ebay/Amazon - разяснения в началото

От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Здравейте, може ли някой да ми прехвърли $20 в payoneer, срещу пари на ръка?
Благодаря предварително! :))
Аз мога,но предвид че си нов,ще трябва да ми пратиш пръв ипей или банков превод.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Мамито им мръсна ... пореден акаунт ми баннаха тъпия ибей. Всичко съвпада с пейпал акаунта ми, валидни данни и след 2 дни получавам имейл for security reasons е изтрит акаунта ми и не мога да ползва по никакъв начин ибей.

Някакви идей как да ги прекарам?
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Мамито им мръсна ... пореден акаунт ми баннаха тъпия ибей. Всичко съвпада с пейпал акаунта ми, валидни данни и след 2 дни получавам имейл for security reasons е изтрит акаунта ми и не мога да ползва по никакъв начин ибей.

Някакви идей как да ги прекарам?

Смени си АйПито и си изчисти историята и бисквитките.Казваш "пореден акаунт" са ти баннали,т.е. ако предния ти акаунт е бил със същото айпи,всеки следващ акаунт от това айпи ще ти бъде лимитиран в рамките на 2-72 часа.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Различни ИП-та единственото общо е линкатия пейпала между акаунтите.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Ибей винаги разбират, че си ти. Не знам как го правят. 4 години след първия ми акаунт направих втори от друг компютър, друг пейпал и пак ме разбраха. Нищо не направиха, то не е забранено да имаш 2 акаунта, само нямах право да продавам известно време. После отмениха забраната без да съм правила нищо специално.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Ако някой иска,ще му пратя една е-книжка за ибей на английски, специално за създаването на акаунти,които да не бъдат линквани.Който иска,да ми прати имейла си на ЛС. А иначе,ако ползваш един и същ ибей за акаунтите,ако ще и 10г. да са минали,е логично да ти ги линкнат.Задължително се прави нов ибей,с нов ПП и нов имейл.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Така, опитах се да си пусна 1 електронна книга за продажба, обаче от ebay ме отрязаха. Мога ли да я пусна като реална книга, а в описанието да напише, че е електронна?
 
От: От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Така, опитах се да си пусна 1 електронна книга за продажба, обаче от ebay ме отрязаха. Мога ли да я пусна като реална книга, а в описанието да напише, че е електронна?


Можеш,но повечето куповачи в ибей не четат описанието на продукта, така че няма да е добре за акаунта ти.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Здравейте! Вчера пуснах за продажба таблет с опция "buy it now" и първоначална цена на търг 0.99$.Днес поглеждам някой е биднал и цената е изчезнала.Можете ли да ми обясните защо е изчезнала и в края на търга мога ли да откажа да продам таблета, ако цената не ме устройва и как става отказването?Благодаря!
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Щом си задал едновременно търг и buy now, след като някой наддаде значи фиксираната цена изчезва автоматично и започва наддаването. Вече няма възможност някой да го купи на by now.
Не е редно и е в разрез с правилата на Ибей да отказваш да продадеш нещо, ако не те устройва цената, на която е спечелено. Затова първо се мисли и се смята как ще ти е изгодно да го продадеш и ако прецениш, че не е достатъчно атрактивна стока и могат да го спечелят за дребни суми, тогава изобщо не го пускай с толкова ниска първоначална цена.
Естествено има недобросъвестни продавачи, които отказват да продадат такива техни стоки, спечелени на ниска цена. Обикновено лъжат, че някой го откраднал нощес от двора :))
Който желае може да докладва такива на Ибей.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Благодаря за отговора, но как да процедирам.Естествено няма да продам Ipad mini за 50 или 100$.Искам купувача да остане доволен, но и цената да ме удовлетворява.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Ами не знам. Изчакай, може да има интерес и цената да скочи много. Ако не стане опитай да се извиниш на този, който го спечели, обаче да знаеш, че има много кофти купувачи в Ибей, които вдигат скандали и докладват за много по-малки прегрешения. Ако те докладва не знам дали ще ти блокират профила за първо нарушение, но при всички случаи не е добре.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Благодаря.Много некоректно от моя страна, но просто не знаех за тази простотия, че при наддаване цената "buy it now" изчезва.Относно аукциона остават 2 дни и е на 15$...
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Всичко зависи от интереса към стоката. Два дни са предостатъчно за да се вдигне доста цената, ако е атрактивна стока. Не съм запозната с цените и търсенето при айпадите, затова не мога да прогнозирам. Но факта, че още в началото имаш наддавания говори добре. Аз съм пускала доста неща и ми прави впечатление, че при интересните започват да наддават още рано-рано и се събират по няколко наддаващи. Докато при други или никой не наддава или само един човек в последните часове.
Може да има и скрити бидове, които ти не виждаш. Те се пускат със снайпер, който бидва в последните секунди. Ако някой много силно иска да спечели нещо, обикновено ползва снайпер и ще го разбереш чак, когато се спечели артикула.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Благодаря ти за изчерпателния отговор.:)
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Най-добре слагай резервирана цена или просто някаква стартова, която да те застрахова от такива продажби по 20 долара.
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Някой може ли да ми обясни как стоят нещата с митото за САЩ.Кои неща се обмитяват, как се определя митото и от кого се плаща.Благодаря предварително!
 
От: ebay/Amazon - разяснения в началото

Моля спешно за помощ.Продадох Ipad в Ebay.com днес но купувача ми казва, че може да ми изпрати парите най- рано в сряда.А мен това не ме устройва.Въпросите ми към Вас са как мога да откажа да поръчката и какви ще бъдат последствията, ако го направя.
 

Горе