Elementor или Elementor Pro

Attimo

New Member
Здравейте,
Отскоро се запалих по темата изграждане на сайтове. Предстои ми да направя няколко начални сайта на мои познати и приятели. Ще ползвам Elementor за тях, като се колебая дали да закупя pro версията за използване на повече theme, templates and widgets или да карам с базата, като за начало. Ще съм благодарен на всякакви мнения.
 
  • Haha
Реакции: Sky
Здравей и добре дошъл при нас. :)

Според мен използването на платени плъгини и техните премиум версии улеснява и дава повече възможност на разработчика. Ако ще правиш и в бъдеще, няма да е лошо да има арсенал от платени за целта инструменти. Можеш и фри, но там вече за по къстам изпълнения се искат определени знания. Виж и тези два сайта: themeforest.net & codecanyon.net. Предполагам сайтовете са фирмени, презентационни, визтки? Виж и за премиуми и не прави глупостта да слагаш нулнати. ;) Успехи.
 
Здравейте,
Отскоро се запалих по темата изграждане на сайтове. Предстои ми да направя няколко начални сайта на мои познати и приятели. Ще ползвам Elementor за тях, като се колебая дали да закупя pro версията за използване на повече theme, templates and widgets или да карам с базата, като за начало. Ще съм благодарен на всякакви мнения.

Горещо Ви препоръчвам да закупите Elementor Pro, тъй като има много нови и полезни уиджети. Също така е добре да се запознаете и с безплатните плъгини за Елементор, те също ще Ви дадат възможност да развихрите фантазията си.
 
Благодаря за приема! Ще разгледам предложеното. Имам много неуспешни опити с евтини/безплатни неща в други области. В случая предпочитам да платя и използвам нещо вече създадено, пред това да откривам топлата вода сам.
 
Отскоро се запалих по темата РЕДЕНЕ на блокчета на сайтове.


Let me fix that for You. Тоя WP позволява на хората, да влязат в тая материя отзад-напред. Почни с html, css, базово идиотско php, пък тогава като ги осмислиш нещата, мини на WP. Иначе ще ти се получават недоразумения, сиреч WP ти дава възможност да правиш неща, които си нямаш и идея как работят и защо.
 
Последно редактирано:
Let me fix that for You. Тоя WP позволява на хората, да влязат в тая материя отзад-напред. Почни с html, css, базово идиотско php, пък тогава като ги осмислиш нещата, мини на WP. Иначе ще ти се получават недоразумения, сиреч WP ти дава възможност да правиш неща, които си нямаш и идея как работят и защо.
Така е, приятелю. Но да те питам- ти шофьор ли си? Знаеш ли как работи двигателя с вътрешно горене. Ходиш ли на ресторант? Знаеш ли как се отглежда и готви храната, която поглъщаш...няма смисъл да продължавам с примери. Писах по-горе, че приемам всякакви мнения и благодаря за твоето. Иначе си прав за реденето на блокчета. Вярно е! Със сигурност ще има недоразумения..но ще търся решението им. Не мисля, че всички трябва да разбираме от всичко.
 
Казвам ти го от опит. Ще тръгнеш да правиш нещо за клиент, той ще ти каже искам това и онова, само че в този момент няма да има блокче за елементор, което да ти го направи наготово. И ще бъде едно трескаво търсене с 30 отворени таба кое как се прави. Сега си представи 10 такива неща в 1 проект. Почвай лека полека.
 
При положение че така или иначе ще зареждаш лайната, генерирани от Елементор, по-добре вземи Про-то че да има някаква практическа файда.

Ако ще правиш сайтове за други хора, спокойно ползвай Елементор. Ама ако ще са за теб, по-хубу недей. Ужасно товари фронтенда - демек не можеш да компенсираш засирането с по-скъп хостинг и ще влачи на юзърите.

М/у другото Елементор и останалите билдъри едва ли ще просъществуват още дълго. Аутоматик са се задействали с пълна сила да направят от Гутенберг пълен визуален едитор.
 
Така е! Въпросът ми беше дали да ползвам Елементор или Елементор Про, като за начало. Съветите са ценни.
Казвам ти го от опит. Ще тръгнеш да правиш нещо за клиент, той ще ти каже искам това и онова, само че в този момент няма да има блокче за елементор, което да ти го направи наготово. И ще бъде едно трескаво търсене с 30 отворени таба кое как се прави. Сега си представи 10 такива неща в 1 проект. Почвай лека полека.
 
Казвам ти го от опит. Ще тръгнеш да правиш нещо за клиент, той ще ти каже искам това и онова, само че в този момент няма да има блокче за елементор, което да ти го направи наготово. И ще бъде едно трескаво търсене с 30 отворени таба кое как се прави. Сега си представи 10 такива неща в 1 проект. Почвай лека полека.
За визуал композера джаджи се правят суер лесно както и всякакъв вече готов код лесно се интегрира в него, предполагам че и за това лайно елементор ще е същото положението. Та както каза за една тъпа джаджа може да се наложи цял проект да откажеш ако не можеш да напишеш 10 реда код.
 
От 4-5 години ползвам Beaver Builder Pro. Доволен съм доста! Сайтовете зареждат бързо. Преди ползвах няколко популярни премиум теми с вградени JS билдъри, но изхвърлих темите и преминах на Beaver Builder. Доста бързо "вдигам" сайт с него. Лиценза му няма ограничения за брой сайтове. CSS ми се налага да ползвам, но много, много рядко. Позабравих да пиша CSS и HTML вече! ;)
 

Горе