eMAG купува Fashion Days

От: От: eMAG купува Fashion Days

такава ли е твоята? http://megamag.bg/97399/usb-pameti/flash-pamet-8gb-rotate-usb-2-0-cherna
това за безплатната доставка и аз го знам..но явно не е вярно, добре че не пазаря от там

нещо друго което ми идва на ум кат гледам, че същата флашка се продава на цена 3-4 по-ниска - "безплатната доставка" си я плащате, просто използват този трик и хората купуват само защото има нещо безплатно... а то в действителност си я плащаш
Същата е май
http://prikachi.com/images/877/8097877I.png
 
От: От: eMAG купува Fashion Days

Пич ти малумен ли си или нарочно се правиш на такъв?
Хахо нали каза, че там там всичко било надценено и тн.
Е намери я по-евтино.
И кой говори за ДОСТАВКАТА? Говорим за продукт+доставка = обща цена.

Отделно и как да купя нещо от такива измислени магазини? Като твоя примерно? Спрял някъде 2000-та в развитието?
 
От: eMAG купува Fashion Days

Поръчвал съм стока от Емаг за 6 лв. и не само че е безплатна доставката но и е експресна на другия ден пристига.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Точно. Потребителя това гледа. И грам не му пука за на разни хаховци магазините от които поръчваш и по цяла седмица нищо не идва.
Поръчвал съм стока от Емаг за 6 лв. и не само че е безплатна доставката но и е експресна на другия ден пристига.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Доставката се договаря с куриерската фирма. Тук въпросът е, защо ЕМАГ продава стоката на завишени цени...
Другите магазини където доставката е по-скъпа не печелят от това (от разликата в цената на доставката), но емаг печелят от завишената цена...

Относно безплатната им доставка - такава е само за стоки над 40 лв. (пише го в условията). За всички други е 2.99 - такава е или защото са я договорили или защото 2.99 изглежда хубаво, а останалата част (доставката по принцип не е толкова) вече е по-малка и спокойно може да се вмъкне в цената на продуктите
 
От: eMAG купува Fashion Days

Точно. Потребителя това гледа. И грам не му пука за на разни хаховци магазините от които поръчваш и по цяла седмица нищо не идва.

Ето затова пич ти ще си останеш в Казанлък, а хора като мен ще си бият чукалата извън България и ще си поръчваш с последните стотинки в джоба от емаг и ще си живееш прекрасно сред други като теб!!!

Толкова си ограничен, че никога няма да проумееш какво ти се казва!

@bobi98
За едни доставката е безплатна, за други не е? След като има точно регламентирано условие и вариант доставката да не е безплатна, защо по рекламите пише с безплатна доставка? Относно бързината на доставката, вземи прочети малко коментари и отзиви на клиентите им, колко е бърза доставката. Аз лично съм поръчвал два пъти от тях и двата пъти имах проблеми с поръчките си и двата пъти чаках около 15 - 20 дена докато го доставят и двата пъти не доставиха това което съм поръчал и двата пъти сизирах КЗП и двата пъти трябваше да се разправям с малумници докато разберат какво им говоря.

В случая аз не говоря само за емаг, а говоря за всеки бизнес във всеки сектор. Призовавам всички да подкрепяме българското, българската стока, българските фирми, българските магазини и т.н.

Имаме толкова хубаво БГ супермаркети, защо да пазаруваме от били, метра, кауфланди и други, нека го правим при българите, тези който развиват бизнес, не са мафиотите, мафиотите са тези, който пускат срещу големи комисионни чужбинските фирми да превземат пазара и това е във всеки сектор, аз продавам внесени зеленчуци и екзотични плодове и мога да кажа че там е трагедия и лично в момента съм принуден да плащам на чужбинска фирма за да и ползвам лицензите и правата, понеже на мен не ми се дава шанс, вериги накто кауфланд, била, метро и други ми казват или си плащаш тука или няма да работим с теб и ти си с вързани ръце. Днес на никои не му пука за тези неща, утре ще ядете банани с качество нулево, домати и краставици с качество нулево и т.н. Пак повтарям, че говоря за всеки сектор и призовавам да подкрепим българското, ако нещете да пазарувате от моя магазин, изберете друг български. Има български дъвки, дъвчете тях не орбит или файв, има качествени БГ мебели, няма нужда да купувате италянските, има качесвени БГ дрехи няма нужда да купувате Китайските, Корейските или Турските и т.н. Лично аз ще се радвам, ако бизнеса ми с внос от Китай приключи и трябва да работя с БГ фирми и да предлагам тяхната стока, което за момента не е възможно. Дано това не е глас в пустинята и хората прочели това да ме подкрепят с действия. Благодаря за вниманието.
 
От: eMAG купува Fashion Days

hahovec обяснява как стоят нещата от първа ръка, което принципно не е нещо „революционно“. Така са и feeBay, AMZN, GAME.co.uk Marketplace и др. в др. сфери, както и бизнеси (зеленчуци, плодове, дрехи, etc.). Практически sellers са и стават ЗАВИСИМИ изцяло от платформата, от/в която продават. Тя може да си определя правилата както поиска, променя когато поиска, налага лимити, глоби, вкл. и пишман трикове с дъмпинговани цени, за което е ставало въпрос многократно.

Ясно е, че повечето хора се вържат на подобни неща.

Доставката се договаря с куриерската фирма. Тук въпросът е, защо Е*** продава стоката на завишени цени...
Паранормални явления няма. Хората купуват и от dropshippers да речем на завишени яко цени, независимо, че платформения комисион, който си взема market-а, е 15% (двойно по-малко от eCrap-ския – 30%). Какво остава за original manufacturers.

Факт е, че това е най-рекламираният може би online retailer, съответно могат да си позволят И 30%-те, И завишените цени, И да цакат sellers, И да правят каквото поискат с тях по всяко време, извивайки им ръцете. Нищо ново принципно, нали виждаме „майката“ на Naspers, тяхната друга „дъщеря“ как действа в шмекералника със sellers, купища теми има у форума за тях с оплаквания, прецаквания и пр.

Политиката на големите монополи и „поглъщащи“ разрастващи се големи риби, си е такава. Максимална печалба, независимо от глоби, нарушения и пр. измишльотини, наложени от регулаторните органи, ако изобщо се случват някога те.

---

Относно отсяването на плявата от HQ posts – всеки, който може да предприеме действието за преглед на предходни мнения на даден потребител, може да разбере на какво „ниво“ или „level“ е. Т.е. няма нужда да се питат въпроси кой какъв е, не е ли такъв и т.н., достатъчен е прост един преглед назад.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Съжалявам за "белия спам", който направих в темата, понеже тя въобще не се отнася за това което в момента обсъждаме и главната причина това да се обсъжда съм аз, но смятам че мненията са стойностни и предвид факта че дискусията е натурална, не е изкуствено предизвикана я прави по полезна :)

Много точно ги каза нещата @¦•••SHERIFA•••¦ и напълно съм съгласен с думите ти на 100%

Искам да допълня казаното от мен в предишните постове. В предишните постове защитавам българското, все едно е някакъв цяр, най - качественото и така говоря сякаш някаква черна прокоба е надвиснала над българското и не му дава да диша. Това не е точно така. Въпреки всички, аз работя с доста български производители, с някои имам по - близки отношения и мога да си говоря спокойно с тях, което ми помага да имам доста ценна информация, която ще споделя с вас. В случая ще визирам само една фирма, която е се развива само в един сектор, но е показателна и мисля че по - този начин мислят всичките 100% от честните и съвестните търговци, предприемачи и производители.

Чрез българска фирма продавах полюлей в Италия, първоначално всичко беше много качествено и всички клиенти бяха много доволни, но след време когато фирмата започна да има стабилни доходи (или поне така си мислих) изведнъж развалиха качеството супер много. Бях принуден да върна целия бизнес в България с надеждата че тук няма да бъдат толкова взискателни клиентите. Със започването на продажбите в БГ започнах да стоплям и отношенията със собственика. След известно време, когато вече нещата бяха стигнали до отчайващо ниво (Конплект полюлей пише кво има, кво ти трябва, инструкции и т.н, но след като си го закупиш виждаш че вътре няма 50% от нещата, примерно четеш че има болтове с дюбели за закрепяне а реално няма и други мизерии, който бяха адски неприятни и съответно веднъж закупил от тях, повече не искаш да чуеш за тях) го попитах, абе човек толкова хубаво тръгна в началото, нещата вървяха в Италия, два магазина имах, сега на един магазин наема не мога да му платя, толкова си развалил нещата, как може ти акъл имаш ли, уш си умен човек а се правиш на тарикат бива ли такава работа ... (общо взето доста го нахраних)

неговия отговор беше следния:

Ако зависи от мен брат нещата ще се на най - високо ниво, но първоначално можех да си позволя да държа нещата под контрол и да държа на качеството, но след като ми изтече гратисния период от банката, започнаха проблемите. Банкерите и разни други идват постоянно и ми пречат на процеса, постоянно имам поръчки и проверки и едвам смогвам. Трябваше да ми отпуснат кредита на траншове и аз постепенно да купя всички машини и да осигуря работа на работниците, но един квестор като се заяде че съм похарчил не по договор парите, понеже съм взел машина с друга марка на по - ниска цена, за което съм дал обяснение ми замразиха всичко. По закона на мърфи машината пък стана токова удар и машината се развали и сега не мога да я сервизирам, щото от банката не ми дадоха транша да я застрахова, а след като съм закъснял с парите не мога да я поправя и тук се забатачих адски .... Започнах постепенно да елиминирам отделни процеси и да намалям качеството, понеже нямах друг избор или това или фалит и така до ден днешен.

След това което ми каза аз го пипитах:

Добре де не ти ли е ясно, че с това качество фалита ти е сигурен?

Отоговора беше:

Вече нищо не зависи от мен. Свързах се с няколко инвеститора български, който в последствие бяха предупредени да се откажат от инвестиция от незнайно кой и банката започна да налага нейни правила! Аз в момента водя дела и правя висчко възможно да се даде на тъгр фабриката възможно най - скоро, понеже в момента има работници, има някаква печалба и ще струва повече от колкото след 1 или 2 години, когато няма никои. Тогава няма да покрие задължението ми и ще изгубя фабриката и на всичкото отгоре ще остана длъжник със сума която ще идея си нямам как ще изплатя.

Моят извод беше следния: Човека е толкова принуден от обстоятелствата, понеже за мен беше очевадно как уж "Българска" банка иска да фалира бизнеса му, да продаде фабриката му за без пари и в същото време той да продължи, барабар с децата си да плаща на шибаната банка. (Страх ме е да спомена банката честно ви казвам) И в този момент този изнемогващ инженер дизайнер правеше всичко възможно да поддържа процеса жив, за да може това което ще му остане да плаща да е възможно най - малко непосилно за него.

Това го пиша, не за да се правя на умен, а понеже искам да кажа, че българската продуктиция и българската работа е на мнооооооооооооооооооооооооооого ниско ниво. Да качеството е ниско, честно не си струва парите и още мнооооого причи има. Моят призив е същия, като призива на всички производители и търговци от всички сектори:

Копувайте нашето, подкрепете ни, когато не сме си свършили работата сигнализирайте на компетентните власти, само това е начина да покажем на тъпите управляващи, че има ужасен проблем, който трябва да се риши.

ПП - Когато сте недоволни от някоя българска стока, то не бързайте да обвинявате българите че са си оставили ръцете и са искали да ви измамя, защото 99% от производителите и 99% от нас търговците искаме да предлагаме най - качествените услуги и благодарение на това да печелим, а не да ви лъжем. Лично аз се чувствам като пълен измамник, когато ми се налага да продавам глупавите китайски чанти, часовници и други с надценка 200 или 300%. Иска ми се да продавам кожена чанта от БГ производително, но той за да я произведе, ще трябва да си купи кожата (тук ще го цакат), ще трябва да направи фабрика (тук ще го цакат), ще трябва да си изкара лицензи (тук тоже ще го цакат) и най - накрая чантата му ще струва безбожно, не щото е тарикат или играч, ами щото ще бъде роб на банка едно, банка две, мафиот едно, мафиот две, политик едно, полицаи едно, адвокат едно, счетоводител едно и бог знае още колко мизерници, дето искат да го прецакат.

Ако сте си направили труда да прочетете целия пост благодаря Ви. Надявам се да съм трогнал някои с това ми изказване и ако само един човек последва призивите ми, то си е струвал поста. Не пиша този пост за да пазарувате от мен, купете си нещо не от моя магазин, ами от някои друг БЪЛГАРСКИ магазин и подкрепете БЪЛГАРСКОТО.
 
Последно редактирано:
Ето затова пич ти ще си останеш в Казанлък, а хора като мен ще си бият чукалата извън България и ще си поръчваш с последните стотинки в джоба от емаг и ще си живееш прекрасно сред други като теб!!!

Толкова си ограничен, че никога няма да проумееш какво ти се казва!

Казах ти - Намери флашката по-евтино.
 
Последно редактирано от модератор:
От: eMAG купува Fashion Days

Лоялността към банките зависи от това как решават проблемите на клиентите с инфографики.

Трудно е да се продава българска стока. Последно се сещам за българския предприемач с Правец Laptops. Доста трудно начинание, не знам как му вървят оборотите.

Според мен „цаката“ е тази, чрез която Top Man / Richmart действат. Шият костюмите и нещата в BG, имат договори с големите брандове (Hugo Boss, etc.), дават им ги на тях и те просто си слагат марката на костюма в техен си завод или директно още от тук се слага. И така голяма част се изнася директно и само навън, но пък и не ги продават те (производителя), а чрез договорите с brands – самите brands си имат retailers в целия свят и чрез тях ги продават. Слагат си там 200-300% отгоре, 20-30% за retailer-а (offline/online) и работата готова. Всички по веригата доволни.

Ако се няма фабрика, то съответно и китайските може да се тръгне, проучване на маркета кои точно са „вървежни“ (т.е. има конкуренция, която ги продава и могат да се видят колко са ѝ продажбите и като цяло целия ѝ асортимент, сред които несъмнено ще има и доста др. Chinese crap стоки) в DE/UK/ES/FR marketplaces (eB/AMZN/etc.) и директно продаване там към немци/англичани и др., съответно няма да се „мамят“ българските клиенти (поне морално собствено/единично удовлетворение, т.е. със сигурност някой друг ще заеме тази ниша рано или късно), а чуждите, които и без това си ги купуват боклуците и са „свикнали“ с цаканията. И след време при натрупана репутация, рейтинги и база от някакви предходни клиенти, вече полека-лека listings на Made in BG стоки, за да се види дали са вървежни и изобщо дали ще вървят, ако да… то кеф.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Брей каква дискусия ...

Като заклюмение ще кажа че най-много печели .... КОЙ? Ами разбира се че ПРОИЗВОДИТЕЛЯ! Неко не го интересува къде ще му се продава стоката, важното е да се продава и да си увеличава произвоството!
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не бих казал, че производителя задължително печели, защото същата система която беше описана по-горе я има и при него. И за да няма натиск отстрани и отгоре трябва да има връзките, т.е. инвеститорите му да имат връзките да не го закачат когато е слаб. Не една или две хардуерни фирми произвели култови модели електроника фалираха последните 10 години така, просто защото са малки и произвеждат екзотични неща, а масовката от конкуренцията им ебава майката (с по-ниско качество, но на безбожно по-добра цена).

В България това просто се засилва, защото освен регламентираната мафия (политици и банки) има и сив сектор немалък, има истински мутри, има бедност. И когато клиентите ти нямат пари за 8 гб. флашка, те не само няма да си купят 4 гб от теб на по-ниска цена, но ще избягат и ще я купят от търговец в ебей или директно от Китай. Там ще получат 256 мб флашка менте, но те няма да разберат първия месец, защото ще ползват 1 мб от тях и така стават още по-бедни, защото са и измамени.

Вчера се върнах от събор в едно село - нямаше едно нещо оригинално, цели щандове с ментета на адидас, лакосте, найк и кво ли още не, от газов котлон, до пътека на метър, през гумени налъми и захарен памук. И хората нямат пари и за ментетата дори, обикалят и гледат. Аз им бях занесъл по друго направление спортни стоки - гледат на цвят избират и се кокорят като им покажеш пособие за 450 лева, като масовото в България е за 50 лева... Познайте дали имаше търговия... :)
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не бих казал, че производителя задължително печели, защото същата система която беше описана по-горе я има и при него. И за да няма натиск отстрани и отгоре трябва да има връзките, т.е. инвеститорите му да имат връзките да не го закачат когато е слаб. Не една или две хардуерни фирми произвели култови модели електроника фалираха последните 10 години така, просто защото са малки и произвеждат екзотични неща, а масовката от конкуренцията им ебава майката (с по-ниско качество, но на безбожно по-добра цена).

В България това просто се засилва, защото освен регламентираната мафия (политици и банки) има и сив сектор немалък, има истински мутри, има бедност. И когато клиентите ти нямат пари за 8 гб. флашка, те не само няма да си купят 4 гб от теб на по-ниска цена, но ще избягат и ще я купят от търговец в ебей или директно от Китай. Там ще получат 256 мб флашка менте, но те няма да разберат първия месец, защото ще ползват 1 мб от тях и така стават още по-бедни, защото са и измамени.

Вчера се върнах от събор в едно село - нямаше едно нещо оригинално, цели щандове с ментета на адидас, лакосте, найк и кво ли още не, от газов котлон, до пътека на метър, през гумени налъми и захарен памук. И хората нямат пари и за ментетата дори, обикалят и гледат. Аз им бях занесъл по друго направление спортни стоки - гледат на цвят избират и се кокорят като им покажеш пособие за 450 лева, като масовото в България е за 50 лева... Познайте дали имаше търговия... :)
В селския мол е същото положението - лейка, кофа + 2 пълнитела за ароматизатора - 14 лева :D
Счупи ми се мишката отивам и ми вади една за 4 лева, е само това ли е питам и лелката ми казва, че "скъпите" неща никой е не ги купувал :D
Мишката изкара вече месец де, ама не си е стока.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Аз съм за подкрепа на българското и поради тази причина не пазаря от вериги магазини, който не са български! Много мъчно ми става, когато някои монополист застъпи на българския пазар и утрепе всичко останало. В случая нито една от компаниите не е българска, но това действие ще повлияе доста сериозно върху българските онлайн магазини. В момента се наблюдава как известна част от големите фирми в някои сектори са направо принудени да дават 30% от общо 40-те си процента печалба на емаг! До известна степен самите те са си виновни, но за съжаление това е тенденция в цялата страна и съдейки по политиката на гиганта, ще се опита да привлече 100% от големите търговци в България да станат абсолютно зависими от него.

Призовавам всички българи пазаруващи по интернет да пазаруват от легитимните български онлайн магазини, понеже така подкрепяме себе си, а не наливаме пари в чуждите джобове.


Напълно съм съгласен с вас, но ще ви кажа защо през последните години пазарувам само от емаг, говорим за техника, и най-вероятно ще продължа. Аз също подкрепям българското, но не съм съгласен с политиката на разничте шопчета. Пазарувал съм от Техномаркет, Технополис, Метро, Гет.бг, Електрон.бг и къде ли още не, и съм бил редовен клиент на много други, но ме изгубиха с една специфична политика, която имат тези всички! Една и съща е.

Почти винаги съм получавал техниката си разопакована. Това изобщо не ми се е харесвало. Много пъти съм се опитвал да върна, съм връщал, съм се обаждал, съм писал имейли и отпращал безброй запитвания и въпроси „Защо аджеба ми е отворена кутията“. Искам кутията да ми дойде запечатана от производителя, да съм сигурен на 100% че бай Пенчо от Белокопитово не ми е пипал с мазните си ръце Айфона, лаптопа Dell или квото там съм си поръчал с такова желание и нетърпение!

На въпросите ми получавах един отговор — „Господине, извиняваме се, но това е политика. Отваряме кутийките за да сложим гаранционна карта вътре.“

Пардон май френч, но по-голяма помиярщина не съм чувал никога! Просто могат да сложат гаранционната карта отвън на кутията, да я закачат към един плик, или просто да я пуснат в кашончето или в пликчето на Еконт. Ако се изгуби, те си имат оригинал на компютрите, ще ми направят новичка, спокси! Или пък да си направят в електронен вариант, като емага!

Знаете ли защо са отворени винаги кутиите ни? Защото ни продават втора употреба боклуци на цената на нови, като нови! И когато ги хванем, почват да ни лъжат все едно сме някакви баламурници от Африка! Продават ни ползвани мостри, или като поръчат нещо си го ползват в офисчето, стои си там едно продуктче, по толкова вземат, да не се набутат случайно, застояват стока, и после пращат ползваната мостричка като новичка!

Конкуренцията е добра за всеки един пазар. Ако искат да купуваме пак от тях, да си променят политиката и да почнат да продават малко неразпечатани стоки!

Поръчах си Nikon D5100 китовия вариант от Амазон Англия. Дойде запечатан с холограмен стикер, който се разрушава при отлепяне. 2 години по-късно си взех три обектива от бг шопа ФотоСинтезис и също от ФотоПавилион. Обективите дойдоха отваряни, с мазни отпечатъци по тях! Питах ги „Защо??“. Такава била политиката им, нови били. Не искам да имам амортизирана стока, евентуално изтървана, или с намален живот на батерията. Продадох ги и си поръчах от емага. Дойдоха запечатани, със стикери, в пликчета, всичко както си му е реда. И друга техника така съм заварвал. Пил съм много студени води. От горните тия два фотомагазина съм си вземал и фотоапарати. Отваряни и ползвани, същата случка, мазни и гнусни отпечатъци навсякъде. Не, мерси. От емага си взех Nikon D3300 и Сони Алфа А6000 и ми дойдоха запечатани с 50 стикера.

Още един тъжен случай: Поръчах си Саундбар на Сони от Техномаркет. Дойде ми без дистанционното. Служителката ми спореше по телефона, че Саундбара нямал дистанционно! Трябвало с телепатия да си го пусна! Накрая трябваше да запаля колата, да карам близо 50-60 км (живеех извън Варна тогава), и да си взема дистанционното. Оказало се, че са ми го забравили! Да ми го пратят! Е какво да коментирам повече? Значи тоя Саундбар е бил ползван. Платих заради тяхната грешка. Платих защото "подкрепях българското".

Ако не съм прав, можете да ме "затапите". Няма проблем. Ще го приема.
 
Последно редактирано:

Горе