eMAG Marketplace за търговци – работа, проблеми, комисионна (30%), изисквания, догово

Чудесен коментар.
Предишните 2 дни много се смях с тази тема :D Не мога да повярвам, че има такива хора.

пс: Нещо, което колегите са пропуснали да отбележат - ти ще си този, който ще трябва да обслужва и гаранциите на продуктите. Крайния потребител не го интересува от кой мръсен китаец си го купил ти. Крайният потребител го купува от теб и според Българското законодателство ти си този, който трябва да му обслужи гаранцията при евентуален проблем. Как ще го направиш, дали ще го върнеш при мръсния китаец и ще стискаш палци да ти го ремонтира за по-малко от 2 месеца е твой проблем. Крайният клиент трябва да си получи ремонтирана стоката до 30 дни или му връщаш парите.
 
Изказвам големи благодарности към Вутов, за информацията за онлайн магазина, за това че с приятен тон ми подаде сламка за която като стартиращ новобранец и за фирма и за бизнес да се хвана също! Много добро FREE предложение от CloudCart като за стартиращи! Вероятно има уловки поне една, но гратис до 1000 лева печалба без да им заплащаш нищо първоначално не е никак лошо за начинаещ!

Разбира се че нищо не знам и не разбирам!
То е очевадно че тук не пиша само защото обичам много да пиша! Исках да получа отговори конкретни и все не получавам такива а някакви други около моите въпроси.
Питал съм по телефон, през интернет, на улицата... все едни уклончиви отговори, всеки бърза няма време а и на всеки отговорите различни за едно и също нещо!!!

Няколко години съм ги мислил нещата но когато миналата седмица дойде момента да създам фирма наизлязоха куп неща от не знай къде си!
Не съм уцелил просто форума и сайта в който се обясняват нещата, а колко загубено време като се сетя по 20 часа на ден в търсене на повече информация!

Не знаех че когато стоката си е моя, парите не идват при мен при продажба, и еМАГ се разпорежда с моята стока! Вярвах че като продавам и то само през куриер като Еконт който е на 50 метра от мене, парите ще ги взимам през тях, а ще внасям процентите към еМАГ в тяхна сметка по банков път!


Похвално е щом съм само аз който не е разбрал всичко което се изисква при създаване на фирма и започване на бизнес за пръв път!
Знам че всички хора в България продават само онлайн и на друго не разчитат и са набрали скорост и имат опит.
Едно беше през тези години когато си правех планове, а когато момента наближава стана едно тегаво а и риска от цялото това нещо се засили много!

Аз хем комплексно и компетентно намерих регистрация на фирма през адвокатами.bg уж всичко накуп и ясно се оказа че още неща ми искат и сигурно ще продължат в същият дух! Та кой, кой човек ще знае всичко където ще излезне при регистрация на първа фирма! А и кой би смогнал на всичко като вноски такси неща които изисква един бизнес всъщност го убиват още преди да започнеш дейност !!!! Има някакви проблясъци на помощ от вида на като някой друг месец гратисен период и др. които да олекотят удара който поемаш при още веднага със стартирането!

Правил съм стотици постановки и какви ли не варианти съм си представял и съм ги преосмислял преди да скоча!
Но естествено че скочих и връщане няма.
Нали всеки казва който няма смелост да се реши, той няма да прокопса.

Еми дано се стигне до затвор а не до изземане на имущества на роднини понеже на мое име нямам.

Благодаря ви че получих негативни напътствия.... Ами то аз още в банката извиках и се бях почти отказал от количеството бумащината при плащане таксата и вкарване на капитала.....
Но то си е човешко ! Никой няма да си каже откъде и как му пада келепира, макар че с много труд е било постигнато всичко всъщност!

Аз съм лесен не ме мислете! Скочих понеже вече нямам желание за нищо на този свят от години насам. Всичко ми е безинтересно!
Просто намерих много приятни цени в сравнения с цените у нас, но те са сформирани на база заплати осигуровки разходи и т.н.

Аз съм си сам! Нямам семейство да храня! А и Парите от малък не ги обичам, а ги мразя! И се надявам на печалба малко над 1000-та лева разходи! И 100 лева да е пак ще е добре за мене, дори и само по толкова да се печели всеки месец напред! Така че мечтаех да продавам нещата си на най-достъпната цена у нас и то с печалба от 2-5 лева от доставната цена до вратата ми!
И ще чакам спокойно някой да дойде и да ме утепе :)


…. Да си мислиш, че може да си ми конкурент, на база 'старанието' което си положил до момента. Като не уважаваш твоите пари достатъчно, поне имай достатъочно уважение към интелекта на конкуренцията ти да си зададеш простия въпрос като "Мога ли с нещо да ги бия и ако да - с какво", ….

Extended,
разбира се че може да усетиш конкуренцията най-сетне! Каква ли конкуренция ще си ми ти освен ако нямаш търговска марка! Аз съм готов и на вариан собствена търговска марка но създаването й е сложен процес и за мене макар да съм графичен дизайнер! В моята сфера на търговия съм видял пропуски не един и два на които ще наблегна аз да нямам такива! Това да мислите само за парите как да изкарвате повече че да има да се "плюска и порка" всеки ден!!!! Ако това за вас е целта в живота и не се поставяте на местото на клиентите, то аз ще се! Коли, къщи и други неща които вас ви интересуват толкова много мене не ме интересуват че да товаря цените и заради това!
Представям си как се терзаете и разкъсвате вътрешно когато трябва да продадете на роднина или познат, приятел нещо но на по-ниска цене! В доста ситуации Сигурно казвате че не става или пък ги избягвате толкова майсторски с бизнес термини …. леле, леле!
Ако така неприятелси и дружелюбно отговаряте и на децата си то не се чудете защо и те както и аз съм си променил отношението!!!!

Светльо,
Брей Много смях 2 дена, много се смееш, но тук комшията ми от 2-ро районно като видя какви неща търсиш да закупиш не остана безразличен към тебе :)

Колкото до гаранцията 2 години и нямам сервиз като начало! До 2 години не връщам пари а заменям същия продукт със същият нов! И то на момента ако имам в наличност или до 6 дена от Китай с друга стока по въздух или да закупя продукта дори над моята цена от някой който също го предлага в БГ! 30 дена за сервиз е лудост, после месеци до производителя!!! Аз съм го изпитвал това същото нещо и на никой няма да го приложа!!!!! Казвам ви аз за пари не ламтя!!!!! На мене ми е най-вече някой човек да е доволен, спокоен а не да сте принудени да вдигате цените за да преодолеете процентите на еМАГ или на кой друг подобен и да товарите хората с цена за продукт който няма как да струва толкова много!!!!
Погледнете огледайте се за какви боклуци от по за 60 лева реална цена някои искат 180лв. че и нагоре!!!!
Похвално е че се присмивате на мен! Но вас ви правят за смях!!!
Елате ми в мои води (тези съм обяснил че не са моите) да ви оплюя и осмея и аз че е най-лесно :)

Имам роднини всякакви известни, даже много известни .... артисти, актьори, в МВР, в парламента, в Министерски съвет, министри почти всеки мандат (че почти едни и същи се избират).... и т.н. И един път не съм ги използвал молейки ги за услуги, за помощ както повечето от вас биха сторили!
Много съм прост и аз си го знам това, а и също знам че съм и други неща и то пак така от малък и не се обиждам :)
 
Последно редактирано:
Доста текст, но мога да коментирам само Емаг комисионната.
Как става, качваш си продуктите в маркетплейса им, чакаш да ги одобрят, после участваш в кампаниите, и евентуално получаваш поръчка.
Пращаш я по Еконт и те ти пращат фактура за тяхната комисионна и няколко дена срок за плащане.
Наложеният платеж от Еконт си го взимаш ти.
Фактурата за комисионната се плаща по банков път.
 
Вутов благодаря ти много човече, че не ме натири като някои други тука еди къде си, да се чудя коя гора да хващам! Малко ми се възвръща вярата в моето начинание след твоите коментари издържани в приятелски и дружелюбен тон!
 
Нещата които пиша не са някаква тайна.
Просто преди да вкараш десетки хиляди лева в стока , имай следното предвид.
Дори да правиш 1000 лева оборот, както казах стартово имаш към едни 1000 лева разходи - 200лв счетоводство, 180 лева осигуряване, 200 лева ДДС на тези 1000 лева продажбии още поне толкова, че и повече на Фейсбук и Гугъл за реклама.
Всичко зависи от това какво и на каква цена го продаваш, както и за колко си ги купил.
Ако ще внасяш от Китай или друга извън ЕС страна се плаща мито и ДДС още на митница. ДДСТО после може да се подаде заявление за възстановяване де.
Всичко това означава, че трябва да си подготвен поне 1 година да издържаш фирмата с твой пари. Тук дори не слагам парите за стока, но общо взето винаги ще имаш пари затворени в стока или пари затворени в пътуваща стока. А ежедневните разходи трябва да можеш да ги плащаш без значение имаш или нямаш продажби. ДДС то е до 14 число, а осигуровките са до 25 число.
Тоест смятай че тези пари трябва да ги имаш пари в банковата сметка задължително преди тези дати.
Какъвто и марж да имаш, просто си трябва количество на продажбите, за да си на нула.
А за да имаш продажби трябва време и пари за реклама.
 
Всичко което казваш е така, както и аз го описвам! Разходите най-добре е да ги покрия от печалбата/разликата която реализирам от всичко което е разход фирмени еМаг доставки и митници …. Като не мога отделно съм си отпуснал аванс към кредита, за да имам откъде да погася първите 3 месеца разходи! Дано са само 3 до 6 месеца! За митото както и ДДС-то срещам разногласия и то фрапантни! DHL на няколко пъти ме уверяват че няма мито за компютърна периферия, TNT твърдят друго че над 150 евро има и мито и ДДС но по вида на стоката не знаят коя има и коя не! За митото казват че компютри и електроника са освободени! За ДДС-то настана проблем оня ден - данъчна от НАП ми каза че от Китай ДДС не се възстановявало! Питам няколко счетоводителя никой не е адекватен! В петък ми дадоха два телефона на Митницата - никой не вдигна от обяд нататък и днес понеделник ще се консултирам с тях по тези важни за мен казуса! А както казах изготвянето на реклама ми е професията, имам готовност но само откъм печатарската страна. За другите неща не смея и да мисля какви пари се искат при рекламиране.
 
Да не казвам голяма дума, но бизнес на кредит в тази конкретна и конкурентна среда е голям риск. ДДС от Китай на нашата фирма са възстановявали, но ние не продаваме компютърна периферия. За митото, всеки продукт си има собствена класификация в Тарик, така че едното може да няма мито, а друго да има.
За това и се ползва услугата митническо представителство, издаваш им ЕОРИ номер и фирмата те представя.
За което се и заплаща разбира се.
Иначе то е ясно че печалбата е разликата между приходите и разходите, но както казах много трудно е в началото приходите да покриват разходите.
Дори при компютърната периферия, има неща над 1кг, а Еконт до адрес цените стават сериозни на база цена и килограми. Това също трябва да се отчете при ценообразуването. Е естествено и цените на конкуренцията. Там идва и момента, че големите ползват 30% отстъпка в Еконт. А ти започваш с 3%, а за 30% трябват много сериозни обороти.



Сайт ще правиш ли, ако да как и кой ще ти го прави или сам?
Относно реклама, фейсбук страница която трябва да се подържа и да привлича последователи. Трябва да има интересно съдържание. Към сайта е добре да има блог с интересни статии, за да има влизания в страницата.
Отделно самите фейсбук реклами си имат тънкости, защото за едни и същи пари една реклама може да има интерес, а друга да не генерира ангажирания.
Не е лошо да се изкарат маркетинг курсове - фейсбук кампании, Гугъл Адс, мейлчимп, SEO.
Изобщо не е лесно да се подържа и развива онлайн магазин, като същевременно имате и основна работа по 8 часа. И то само човек. Освен цялата подръжка и генериране на контент, трябва да се ходи и до Еконт, за да се пращат все пак тези пратки, което отнема време.
Маркетплейса на Емаг конкретно не позволява копи/пейст на имената , телефона и адреса, а трябва ръчно преписване за да се направи фактура и товарителница.

По принцип цените за подръжка на Фейсбук реклама са 300-600 лева на месец, поне толкова са ме оферирали няколкото фирми, които са ми звъняли. И отделно към 600-1000 за самия фейсбук.
 
Така, така с кредита. Кредит по програма "Микрокредитиране със споделен риск" е едно добро решение но аз се отказах от него! Последно трябваше да изготвя оферта за 20000 лева(толкова исках първоначално) като 10% от сумата давам аз или 18000 от банката и 2000 от мене! И тази сума банката след одобрение закупува от свое име стоката ми с тези 18000 + 2000 мои. Целеви и оборотен кредит се води - просто си задължен да похарчиш по офертата която им представиш парите! Никаква свобода както при потребителски кредит! Казваш за десетките хиляди лева в стока, но няма как трябва да има повече продукти - различни не само по вид а и по бранд - вероятността нещо да върви е по-голяма. Сайт засега промоцията на CloudCart споменах до първите 1000 лева "изкарани" там.
Сайт в БГ не намерих който предлага от яките темплейти/шаблони подходящи за моята търговия. Има работещи сайтове които съм разглеждал и са подходящи но са правени от фирми занимаващи се с уеб дизайн. А на мен ми се иска първоначално да мога да се запозная и да тествам темплейта/шаблона.
За геймърските джаджи се иска повече снимки на самия продукт от различни ъгли направо отвсякъде, добре нанесена информация относно параметри, вид … в/у снимковия материал и видео ревюта. Еконт е на 50 метра от мен и се познавам с управителят му от години, но не от използването им като куриерска фирма! Колкото заслужавам като новобранец толкова. Каквото каже това ще и бъде! А до адрес е много рисково, аз и много предпочитаме до офис. Така че това ще е моето решение само, без право до адрес на клиент!
 
Последно редактирано:
Общо взето за Клауд Кард , да може и да няма такса до 1000 лева оборот, но според мен GDPR , SSL и домейна трябва да се платят. Което са към 300 лева.
За кредит, аз лично ако имах само 2-3-4-5 хиляди лева, не бих се захванал с онлайн магазин.
Тези пари реално са ти разходите за няколко месеца.
А този кредит сигурно трябва да се обслужва всеки месец...
 
Привет! Става дума за 25 000 лева кредит.

От всички разгледани онлайн платформи SELITON ми допада най-много!
Има онлайн платформа/шаблон: "Специално за вас комбинирахме най-силните и доказано продаващи концепции на AliExpress и eMAG"
Линк: SELITON Дизайн Techno Express

Днес след десетките имейли от ЕМАГ за да продължа регистрацията си която прекъснах понеже нямам още отворена сметка в коя й да е банка, реших да им върна запитване!
Някаква мома ми изпрати 4 документа:

Приложение 1 - Общи условия
Приложение 2 - Представяне
ОРЗД Анекс (GDPR)
Общи условия

на англо-български омешан език и с грешки при отварянето ( а може проблема да е при мен)
Естествено прерових старателно за комисионните но няма приложен списък!
В Общите условия пише че е приложен такъв и изпратих ново запитване да ми се предостави да се запозная с всяка комисионна
От прочетеното се оказва че няма Румъния а има фирма от Полша в играта със събиране и изпращане на пари и оборота от ЕМАГ.

Проверих си през митницата за митото около моите продукти и специалистът даже остана учуден как съм ги подбрал така продуктите че на нито един не подлежи на обмитяване!
Сега остана да получа и професионален отговор от изпратен имейл до НАП относно възвръщаемостта на ДДС-то при внос на стоки от Китай!

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДЪРЖАНЕТО СИ към всички към които съм отправил отговори и изблици на "нещо" през изминалата нощ! НО СЪМ И АДСКИ ДОВОЛЕН веднъж заради разбираемите разяснения на Вутов и понеже в ядът си измислих и създадох поредното лого което се доближава много до това което търся като собствена Търговска марка!
 
Последно редактирано:
Изказвам големи благодарности към Вутов, за информацията за онлайн магазина, за това че с приятен тон ми подаде сламка за която като стартиращ новобранец и за фирма и за бизнес да се хвана също! Много добро FREE предложение от CloudCart като за стартиращи! Вероятно има уловки поне една, но гратис до 1000 лева печалба без да им заплащаш нищо първоначално не е никак лошо за начинаещ!

Разбира се че нищо не знам и не разбирам!
То е очевадно че тук не пиша само защото обичам много да пиша! Исках да получа отговори конкретни и все не получавам такива а някакви други около моите въпроси.
Питал съм по телефон, през интернет, на улицата... все едни уклончиви отговори, всеки бърза няма време а и на всеки отговорите различни за едно и също нещо!!!

Няколко години съм ги мислил нещата но когато миналата седмица дойде момента да създам фирма наизлязоха куп неща от не знай къде си!
Не съм уцелил просто форума и сайта в който се обясняват нещата, а колко загубено време като се сетя по 20 часа на ден в търсене на повече информация!

Не знаех че когато стоката си е моя, парите не идват при мен при продажба, и еМАГ се разпорежда с моята стока! Вярвах че като продавам и то само през куриер като Еконт който е на 50 метра от мене, парите ще ги взимам през тях, а ще внасям процентите към еМАГ в тяхна сметка по банков път!


Похвално е щом съм само аз който не е разбрал всичко което се изисква при създаване на фирма и започване на бизнес за пръв път!
Знам че всички хора в България продават само онлайн и на друго не разчитат и са набрали скорост и имат опит.
Едно беше през тези години когато си правех планове, а когато момента наближава стана едно тегаво а и риска от цялото това нещо се засили много!

Аз хем комплексно и компетентно намерих регистрация на фирма през адвокатами.bg уж всичко накуп и ясно се оказа че още неща ми искат и сигурно ще продължат в същият дух! Та кой, кой човек ще знае всичко където ще излезне при регистрация на първа фирма! А и кой би смогнал на всичко като вноски такси неща които изисква един бизнес всъщност го убиват още преди да започнеш дейност !!!! Има някакви проблясъци на помощ от вида на като някой друг месец гратисен период и др. които да олекотят удара който поемаш при още веднага със стартирането!

Правил съм стотици постановки и какви ли не варианти съм си представял и съм ги преосмислял преди да скоча!
Но естествено че скочих и връщане няма.
Нали всеки казва който няма смелост да се реши, той няма да прокопса.

Еми дано се стигне до затвор а не до изземане на имущества на роднини понеже на мое име нямам.

Благодаря ви че получих негативни напътствия.... Ами то аз още в банката извиках и се бях почти отказал от количеството бумащината при плащане таксата и вкарване на капитала.....
Но то си е човешко ! Никой няма да си каже откъде и как му пада келепира, макар че с много труд е било постигнато всичко всъщност!

Аз съм лесен не ме мислете! Скочих понеже вече нямам желание за нищо на този свят от години насам. Всичко ми е безинтересно!
Просто намерих много приятни цени в сравнения с цените у нас, но те са сформирани на база заплати осигуровки разходи и т.н.

Аз съм си сам! Нямам семейство да храня! А и Парите от малък не ги обичам, а ги мразя! И се надявам на печалба малко над 1000-та лева разходи! И 100 лева да е пак ще е добре за мене, дори и само по толкова да се печели всеки месец напред! Така че мечтаех да продавам нещата си на най-достъпната цена у нас и то с печалба от 2-5 лева от доставната цена до вратата ми!
И ще чакам спокойно някой да дойде и да ме утепе :)


…. Да си мислиш, че може да си ми конкурент, на база 'старанието' което си положил до момента. Като не уважаваш твоите пари достатъчно, поне имай достатъочно уважение към интелекта на конкуренцията ти да си зададеш простия въпрос като "Мога ли с нещо да ги бия и ако да - с какво", ….

Extended,
разбира се че може да усетиш конкуренцията най-сетне! Каква ли конкуренция ще си ми ти освен ако нямаш търговска марка! Аз съм готов и на вариан собствена търговска марка но създаването й е сложен процес и за мене макар да съм графичен дизайнер! В моята сфера на търговия съм видял пропуски не един и два на които ще наблегна аз да нямам такива! Това да мислите само за парите как да изкарвате повече че да има да се "плюска и порка" всеки ден!!!! Ако това за вас е целта в живота и не се поставяте на местото на клиентите, то аз ще се! Коли, къщи и други неща които вас ви интересуват толкова много мене не ме интересуват че да товаря цените и заради това!
Представям си как се терзаете и разкъсвате вътрешно когато трябва да продадете на роднина или познат, приятел нещо но на по-ниска цене! В доста ситуации Сигурно казвате че не става или пък ги избягвате толкова майсторски с бизнес термини …. леле, леле!
Ако така неприятелси и дружелюбно отговаряте и на децата си то не се чудете защо и те както и аз съм си променил отношението!!!!

Светльо,
Брей Много смях 2 дена, много се смееш, но тук комшията ми от 2-ро районно като видя какви неща търсиш да закупиш не остана безразличен към тебе :)

Колкото до гаранцията 2 години и нямам сервиз като начало! До 2 години не връщам пари а заменям същия продукт със същият нов! И то на момента ако имам в наличност или до 6 дена от Китай с друга стока по въздух или да закупя продукта дори над моята цена от някой който също го предлага в БГ! 30 дена за сервиз е лудост, после месеци до производителя!!! Аз съм го изпитвал това същото нещо и на никой няма да го приложа!!!!! Казвам ви аз за пари не ламтя!!!!! На мене ми е най-вече някой човек да е доволен, спокоен а не да сте принудени да вдигате цените за да преодолеете процентите на еМАГ или на кой друг подобен и да товарите хората с цена за продукт който няма как да струва толкова много!!!!
Погледнете огледайте се за какви боклуци от по за 60 лева реална цена някои искат 180лв. че и нагоре!!!!
Похвално е че се присмивате на мен! Но вас ви правят за смях!!!
Елате ми в мои води (тези съм обяснил че не са моите) да ви оплюя и осмея и аз че е най-лесно :)

Имам роднини всякакви известни, даже много известни .... артисти, актьори, в МВР, в парламента, в Министерски съвет, министри почти всеки мандат (че почти едни и същи се избират).... и т.н. И един път не съм ги използвал молейки ги за услуги, за помощ както повечето от вас биха сторили!
Много съм прост и аз си го знам това, а и също знам че съм и други неща и то пак така от малък и не се обиждам :)





Емаг не събират пари от твое име. На всеки две седмици ти пращат фактура за комисионни от продажбите ти. Процента им варира
от 15% до 23% за различните категории не знам за твоята стока колко е, но трябва да имаш и това в предвид когато калкулираш цените.
Също трябва да знаеш че е маг продават много периферия и електроника, така че се ориентирай и към други платформи за продажба .
Щом ще правиш е магазин по-добре си направи твой или плати на някого да го направи(тук има доста професионалисти) недей да се прецакваш с нает магазин защото първата година цената е една а на втората става двойна .Поне това съм забелязал от офертите за такива. Ако искаш да се наложиш в тази ниша и наистина магазина ти да продава ползвай професионалисти в областта на рекламата.
УСПЕХ!!!
 
Тази тема виждам, че я имат в най-високия пакет, които кой знае колко пари е?
 
Здравей, NewGeorge , бих ти предложил моите услуги но това ще е глупаво, хубаво си се запътил към CloudCart за начало, мойте съвети към теб са за домейн да го закупиш от godaddy.com, защо от godaddy.com моят домейн от Българска фирма е за 24 лв, от godaddy.com го взех за 3,75 лв за първата година, SSL може да ползваш ssl let's encrypt защото е безплатен, ето виж от блога на CloudCart https://support.cloudcart.com/bg/article/dobavyane-na-ssl-sertifikat-za-sushestvuvash-domejn-j8xh07/ , може да пишеш за поддръжката веднага ще помогнат, съмнявам се да искат и стотинка. Питай каквото ти е нужно, ние ще помагаме, за това е форума за помощ!

1.Принципно да държиш фирма 12 месеца ще ти трябва към 8 хиляди лева
2.Реклама за онлайн търговията поне най-малко 500 лв месечно което си е 6000 лв
3.Изработка на рекламни материали и там месечно поне 50 лв за няколко банера 600 лв.

Има вариант лека по-лека да се крета, примерно да работиш някъде и странично да блъскаш по твоето нещо, не си само ти мислил по-твоят начин аз лично мислех прди 1/2 години, истината е че е яко блъскане и работа от 8 до 6 няма да стане, искасе яко четене и блъскане но резултата е сигурен, като на приятел ще ти кажа че първите 1/2 години до 3-ри ще е хард но ще виждаш резултат със всеки изминал месец, УЧИ, УЧИ и ПАК УЧИ, питай и разпитвай, бори се и ще стане! Може да си като всички да се откажеш и да съжаляваш после!

Поздрави,
Станимир
 
Здравейте! Така е! Всеки е прав в каквото подаде като информация!

Относно ЕМАГ още съм в очакване на обещаното от тяхната представителка/агент... с която разговарях и по телефона след няколко имейла.
Реши че може да ми даде информация относно комисионните за компютърна/геймърска периферия!
От по-горе липсва Приложение 3 - Комисионни, което не дават а виждаш в софтуера на платформата чак когато се регистрираш.
Обясних и защо не довършвам регистрацията си поради липсата на открита сметка в банка.
Така дали ще си отчакам е друго нещо. Но ще споделя тук :)

През това време а и от месеци насам пробвам тествам онлайн платформите. Вчера SELITON ми даде достъп до тяхната платформа.
Тествах, пробвах и нищо не вдянах откъм промените на дизайна! От всичките им теми има по нещо което искам. Но като събрано в един шаблон не намерих

И какво стана... Стана че открих моя дизайн и лекота в работа с платформа в лицето на GombaShop!

Всичко в админ страницата им е така направено че се родих и като графичен дизайнер одобрих отвсякъде. Естествено има още неща които желая но за територията на БГ на друго подобно предложение не попаднах. Вероятно е че става с импортиране на шаблони. но още ровя извън БГ за такъв шаблон който да ми допадне.... Линк към скрийншот: GombaShop допълнения

Сега като отворя CloudCart и нещо се мръщя на техните предложения за дизайн ...
Същото и при Seliton с настроението ми става

Имам и друга алтернатива да закупя сайт като на PLASICO но трябва да попитам за цената, а и този сайт е за хора които имат и магазинна мрежа в БГ :) Или казано имат и предлагат мноого продукти сега като дропшипинг или като дилъри на вносители …. важното е че работят и успяват.
 
Последно редактирано:
По темата - емаг ме преследваха няколко месеца още преди 1 год. за да продавам на тяхната платформа, но тогава не бях достатъчно уверен за да го започна. Днес, година по-късно, работя с тях от около 1 месец, качил съм само 500 продукта (от наличните 10 000 които имам), има тук-там по някоя поръчка от тях, като цяло съпорта им е добър (поне на готин пич попаднах в началото). Относно комисионните, вярно е високи са, но пък и пазара им не е малък (цялата медийна реклама която вдигат, кампание и т.н)
Ако успееш да калкулираш комисионната им в цената си(средно около 20%) и си конкурентен, може да се пробваш - няма какво да изгубиш, плаща се комисион на извършена сделка, при върнати/непотърсени поръчки се приспадат от следващата фактура.
Кофтито им е че фактурите за комисионни ги издават веднъж на седмица, т.е по 4 фактури на месец което са ти 4 транзакции банкови, но може и да ги обединиш ако не са големи сумите.
 
Хмм! Аз си направих сметка като начинаещ при 30% на 100 лева да сложа 30 лв. отгоре и накрая да изкарам едни 10-20лв. вместо 40-50лв. от клавиатура!!!! 30 за тях а за мен 20 вместо 50лв.! Сега аз ще си вкарвам продуктите и пак не ми излиза сметката понеже като начало за старт само по самолетите, по вода е ясно и бавно! А и ще продавам по 5 неща като вид от 2 марки значи до 20 продукта само и ми се струва нелогично да им наливам пари вместо с тях да си подсигуря съществуването!!!! Както имам фирма ще стана или по-точно ще се регистрирам като дилър към някои вносители и големи продавачи. Ще се внедря навсякъде къде може и ме интересува. Ще обърна внимание на този дропшипинг повече понеже не е никак лошо да промотираш и продаваш стоката на друг и нямаш никакви задължения като сервиз, гаранция, връщане и т.н. Важното е кои платформи импортират кадърно продуктов каталог! Това не ми е ясно и затова си представям проблеми както има такива при всяко нещо около онлайн търгуването. И не мога да си представя остава ли нещо при дропшипинг в ЕМАГ ако предлагат импорт на продуктов каталог при тези комисионни!

Сега друго което наистина е гадно е грозният адрес от страна на ЕМАГ ако си правиш флаери, диплянки и даже самозалепваща х-я с изрязани телефони под рекламката …. :)
Друго е да си купиш домейн което име трябва хитро и умно да се избере, но знаеш че ще е къде къде по-разбираемо!!!

Аз скочих смело понеже се огледах къде се намирам! Зададох си въпроса защо да не се възползвам и като почнаха едни терзания в мисли и представи за осъществяване на моите мераци:

- Офисът на ЕКОНТ е на 50м
- Второ районно на 100м.
- Банка на 200м.
- Счетоводна кантора 1 етаж над мене
- Книжарница ОК бивш Office 1 на 200м.
- 2 поликлиники на 200 и на 500м.
- Все още свободни помещения на 50м. приземен етаж с място за разтоварване, отдавани под наем на ниска цена ако се стигне и до склад и магазин!
- ЖП гара на няма 1км.
….и още удобства сигурно но сега не се сещам

Друго - всичко по рекламна кампания като изработка на рекламни печатни материали като флаери листовки... като снимков материал банери слайдове …. за WEB сайт също ми е ясно и съм приготвил а ако не съм то го правя за няколко минути или по-малко. Сега ако и това че владея донякъде CorelDraw, Photoshop не е добро попадение и решение за започване на онлайн търговия .. то вече не знам какво да правя като нямам търговски умения освен едни смешни аматьорски умения от OLX и БАЗАР :)

Вероятно към днешна дата всичко изброено от мен не е от значение, но поне е реалност която може и да ми помогне!!!
 
Последно редактирано:
то вече не знам какво да правя като нямам търговски умения освен едни смешни аматьорски умения от OLX и БАЗАР :)

Да не мислиш че всеки се е родил търговец/предприемач/бизнесмен ?
Аз съм машинен инженер по образование, това работих 3г. и сега съм търговец/предприемач ... това че нямаш опит в продажбите и маркетинга нетрябва да те плаши, за започващи бизнес е много трудно самото начало ( 1г - 2г ) тогава докато се усетиш накъде духа вятъра и дали си заслужава цялото начинание може да те разболее ... само разходи, малко приходи, малко поръчки, трудна търговия и прочие
 
Има ли някой, който продава спално бельо или стоки за бита и домашни електроуреди в е–маг?
Имам оферта за такива търговци.
 
Здравейте, някой има ли информация относно новата наредба Н-18? тя как ни засяга, нас, като търговци, които предлагаме стоки през емаг? днес им звънях на емаг, но не получих никакъв отговор...
 
Здравейте, някой има ли информация относно новата наредба Н-18? тя как ни засяга, нас, като търговци, които предлагаме стоки през емаг? днес им звънях на емаг, но не получих никакъв отговор...
Здравей мисля че, няма да Ви засяга наредбата ако нямате физически магазин или сайт но самите нап незнаят камо ли някой.
 

Горе