Dropshipping - няколко въпроса за навлизане в бизнеса.

ivanstoimenov

New Member
Здравейте! От скоро чета за dropshipping-а и имам няколко въпроса:

1. В Ebay първоначално след като се регистрираш има лимит на количество продукти - 10 и максимален оборот за месеца - 500$. Въпроса ми е ако купя развил се вече профил(например 1000/25000$) ще мога ли да се развия по-бързо/ще имам ли повече продажби ?

2. Прочетох няколко мнения, че от PayPal имат някакви ограничения - около 3000$ на месец. Възможно ли е да се повишат постъпилите пари в сметката ?

3. Ако промотирам обявите си ще има ли някакви повишения в продажбите, или е просто загуба на пари ?

4. Има опция за instant pay в Ebay - веднага ли постъпват парите от поръчката в PayPal акаунта ми, или ?

5. Мисля да купя абонамент от DS Domination - първият абонамент е Pro, а втория е Elite. Като за начало мога да взема и 2та абонамента - кой бихте ми препоръчали Вие ?

Благодаря предварително!
 
  1. Едва ли. Отделно „новозакупеният“ ще е с различни имена и адрес. Отделно имената и адресът няма да съвпадат с твоя PP acc, както е по задължение при link-ването (eB/PP) им. Закупуването на „готова двойка“ eB/PP accs също не е добро решение, понеже обикновено те са хамерикански или британски, съответно задължително изискващи добавянето на US или UK bank acc, какъвто отново НЯМАШ. Отделно такива акаунти не се продават с направените от тях IPs/cookies/browsing history, а това се гледа и „чакали“ от системите и алгоритмите им, съответно е сравнително лесно засичането на „закупен“ акаунт, който се ползва от тотално друга държава и изведнъж „активност“ от нищото;
  2. Четеш тази тема цялата. Ограничението се премахва, когато си подадеш към тях ID/PoA docs, съответно всичките направени volumes от sales (вкл. АКАУНТ ПРОФИЛНИТЕ данни) започнат от края на април започва споделянето на данни от PP НА НИВО АКАУНТ още (транзакции + acc данни + подадените ID/PoA docs към PP). Т.е., ако не осчетоводяваш от Day 1, някой ден ще ядеш дръвцето (когато споделят данните И от твоя профил директно към Н@П). Независимо дали ТЕГЛИШ тези кинти от PP или не (т.е. да стоят в PP Balance). Обмисли добре дали ВЪОБЩЕ ще започваш нещо без преди това да имаш ОСНОВА (създадена фирма, бизнес банков акаунт в мин. 3 валути: USD/GBP/BGN, карти поне 3 x Visa; счетоводител, който разбира от интернет продажби и може да осчетоводява подобни docs на база online arbitrage);
  3. Зависи от ниша, категория, продукти, feedbacks/DSRs/etc. тонове критерии, както и конкуренция, както и потърсени кл. думи от страна на buyers, за да можеш да излизаш нависоко, дори и като си с нов акаунт. Директен отговор тук няма. Promoted Listings обаче не можеш да правиш, ако нямаш eB Store/Shop абонамент, който пък изисква минимум еди си колко feedbacks направени, acc in good standing, 90 days, etc.;
  4. Веднага постъпват, което не значи, че си защитен от fraudulent/carded/stolen eB/PP accs плащания от fraudulent buyers, нито че те ще са на разположение веднага в PP Available Balance. Има 90-дневен период, започващ да тече от първата продажба в US/UK (в другите от EU не съм срещал) и е на база 21-day hold. Информация за него: тук и тук;
  5. Out-of-date courses не пазари, след като има тонове видеота у YT за преглед, отделно в udemy има няколко тона още.
Като за начало претърси българските Facebook групи дали няма ВЕЧЕ групи за същото, ВЕЧЕ запитвания подобни, съответно отговори. Ползвай търсачката, searchbox-а там и изчети старите теми между 2015-2017, което има-няма ще ти отнеме 3-4 месеца преди да си започнал още. На база на тях дори може и да се самооткажеш, ако разбереш, че този „бизнес“ не е за теб.
 
¦•••SHERIFA•••¦ Доминейшъна е копи пейст от амазон за Ибей. Интересно ми е къде са цените, щот само дет ги няма ми се струва че удрят тавана!!!
Ако ти искат 500$ за 10'000 листинга забрави, щот ще правиш по една продажба на 1000 листинга на ден. По 1-2$ на продукт смятай си ги сам как излиза или 10-20$ на ден или 300-600$ на месец. Като сложиш и месечния абонамент от 250$ за 1200 листинга(незнам колко беше) и 10% на продукт и 3%РР бах мама му свят ми се зави. Момчета четете малко!!

един превод за начинаещи в бизнеса
 
Ако закупиш развит акаунт е по-сложно, но не и невъзможно. Стигнеш ли обаче $2500 или в паунди ще ти искат документи.
UK банкова сметка тук
Можеш да ползваш английски данни и акаунт чрез VPN .
Ако искаш да опиташ как стават нещата по този начин ти препоръчвам aspkin.com
Разбира се това са временни и свързани с много главоболия начини при които нямаш право на грешка.
 
Това не е банкова сметка! По-важно дали ще бъде приета от АZ и Ebay. Ако си ползвал пиши.

Това е хамериканския ДС доминейшън и това е БГ версията. Май са еднакви?
100 процентова банкова сметка с прикачена VISA към нея. Ползвано и не само от мен. Работи си чудесно с PayPal.
 
100 процентова банкова сметка с прикачена VISA към нея. Ползвано и не само от мен. Работи си чудесно с PayPal.
Има един проблем: че нямат бизнес акаунти. Фактически – принуждават те да ги „ментиш“, че ги получаваш кинтите като физ. лице, а като физ. в eB (с Business acc и логично Business PP) не може да продаваш, щото все пак въртиш бизнес и искаш-неискаш (дори и за TRS) – трябва да е Business eB. От там пък за Merchant rate трябва и PP да е Business. От там пък и за да имат и 2-те така, трябва и фирма. От там пък Monese не искат плащанията/тегленията към Monese Visa да са „бизнес комерсиални“ (а от заплати, от rents, от всякакви други лични получени плащания, не и от Business-related), щото правят holds или затварят accs, тотална какафония.

upload_2017-3-14_21-15-35.png

Преди дни намерих тези Tide – за бизнес баш акаунти, може да ги пробваш. Няма £5-месечен charge, кофтито обаче е, че дават MC, а не Visa, съответно се обезсмисля пък за PP. Но за UK PP acc е идеално (Business Tide Banking acc, UK Business Bank acc + UK Business MC Card; теглене от UK Business PP acc към Tide's Business bank acc direction). Bypass-ват се Monese пародиите, дето нямат вече 2г. бизнес акаунти, че и EUR IBAN as well.

Лошото и на 2-те е, че все така НЯМАТ Desktop версия, от там и за широк кръг от потребители се обезсмислят.
 
Има един проблем: че нямат бизнес акаунти. Фактически – принуждават те да ги „ментиш“, че ги получаваш кинтите като физ. лице, а като физ. в eB (с Business acc и логично Business PP) не може да продаваш, щото все пак въртиш бизнес и искаш-неискаш (дори и за TRS) – трябва да е Business eB. От там пък за Merchant rate трябва и PP да е Business. От там пък и за да имат и 2-те така, трябва и фирма. От там пък Monese не искат плащанията/тегленията към Monese Visa да са „бизнес комерсиални“ (а от заплати, от rents, от всякакви други лични получени плащания, не и от Business-related), щото правят holds или затварят accs, тотална какафония.

Виж файлът 14934

Преди дни намерих тези Tide – за бизнес баш акаунти, може да ги пробваш. Няма £5-месечен charge, кофтито обаче е, че дават MC, а не Visa, съответно се обезсмисля пък за PP. Но за UK PP acc е идеално (Business Tide Banking acc, UK Business Bank acc + UK Business MC Card; теглене от UK Business PP acc към Tide's Business bank acc direction). Bypass-ват се Monese пародиите, дето нямат вече 2г. бизнес акаунти, че и EUR IBAN as well.

Лошото и на 2-те е, че все така НЯМАТ Desktop версия, от там и за широк кръг от потребители се обезсмислят.
Ще трябва да покаже UK адрес при тези. Само за английски жители.
 

Горе