DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

czar, ще дадеш ли някакви телефони за връзка?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Пратих ти го на лично.

czar, ще дадеш ли някакви телефони за връзка?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
имам нужда от информация относно дропшипинга от хора с опит. Преди няколко месеца започнах да се занимавам, нещата потръгнаха добре, докато не се оказа, че доставчика май няма стоката. Съответно имах проблеми с ПП,сега трябва да им пращам чекове и тъпотии, но смятам да продължа със същия бизнес. Намерих нов доставчик, този път 99% сигурен. Въпросът ми е -когато клиента получи стоката и ако види от къде идва, може да реши да ме прескочи следващия път или да напише feedback, че стоката ми е от еди-си-къде и другите да се откажат да купуват от мен. Доставчика ми каза, че няма лепенки или нещо такова, но примерно в гаранцията си пише от къде е,при доставката си пише кой изпраща.
Бих се радвал, ако ме посъветвате как да постъпя и да се захващам ли отново, тъй като ми коства много ядове досега.
Благодаря предварително.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Hi,
та значи аз се намирам в Флорида и цената наистина е 125$ + още около 30$ за Business license и е много елементарно да си регистрираш фирма (с приличен английски) не повече от 2 работни дни и почти всичко е онлайн (казвам почти,защото ако водиш бизнеса от тук то тогава трябва да се регистрираш и по район както примерно нашият район е broward county) ,но трябва да имаш адрес или поне 1 писмо на твое име или на името на когото ще е фирмата примерно от (банка,сметки за интернет,ток и.т.н.) Аз лично никога не съм се регистрирал в Флорида като resident-(пребиваващ) ,но съм resident на щата Илиноис. Просто ти искат адрес и това е. А за задълженията към фирмата още не е дошло ред да плащаме нещо повече освен както е в случая с мен регистрираната фирма да е в Флорида и клиентите са от флорида пплаща се 6% от цената на стоката като ддс на всеки 4 месеца на общината,но все пак ти си ги взимаш от клиента, а федералните такси не си спомням колко каза счетоводителя точно,но са някаде 400$ на година и 65$ на 4 месеца за счетоводителя (ако желаеш естествено:) ) и си свиркаш дори ние сме partnership 2 човека и това облекчава още повече за този щат специално, а не както споменава eBusiness за щата Delaware, 4е натоварва;) ,но все пак за Delaware e 200$ годишно.
Надявам се да съм бил полезен...ако има нещо конкретно питай-те.
Поздрави от слънчевия щат.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей tuger

това въобще да не те тревожи. Сериозните Дроп Шип складове продава само wholesale и не продават на дребно, Ако пък продават на деребно цените им са доста по дебели. да не говорим че около 99,99% от онлайн сторовете не складират никаква стока - така че това си е начин на работа и не бива да те притеснява.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей tuger

това въобще да не те тревожи. Сериозните Дроп Шип складове продава само wholesale и не продават на дребно, Ако пък продават на деребно цените им са доста по дебели. да не говорим че около 99,99% от онлайн сторовете не складират никаква стока - така че това си е начин на работа и не бива да те притеснява.
Благодаря. Въпросът е, че доставчика продава и на дребно и то на цени по-добри от тези в ebay. :|
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Някъде из темата прочетох, че трябва да имаш отворена фирма. Задължително ли е ?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз да ти кажа с фирма ми отне една година за започна ,но ето че всичко ми е готово най сетне и мога да се похваля че имам поръчка.Благодаря много на всички които ми помогнаха и най вече на E-Bussines
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз да ти кажа с фирма ми отне една година за започна ,но ето че всичко ми е готово най сетне и мога да се похваля че имам поръчка.Благодаря много на всички които ми помогнаха и най вече на E-Bussines

Да те попитам фирмата ти в САЩ ли е или в БГ? И накой пазар оперираш? Обикновено всички се насочват към САЩ, но знае ли човек.
Според мен не е нуно в началото да се хфърлят пари и нерви за фирма. Може да се започне без фирма и когато направи човек, една две продажби и влезе малко в час, лесно може да се регистрира фирма.
Друг мой съвет е да не се хфърляте в началото на големи поръчки и на стоки с големи цени. Първо опипваш пазара и партньорите си и тога се отпускаш в свои води. Така ще спестите много главоболия.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А от къде си намирате клиенти за продуктите ;) Какви са начините ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А от къде си намирате клиенти за продуктите ;) Какви са начините ;)
Има няколко варианта.
1. Позваш платформите на готови аукциони, като Ebay.com, bid-market.net или Amazon.com или подобни. Той е по ефтиния и по нетрудоемкия.
2. Правиш и сайт от типа електронен магазин или аукцион и излагаш в него стоките, за които си намерил доставчик. Тук обаче идва момента ( за който E-Business е писал по в началото на темата ) със СЕО и популяризирането на сайта, а от там и на стоките в него.
За сериозен бизнес, може би втория вариант е по одачен. Но иска доста средства, време и нерви.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да те попитам фирмата ти в САЩ ли е или в БГ? И накой пазар оперираш? Обикновено всички се насочват към САЩ, но знае ли човек.
Според мен не е нуно в началото да се хфърлят пари и нерви за фирма. Може да се започне без фирма и когато направи човек, една две продажби и влезе малко в час, лесно може да се регистрира фирма.
Друг мой съвет е да не се хфърляте в началото на големи поръчки и на стоки с големи цени. Първо опипваш пазара и партньорите си и тога се отпускаш в свои води. Така ще спестите много главоболия.

Фирмата ми е в щатите,мърчан акунта също банковата сметка е в кипър.Можеш да опиташ и без фирма,само че няма да искат да работят прозиводители с теб.Ще се наложи да работиш със посредник от alibaba например
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Всичко това е супер, чел съм и другаде за това, но искам само да попитам има ли фирма, която да предлага DropShipping в България?

СУПЕР Е :p:p:p
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте ,

само исках да споделя нещо интересно по повод на всички които казват че трудно се намират дроп шипъри а аз казвам че просто бъка от такива и че повечето производители са и дроп шипъри. Ето едно писмо което получавам от от фирма която работи , произвежда и продава от 1869 година ( намам грешка в годината). Честват 150 години от създаването на фирмата и ми пращат писмо в което пише между другото следното:
".....In the past 3-4 years our on time shipping of drop ship orders has improved dramatically and currently resides higher than 99,%."

мисля че няма какво да добавя. 150 годишен производител трърди че повече от 99% от поръчките му са дроп шип. А имат сигурно 200 магазина в USA. За какво говорим значи... :)

Поздрави на всички
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

...и коя е тази фирма?

Здравейте ,

само исках да споделя нещо интересно по повод на всички които казват че трудно се намират дроп шипъри а аз казвам че просто бъка от такива и че повечето производители са и дроп шипъри. Ето едно писмо което получавам от от фирма която работи , произвежда и продава от 1869 година ( намам грешка в годината). Честват 150 години от създаването на фирмата и ми пращат писмо в което пише между другото следното:
".....In the past 3-4 years our on time shipping of drop ship orders has improved dramatically and currently resides higher than 99,%."

мисля че няма какво да добавя. 150 годишен производител трърди че повече от 99% от поръчките му са дроп шип. А имат сигурно 200 магазина в USA. За какво говорим значи... :)

Поздрави на всички
 
Не казва той с кои фирми работи, все едно някой ще му открадне клиентите... което е доста странно. Ако фирмата има 200 магазина в САЩ, които правят 1% от продажбите й, то сигурно има 100 000 риселъри, които работят на дроп-шип принцип. При това положение, конкуренцията, която можеш да си създадеш, ако споделиш името на фирмата във форума е просто малка капка в морето.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Е той е написал обширен тюториал и е дал подробно инфо без някаква очевидна изгода... Контент за цяла книга.

Ако си каже фирмите, ще му искате да ви зипне/изпрати софтуера и темплейтите, които ползва, както и мейл-шаблоните си... :)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не казва той с кои фирми работи, все едно някой ще му открадне клиентите... което е доста странно. Ако фирмата има 200 магазина в САЩ, които правят 1% от продажбите й, то сигурно има 100 000 риселъри, които работят на дроп-шип принцип. При това положение, конкуренцията, която можеш да си създадеш, ако споделиш името на фирмата във форума е просто малка капка в морето.

Ами бих ти казал фирмата ако ми дадеш някакво разумно обяснение защо ти е. При положение че 90% от производителите предлагат дроп шип означава че има стотици хиляди само в USA, така че няма по лесно нещо от това да си намериш дроп шипър. Мисля че ще съм ти много по полезен ако ми кажеш в коя ниша си и аз да ти предложа дроп шипър.
 
  • Like
Реакции: adi
Благодаря за предложението. Аз с дроп-шип засега не се занимавам, но следя темата с интерес. Доста хора поискаха примери. След като има толкова много дропшипъри и сайтове, които продават техните продукти - дай примери, които не са от твоята ниша (ако се притесняваш от конкуренция).
Обяснението е просто - да не си говорим общи приказки, а да имаме малко конкретика и примери. Кажи "ето ви 5 сайта, които продават продукти на дропшипъри, ето ви 5 дропшипъра, с които може да работите" и дай линкове за да може човек да се ориентира малко от малко.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за предложението. Аз с дроп-шип засега не се занимавам, но следя темата с интерес. Доста хора поискаха примери. След като има толкова много дропшипъри и сайтове, които продават техните продукти - дай примери, които не са от твоята ниша (ако се притесняваш от конкуренция).
Обяснението е просто - да не си говорим общи приказки, а да имаме малко конкретика и примери. Кажи "ето ви 5 сайта, които продават продукти на дропшипъри, ето ви 5 дропшипъра, с които може да работите" и дай линкове за да може човек да се ориентира малко от малко.

Ето класически пример на производител дроп шипър: http://www.benchmarkusainc.com/

Хората са описали дроп шип услугата си така: Our pledge to our distribution system is that “Our warehouse is your warehouse”. Always stocked and ready to ship. Simply send us the shipping information instantaneously via fax, phone or email and the product is shipped immediately from our centrally located North American distribution center.

Ето още един : http://www.dropship-golf.com/

с МНОГО подробно описание какво е дроп шип и как те го изпълняват: http://www.dropship-golf.com/page-Dropship.html

Ще добавя и още.
 
Последно редактирано:

Горе