EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

dertre

Well-Known Member
Поредната организирана атака с цел източване на банкови сметки. До момента са задигнати над 36 милиона евро. Дори и да са 10 човека организаторите това са си по 3.6 милиона на човек. Троянеца се продава на цена около 1000$ (става въпрос за ZEUS и ZEUSM). Едно модифизиране за да не се засича от антивирусните = около 1000$. Един кодър за java script-а - 1000$. Няколко VPS за команд центрове - 2000$.
Ако приблизително смятаме правило за около 5000$ (+- 1000-2000$) имаме възможност да откраднем 36 милиона. Направо не ми се мисли.

EuroGrabber и начина му на работа
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

Дерте не е толкова лесно - Вероятно самото гепене на пароли и прехвърляне по сметки е по лесната част от работата - Кажи ми как се теглят обаче един милион от банкова сметка или ще си купиш къща с тях направо от сметката.
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

Дерте не е толкова лесно - Вероятно самото гепене на пароли и прехвърляне по сметки е по лесната част от работата - Кажи ми как се теглят обаче един милион от банкова сметка или ще си купиш къща с тях направо от сметката.

С мулета. Теглят се не се притеснявай. Даже имаше мулета в България които бяха теглили така преведени пари и дори след посещение от Икономическа и обяснение какво правят и т.н. пак продължаваха да теглят. (сори, че е от бунак тв, но ето я смехата и аз съм получавал мейли за работа)
http://vbox7.com/play:48d0e6c8
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

Докато има будали, които да се доверяват на собственически софтуер или такъв с неизвестен характер (най-често warez), ще се случват такива неща. Старая се да не зарязвам параноичните си навици.
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

Абе и с 5 кинта става
Бутате една флашка с ауторън команда в лаптопа на "шефа си" с няколко червейчета и готово :D
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

руска работа.

тва руснаците са големи пеераси, само гледат да правят далавери и да изкарват кинти лесно. даже и мен един бастун от русия ме изнуди да му платя няколкостотин долара преди време, друга руска схема, ама няма да вия обяснявам тук :D
 
От: EUROGRABBER или как се става милионер за 1 седмица.

Различни схеми има за източване както на пари, така и на информация - лични данни или корпоративна информация. Въпросът при повечето такива ситуации не е толкова в как да го направим (макар че е много важна част от плана), а по-скоро как да излезем чисти от това. Защото тук са изцяло със съзнанието, че е престъпление. Аз се чудя хората защо си го причиняват това? Ако е за няколко милиона, то тогава ОК, но се мисли доста по-интелигентно. Бих разчитал на сложността, отколкото на бързия, лесен удар. Като пример мога да дам, че не виждам нищо много силно в това да заразиш някоя банкова система и да метнеш парите на една събирателна, от която т.нар. мулета теглят чрез банкомати или нещо толкова тъпо.
 

Горе