информацията,която ми дават, така че горещо препоръчвам системата на всеки. Сам съм се убедил, че работи преди да споделям наляво и надясно. Няма да крия, че тази компания - DSDomination (Dropship Domination) предлагат и възможност за печалба от развитие на МЛМ мрежа и хората изкарват добри пари и от там. Аз обаче препоръчвам на приятелите ми да се съсредоточат поне в началото само върху доходи от продажби с дропшипинга и ако след това са доволни да действат нататък.Българина е много недоверчив към МЛМ индустрията (поне по мое мнение) и ако няма нагледни резултати не би опитал дори. По този повод можете да ме намерите и във fb ( Krustyo Tyutyundzhiev) където да ви добавя към група на приятелите ми за да видите и те до къде са стигнали. Малко хора сме , но си помагаме . Аз също правя и уебинари 2 пъти в месеца за хора, които са по-напред с материала и там наблягам върху тънкостите на дропшипинга.
A skype ми е - ch_jump3r Пиша го пак за колегата , който не е успял да ме намери.
Благодаря за топлото приветствие и се надявам да работим заедно и повече хора да започнат да изкарват пари от дома си.
P.S.
Може би трябваше да каже, че отделно имам работа с 8 часов работен ден и след това задължително намирам време и за спорт. Времето, което отделям на ден за дропшипинга е около час- час и половина на ден.
 

Горе