Epay vs eBG

ichkoto

Member
Привет на всички,
предстои ми отваряне на акаунт, но не зная къде точно. Ако може малко помощ - съвети, предимства, недостатъци.
Мился, че темата ще е полезна и на други потребители, които са в позиция като моята.
Благодаря!
 
От: Epay vs eBG

Според мен Epay.bg ,поради простата причина, че имат много добре развита мрежа от към клонове.
 
От: Epay vs eBG

То DonMakaveli: За плащане и получаване.

Според мен Epay.bg ,поради простата причина, че имат много добре развита мрежа от към клонове.
С това съм съм съгласен, а що се отнася до таксите как стоят нещата?
 
От: Epay vs eBG

С това съм съм съгласен, а що се отнася до таксите как стоят нещата?
Такси за какво ?

получаване на пари от друг ипей акаунт и изпращане е безплатно винаги.

Може да изпращаш пари на банкова сметка (таксите зависят от банката и типа карта).

Ако си потребител 3-то ниво получаваш банкова сметка към акаунта

като получиш пари на нея те влизат в акаунта.
 
От: Epay vs eBG

но ми казаха, че при плащане на битови сметки таксите с eBG са по-ниски.

:mrgreen:
тогава ползвай ипей

за битови сметки какво се има предвид - ток, вода, парно?

ток, гсм сметка, тбикредит директно ми идват в акаунта и с два клика ги плащам (може да се избере от къде да дърпа парите - от микросметката или от карта - ако имаш такава.) имам и още един кредит който го плащам от картата защото не може чрез микросметката.

Няма такси за нещата които плащам от микросметката, предполагам и другите услуги които могат да се плащат от микросметката е безплатно.

виж това - https://www.epay.bg/?page=front&p=front_ad_14_bsmetki
https://www.epay.bg/?page=front&p=user
 
От: Epay vs eBG

Не мога да намеря таксите за получаване плащане от България и от EPay свят.. Някой вижда ли го в сайта им?
 
От: Epay vs eBG

За плащане на битови сметки в epay няма такси. За банков превод е доста евтино, аз съм доволен и го ползвам много. Ebg не съм го ползвал никога и не мога да кажа нищо за него.
 
От: Epay vs eBG

Таксата от микросметка към дадена карта е различна в зависимост от сумата, има разни нива.От една микросметка към друга микросметка в Epay разплащането е фрий.
 
От: Epay vs eBG

Таксата от микросметка към дадена карта е различна в зависимост от сумата, има разни нива.

В този аспект на темата искам да попитам, ако съм заредил микросметката от електронката с Х лева, мога ли да върна същите Х лева отново в електронката от микросметката. Търсих из системата на Ипей отговора, но не го намерих:).
 
От: Epay vs eBG

В този аспект на темата искам да попитам, ако съм заредил микросметката от електронката с Х лева, мога ли да върна същите Х лева отново в електронката от микросметката. Търсих из системата на Ипей отговора, но не го намерих:).

има специална опция (Преводи -> Заредете Вашата микросметка чрез банкова карта) за зареждане на микосметката от картата (регистрирана в системата) но обратната мисля, че няма...
но със сигурност ще стане чрез IBAN-a
правиш превод - Изпратете вносна бележка по банкова сметка (към физическо лице, фирма или бюджета)

ще отнеме известно време за да влязат в картата и може би ще има известна такса...
 
От: Epay vs eBG

Epay или eBG? Това е въпроса. Като цяло това са най-известните фирми в тази област. Не съм имал възможността да работя с eBG, а само с Epay. И като цяло мога да дам положителен фидбек за тях. За момента ги използвам успешно, я за сметки, я за преводи, я за пазаруване в интернет. Като цяло са удобни и имат какво да предоставят на потребителя. Имам само нещо, което не ми хареса, но от части и аз съм си виновен за това. След като зи забравих паролата, трябваше повторно да си верифизирам картата - процедурата с банкомата - при което пак ми взеха едно левче. Всяка една верифинация струва толкова.

Другата система не ми е известна по 2 основни причини - не е толкова популярна и не съм я виждал да се рекламира насам-натам и опредлено изглеждат като №2 в бранша. Няма лощо да имаш и към двете, но ако трябва да се избира една от 2-те всички знаем на каква база се взима решението, нали?

При мен Такса кредитна карта е обикновено 0.13 лева или 0.18 лева, в зависимост от това колко пари трансферираш. Все пак това е вписано на сайта им: https://www.epay.bg/?ex=4rOsX8ey.qVRAnLC7

Всичко си е подредено написано. Нямам лоши коментари по системата. :)
 
От: Epay vs eBG

Другата система не ми е известна по 2 основни причини - не е толкова популярна и не съм я виждал да се рекламира насам-натам и опредлено изглеждат като №2 в бранша.

Не е популярна,заради абсолютния фейл откъм домейн нейм. 3-буквен домейн-ОК, но е трудно запомнящ се (защото в съзнанието на традиционния бг-потребител това 3-буквие е несъвместимо с лексикалните възприятия на родния език, просто не се връзва) , докато ипей е далеч по-лесно за произнасяне,спрямо бг-езика. Мнозина ще се изкажат, че това са крайно неаргументирани твърдения, НО ...представете си, че двете системи стартират по едно и също време, с еднакъв бюджет...Коя бихте избрали? Само не ми разтягайте лукумите , че то би било ебг..Очевадно е ,че ипея кърти мивките на основната си конкуренция по този показател, а от там е лесно-влиза в пълна сила стадния синдром, бранда се предава от уста на уста и извода е актуалния в този бизнес-ипей won the game:)
 
От: Epay vs eBG

Не е популярна,заради абсолютния фейл откъм домейн нейм. 3-буквен домейн-ОК, но е трудно запомнящ се (защото в съзнанието на традиционния бг-потребител това 3-буквие е несъвместимо с лексикалните възприятия на родния език, просто не се връзва) , докато ипей е далеч по-лесно за произнасяне,спрямо бг-езика. Мнозина ще се изкажат, че това са крайно неаргументирани твърдения, НО ...представете си, че двете системи стартират по едно и също време, с еднакъв бюджет...Коя бихте избрали? Само не ми разтягайте лукумите , че то би било ебг..Очевадно е ,че ипея кърти мивките на основната си конкуренция по този показател, а от там е лесно-влиза в пълна сила стадния синдром, бранда се предава от уста на уста и извода е актуалния в този бизнес-ипей won the game:)

eBG преди колко време стартира?
epay.bg е на 10 години...

името не е толкова от значение в случая според мен.

Ако имаш пари в сметката не мисля, че ще забравиш как беше сайта :D

сега като попрочетох за него мисля, че опциите им се препокриват г/д
след регистрация може да се видят какви са '+' и '-'.

Някой който не знае англ. като му кажеш ипей ще се чуди как се пише
даже някой го пишат епай

Важното е да върши работа, домейнът им не е толкова зле.
 
От: Epay vs eBG

ebg.bg requested on: 01/09/2005 - предполагам, че някъде от тогава е и фирмата, както и самата система.

За мен името ако не е лесно запомнимо, както каза ... , то трябва да е добре брандирано и да се правят веднага асоциации, както е HP, IBM, ICN и други. Което пак говори за малка популярност.

Мисля си, че и двете компании са ако не на еднаква ниво, като качество, то поне на много близки. Все пак те делят пазара тук, а системи като PayPal, Monebookers и подобни трудно си проправят път, въпреки широката им световна популярност.

Всичко е въпрос на стратегия. Ако някой има опит и с двете, може да даде едно дълго постче, като независим наблюдател и потребител.
 
От: От: Epay vs eBG

името не е толкова от значение в случая според мен.
Грешиш, според мен бъдещето на онлайн -бизнеса като цяло е в брандиращият домейн ( в частния случай с разплащателните системи). Не говорим за сайтове, подмазващи се на търсачките, спрямо техните актуални алгоритми, тук говорим за реални клиенти.
 
От: Epay vs eBG

Не мога да намеря таксите за получаване плащане от България и от EPay свят.. Някой вижда ли го в сайта им?

ето инфо

4094266p.png

това е снимка от Договора, ако искаш мога да ти го пратя или да си го изтеглиш сам.

Ако има нещо друго - питай.

Грешиш, според мен бъдещето на онлайн -бизнеса като цяло е в брандиращият домейн ( в частния случай с разплащателните системи). Не говорим за сайтове, подмазващи се на търсачките, спрямо техните актуални алгоритми, тук говорим за реални клиенти.

Може и да си прав.
Но най-важното ли е домейна ?
Този не е толкова зле..
Голям "плюс" за ипей е че са с изипей и може да прехвърляш/теглиш/верифицираш акаунти и куп неща в офисите им които са из цяла БГ, акъдето нямат става и в ЦКБ.
за eBG незнам къде се ходи за верификация и т.н.
 

Горе