EasyPay - пращане на пари - данни?

webstil

Well-Known Member
Не се смейте много, но никога не съм пращал пари с EasyPay, та се чудя какви данни трябва да имам на получателя, какво трябва да му поискам? Само име и телефон стига ли? И съответно какви данни аз трябва да предоставя? Искам да дам парите в брой на гише и той да си ги получи пак така.
 
Три имена, ЕГН и телефон е достатъчно, после той с лична карта може да ги получи на гише. От теб същите данни.
 
Е ти как искаш да пращаш пари? Несериозно звучи, и за 5 лв. ще ти искат, нали можеш 200 пъти да пратиш днеска по 20 лв. Пусни ги с пощенски гълъб, на него няма да казваш ЕГН или чрез следово куче.
 
Аз веднъж пратих на един, на когото не знаех дори имената. Беше ми дал само КИН за epay - служителката го провери и ми каза как се казва, но явно съм попаднал на такава, която не спазва напълно правилата.
 
Става само с ePay КИН, защото този човек е техен клиент и те му имат данните. Няма как да отиде някой да поиска парите за Иван Иванов, освен ако не му е откраднал ePay профила, ама тогава става много сложно.

Идеята за преводи към човек обаче е, че няма как да удостоверят самоличността, че човекът който отиде на каса да получава е истинския адресат на превода, но мисля че ставаше само с три имена и телефон, като на него вече със сигурност ще му поискат лична карта за да видят, че трите имена съвпадат, ще го питат и за телефонния номер номер на касата. То ако искаха ЕГН никой не бе ги ползвал, освен за превод към много много близък човек.

Най-лесно е с КИН, тъкмо няма да ходи лично да си ги взима.

Иначе на теб ще ти искат също лична карта.
 
Лошото е, че повечето хора не са чували за epay, а знаят само easypay. Като ги питам за КИН се чудят какво е това, а там е много по-бързо и лесно, даже и такса няма ако се праща от микросметка към микросметка.
 
Редовно получавам плащания по EasyPay . Само казвам на клиента: " Кажи на касата че искаш да направиш превод към КИН: ХХХХХХХХХ. И това е. Получавам парите в сметката си за секунди.
А ако изпращаш от каса към лице, което няма КИН, т.е. нерегистриран клиент, мисля че трябват само имена и телефон.
 
Редовно получавам плащания по EasyPay . Само казвам на клиента: " Кажи на касата че искаш да направиш превод към КИН: ХХХХХХХХХ. И това е. Получавам парите в сметката си за секунди.
А ако изпращаш от каса към лице, което няма КИН, т.е. нерегистриран клиент, мисля че трябват само имена и телефон.
На каса, паричен превод от едно лице към друго, само и единствено 3 имена, ЕГН задължително, препоръчително е и телефон на получателя.
 
Въпроса на човека беше да прати пари на друг в Изипей, не през Ипей! Отговорих точно и ясно, безмислени поста се наредиха и мнения как така данни ще се давали ...
 
Редовно получавам плащания по EasyPay . Само казвам на клиента: " Кажи на касата че искаш да направиш превод към КИН: ХХХХХХХХХ. И това е. Получавам парите в сметката си за секунди.
Това е при положение, че получателя има регистрация в ePaybg. Но той ако имаше, няма да иска превод чрез изипей и да се налага да ходи до каса (при положение, че има сметка в ипей.бг)

За превод до сметка в epay.bg (в случай, че получателя има такава) - на касата се предоставя само КИН
За паричен превод чрез Изипей - на касата се предоставя задължително и ЕГН. Няма как да стане без егн на получател. Това не е ЕКОНТ.
 
Въпроса на човека беше да прати пари на друг в Изипей, не през Ипей! Отговорих точно и ясно, безмислени поста се наредиха и мнения как така данни ще се давали ...

ако не знаеш, че и двете марки са на един и същи собственик, не се обаждай!
 
ако не знаеш, че и двете марки са на един и същи собственик, не се обаждай!
Абе то трябва да си просто колкото теб да не е ясно, че изипей и ипей са на един и същ, с какво помогна слабоумния ти коментар по темата в случая? Имах предвид че има разлика дали онлайн ще ги пратиш през профиш в ипей, или на каса, ако нямаш профил. Голям умник си бил
 

Горе