ebay/Amazon - разяснения в началото

xainov

Well-Known Member
Здравейте, съфорумци!
Искам да продавам някои неща в ebay и Amazon, съответно имам няколко въпроса:
- Задължително ли трябва да имам регистрация в Пейпал, за да продавам в Ebay?
- Има ли някакви по-характерни настройки/верификации, които трябва да се направят, за да продавам в тези два сайта?
- Ще продавам IT продукти, които ще изпращам по мейл или хората ще теглят от линк - как да процедирам и какво ще ми е нужно?
Доста съм куц в тази сфера, до сега само съм купувал от тези сайтове и всякаква помощ и разяснения са добре дошли.
Благодаря предварително на всички отзовали се!
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Здравей! Продавам от няколко години в eBay, имам готов акаунт в Amazon, но така и още не съм си листнал продуктите там, но пък имам близък приятел който най-вече търгува там.
- не е задължително да имаш PayPal за eBay, но и желателно, дори силно препоръчително. Регистрацията е елементарна и става до няколко дни. Иска се само да имаш обикновена VISA карта и си 6. Аз например ползвам такава ПИБ
- по-характерни верификации има в Amazon. За него трябва да имаш международна банкова сметка, има варианти, аз лично ползвам този с Payneer. Искат и още допълнително инфо за да ти верифнат акаунта като seller-ски, има си "кушия", но не е нищо сложно
- на третия въпрос някой друг колега ще ти е по-полезен, аз нямам поглед върху такъв тип търговия, не съм пробвал, но определено имам интерес
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Нямаш ли PayPal за в ebay по-добре си търси друга платформа. Това е като да нямаш кеш в София като излезнеш по нощните заведения, много си готин с картата, ама никъде не можеш да платиш. Същото е и там, каквото и да продаваш никой няма да иска да купи, защото 98% се разплаща с PayPal.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Прав е Радо,без пейпал няма смисъл.Имай предвид,че освен че ти трябва пейпал,се приготви за първите между 10 и 30 поръчки,да ти задържат парите за 21 дни.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

То това е голям ташак работа. Ама същото е май и ако си купиш акаунт от някой ... ?! А иначе парите ги забавят, заради feedback-a от потребителите, които са пазарували от мен или греша?
 
От: От: ebay/Amazon - разяснения в началото

То това е голям ташак работа. Ама същото е май и ако си купиш акаунт от някой ... ?! А иначе парите ги забавят, заради feedback-a от потребителите, които са пазарували от мен или греша?

Не е заради фийдбека - политика на сигурност, поради същата трябва да имаш и PayPal.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Голяма простотия, ама няма как - ще се пускам по дълбокото и ще изследвам. После ще споделя мнение. Ако имате някакви съвети - сега е момента да ги дадете.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

След 3 месеца от първата ти продажба в ибей пейпал ти маха ограничението и средствата са налични на момента.Ако продавача ти остави позитивен фиидбек средствата се особождават до 1-2 дена.На мен лично парите не са ми ги задържали повече от 7-8.Сега вече не се притеснявам защото съм out of jail.Колегата иска да продава дигитални продукти доколкото разбрах.Там не мога да помогна.

За амазон за да продаш не ти е нужен professional selling плана който струва 39 долара на месец.Може да се започне и с обикновен профил при които имаш лимити мисля че около 40 продукта и няма никакви верификации.За амазон ще ти е нужна и payoneer карта която се издава безплатно и има такса 35 долара годишна подръжка.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Голяма простотия, ама няма как - ще се пускам по дълбокото и ще изследвам. После ще споделя мнение. Ако имате някакви съвети - сега е момента да ги дадете.

Ако смяташ да продаваш там дългосрочно,направи си ибей и пейпал акаунти,изкарай си дебитна виза за пейпала,и започни да продаваш.Фийдбека ще си го направиш лека полека и след няколко месеца,ще ти премахнат лимитите и ще си окей.Те и амазона бавят плащания,там е по 28 дни даже.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

В ebay често блокират нови акаунта на продавачи. Ако в момента нямаш никакъв feedback и си с нов акаунт, по-добре си купи някакви дреболии за по 1-2 долара, за да натрупаш около 10 feedback. Така риска от блокиране е доста по-малък.
 
От: От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Здравей! Продавам от няколко години в eBay, имам готов акаунт в Amazon, но така и още не съм си листнал продуктите там, но пък имам близък приятел който най-вече търгува там.
- не е задължително да имаш PayPal за eBay, но и желателно, дори силно препоръчително. Регистрацията е елементарна и става до няколко дни. Иска се само да имаш обикновена VISA карта и си 6. Аз например ползвам такава ПИБ
- по-характерни верификации има в Amazon. За него трябва да имаш международна банкова сметка, има варианти, аз лично ползвам този с Payneer. Искат и още допълнително инфо за да ти верифнат акаунта като seller-ски, има си "кушия", но не е нищо сложно
- на третия въпрос някой друг колега ще ти е по-полезен, аз нямам поглед върху такъв тип търговия, не съм пробвал, но определено имам интерес

Здравей колега, би ли ми разяснил накратко как стават нещата с Payoneer картата и амазон, понеже бих искал да продавам там. За начало при регистрацията на акаунта ми иска "Country of Residence/Establishment", тъй като няма възможност за България, а Payoneer картата върви с US банкова сметка предполагам трябва да избера US, но след това няма ли да има проблеми с верификациите?
 
Последно редактирано:
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Оххх, пипна ме на много, много болезнена тема. Хич не си спомням как беше, ама си беше бая дебел. Спомням си на UK, че чак адрес и пощенски код си измислях за там. За съжаление не мога да ти помогна, защото не помня какво съм правил. Опитвай смело всякакви варианти, няма страшно, аз поне така достигнах до верификацията след хиляди опити.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Аз продавам в английския Ибей. Не ми е бизнес, само от време на време се сещам, като имам какво да пусна. Там не задържат парите, получавам си ги веднага. Най-добре е да се започне с прайвит акаунт, защото за тях има 20 безплатни листвания на месец. Плаща се такса само за продаден артикул. Отделно и Пейпал взима такса, когато превежда сумата. Затова трябва да се смята хубаво, преди да се обяви цена. В началото има ограничение за 500 паунда или 10 обяви на месец, което се случи първо. След време автоматично увеличават лимита.
Пратките изпращам с БГ пощи, най-евтино е за неща до 2 кг. Имат на сайта калкулатор за малък пакет, както се водят пратките до 2 кг. Смята съвсем точно. Задължително изпращам с Препоръка дори и по-евтини неща, за да има тракинг номер и да съм спокойна.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Колежке, много, ама много добре си описала ситуацията в eBay. Трябва да те добавя в онази тема, дето си търся млада предприемачка :D . А сега сериозно, само мога да добавя че общата комисионна от eBay и PayPal е около 9%-12%, дори бях си направил някъде екселска таблица да ми смята печалбата.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Голямата предприемачка дето съм и аз, ама карай :-o

Процентите не съм ги смятала никога точно. В Ибей има различен % за различните групи стоки. Най-често е към 10, например за дрехи и обувки, където се вихря аз :)
На Пейпал около 4-5% някъде ми се струва.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Точно 9+3 беше, но ги смятсше нещо на различна основнова. Абе ще има за едно кафе тема :D

Даже е 9+4,5+2,50$ за тегленето+брадвичката в банковия курс= поне едни 15% трябва да си имаш предвид за ибей
 

Горе