eMAG Marketplace за търговци – работа, проблеми, комисионна (30%), изисквания, догово

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от lqllqlq, Ян 3, 2016.

1. kokovi4

kokovi4 Active Member

Рег.:
    Март 7, 2013
    Съобщения:
    191
    Харесвания:
    40
    Точки:
    28
    Издават ти фактура без начислено ДДС и трябва да се регистрираш по чл 97 за услуги за да начислиш . Не можеш да ползваш после за данъчен кредит. Това не е условие а законова мярка. Има си и срокове ако вече е издадена такава фактура. Счетоводителя ти най добре ще ти отговори на въпроса. Ако не може го сменяй........
    Ето нещо по темата.

Последно редактирано: Ян 3, 2019
    Anly харесва това.
  2. hardc0re

hardc0re New Member

Рег.:
    Септ 27, 2009
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Комисионната им е около 20%, може да се спазарите и за по малко ако сте много големи, освен това в договора ви задължават да продавате на същата цена както и в магазина ви. Не си заслужава за продукти с нисък марж, затова всички продават там предимно парцали.

3. Wllb

Wllb Active Member

Рег.:
    Март 28, 2016
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Няма подобно изискване цените на сайта да бъдат същите. Има изискване единствено да не пренасочваш клиенти чрез комуникация с клиента директно към сайта си за да пестиш комисионии, но не те ограничават в ценообразуването.

4. smith

smith Member

Рег.:
    Авг 1, 2007
    Съобщения:
    42
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    Вие как си качвате продуктите в еМаг?
    Аз имам качени около 50 продукта, но смятам да ги увелича на няколко хиляди и се чудя как да го направя?
    Има някакъв плъгин за woocommerce: https://wordpress.org/plugins/emag-marketplace-connector/ - но като гледам колко човека го ползват му нямам доверие ;)

5. pe7ar_genov

pe7ar_genov New Member

Рег.:
    Март 16, 2019
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте Имате ли информация ако фирмата не е регистрина па ДДС може да се осъществяват продажби в емаг?

6. Wllb

Wllb Active Member

Рег.:
    Март 28, 2016
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Доколкото разбрах, румънците отново издават фактурите си през българско дружество, т.е. може спокойно да работиш ако нямаш регистрация по ДДС и няма да ти е нужна регистрация по чл.97

7. pe7ar_genov

pe7ar_genov New Member

Рег.:
    Март 16, 2019
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Това ме интересува въпроса е кой може да я потвърди тази информация е така на практика

8. Wllb

Wllb Active Member

Рег.:
    Март 28, 2016
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    За да си 100% сигурен питаш съпорта от счетоводен отдел или ако имаш акаунт, звъниш на служителят, който отговаря за теб.

9. vutov

vutov New Member

Рег.:
    Ян 10, 2019
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте,
    Интересувам се от продажби в румънския маркетплейс?

Имам акаунт и съм качил продукти в БГ маркетплейса, качвам и намаления в техните кампании, но искам да продавам и в Румъния.

Това което са ми написали е
    The next step in the account creation is opening a bank account in Ron or multi-currency bank account.

For the shipping you should make a selection of offers from courier companies available for international delivery and please share with us a shipping tax and threshold fee.
    Малко повече информация може ли относно банковите сметки и дали само Еконт е достатъчен?
    За сметка имам левова такава в УниКредит и Paysera акаунт.

Другото е, че не знам румънски език, та комуникация с клиентите ми е хикс.

Другото за което ми е любопитно е дали изобщо бг фирма, би правила продажби.

Фирмата ми е регистрирана по ДДС и де занимава с онлайн продажба на детски дървени играчки.

10. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,608
    Харесвания:
    163
    Точки:
    63
    Място:
    Навсякъде и никъде конкретно
    Някой може ли да сподели опит за регистрация на банкова сметка в Румъния за търговия чрез Емаг Румъния?

11. vutov

vutov New Member

Рег.:
    Ян 10, 2019
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    И аз това питам, но няма нужда да е румънска банка.
    И дали изобщо има смисъл да се продава в Румъния?
    Както и как контактувате с клиентите в Румъния!

12. lz1nud

lz1nud Member

Рег.:
    Юни 8, 2015
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    15
    Точки:
    18
    Ако продукта ви е уникален, в смисъл не се намира в Румъния, или пък популярен, но цената му е по-ниска от тази на която може да се намери при тях - имате шанс. Но имайте предвид че дължите комисионна към емаг, проверете процентите и таксите за доставка. Аз се бях засилил преди време, но като направих равносметка, просто няма смисъл. Някакъв румънец ми звънеше по телефона да ме навива, но мисля че това са някакви агенти които визмат процент при всеки нов търговец на платформата. Трябва да си потърся в архива на пощата, имах списък с документите. Тогава ми искаха и румънски телефонен номер, освен банкова сметка, както и някакъв документ от НАП.

13. Anly

Anly New Member

Рег.:
    Ян 23, 2017
    Съобщения:
    14
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Преди време мой познат беше в Румъния и си отвори банкова сметка там без проблем. Ако си извадите карта към сметката, ще трябва да се върнете отново в банката след около 5-10 дни за да си я вземте лично. С пълномощно не може.

Агентите които агитират са на процент със сигурност.

14. vutov

vutov New Member

Рег.:
    Ян 10, 2019
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Да си само отговоря. Не става да продавам в Румъния, тъй като Еконт искат да пращаме стоката с касов бон, а ние нямаме касов апарат, тъй като работим само с ППП, а не си купуваме апарат, заради това че няма как да го вържем към WIX+ Ecwid магазин...

15. smith

smith Member

Рег.:
    Авг 1, 2007
    Съобщения:
    42
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    А регистрирате ли се в НАП, че продавате в еМаг?

16. vutov

vutov New Member

Рег.:
    Ян 10, 2019
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Все още не.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice