Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Добре много ми е интересно какви сайтове ще останат в топ 10 на първа страница?
Ще останат сайтове с натурални линкове, разтеглени плавно във времето. Днес режат точните анкори 80% от всички линкове, утре 60%, после ще режат и тези с 40%, защото колкото и специализиран да е един сайт няма как над 30-40% от линковете да е анкор, пък и точен дори. Ще се изненадате колко хора не знаят как да ''преработят'' един линк и да му сложат анкор, и това определено не е натурален линкбилдинг:)
Праскаме линкове с бранд, урл, безмислени и по-рядко точния анкор, голям сайт, често публикуване в фб,г+ страници и това трябва е да в бъдеще, но тук вече се отклоних малко от темата.
Всъщност, има ли някой с резнати ЕМД-та с прикачен форум, като за форум говорим някакъв умрел форум, колкото да го има за сеото с малки шит теми за пълнеж? Логично ми звучи, ЕМД-та с форум да минат през филтрите, все пак придава и някакъв социален оттенък на сайта. Никак няма да се учудя, ако алгоритмите гледат и за наличието на форумни скриптове или други подобни.
 
От: Exact match-a умрЕ

Сега съм на 2 страница, да се надяваме, че е на добре. Аз мога да коригирам повечето anchor-и ама ще изчекам да не се оплеска още работата.

PS:

Ще останат сайтове с натурални линкове, разтеглени плавно във времето. Днес режат точните анкори 80% от всички линкове, утре 60%, после ще режат и тези с 40%, защото колкото и специализиран да е един сайт няма как над 30-40% от линковете да е анкор, пък и точен дори.

Ако на един сайт с малко линкове примерно туриш sitewide линк в сайт с 5000-6000-10к страници пингвиня ще те метне на черешата. Много удобно за разчистване на сметки. :wink:
 
Последно редактирано:
Re: От: Exact match-a умрЕ

Добре искам да продавам матраци и домейна как да се казва спални.цом ли ? Що ЗА недоумица да посекат толкова народ. Мисля ще има корекция не може много хора имат екзакт мач домейни. бтв: Сега ако се усетят и Бинг да се възползват дето се вика да яхнат недоволството.

цената на акциите е важна в момента... а те са с почти 20 процента нагоре от както е първия пингвин... и зависят изцяло от приходите от адурдс

Иначе сайта ще ти се казва името на фирмата и ще даваш за адурдс... такава им е политката вече ... а между адурдса ще има по някои резултат от тръстед сайтове
 
От: Exact match-a умрЕ

Абе тъпо е, защото нали качеството беше царя,

например аз се интересувам от кучета и си правя една страница кучета точка бг и директно един добър и полезен проект с около 100 страници попада в десета глуха - ебахти простотията ....
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз пък си мисля че няма да умрат тотално. Би трябвало всеки филтър да филтрира нещо, a не направо да сваля цял сайт. Преди имах 1 блог пингвина го метна в 3-та глуха, но не по всички станции. Всеки слага линкове и се опитва да класира само началната си страница и после тя ако не се класира, сайтът бил умрял. Винаги може вътрешна страница да изпревари началната на друг сайт, за това wikipedia кърти :D
 
От: Exact match-a умрЕ

Така е.Аз все още се чудя сега какъв сайт си заслужава да пуснеш особено с това орязване на домейните.Ок сега просто от мазохизъм ще се помъча с един блог напълнен с 30 микро нишови заглавия и ако не стане нищо направо заебавам тия неща.....Писна ми тия да си правят каквото си искат и никой нищо да не може да им каже......Сега дори четох че е имало и магазини с по над 300 продукта в тях които са отлетели ...Просто нямам думи...
 
От: Exact match-a умрЕ

Ето какво направих аз и как се отрази това, което направих! Предварително се извинявам за правописните грешки, но използвам кирилизатор в момента.

Направих блог, където писах за няколко популярни теми. След което на отделни страници написах по 5 статии от 350-500 думи отностно 3 кл.думи.

Домейна на блога не е ЕМД!

Сле което добавих висококачествени линкове към всяка една страница и всяка една статия(няколко вики линка,социалки,няколко директории).Също така пуснах няколко статии в артикул директории с линк към сайта. Пуснах няколко видеота в сайтове за видео споделяне и пуснах една капанийка в адвордс защото мися че гоогле го оценя добре. Също така добавих линкове към сайта от предишните сайтове, а от моя сайт пуснах линкове към няколко трустед сайта.

Настроих и Гоогле алертс защото това е перфектен начин да получиш хубави линкове.

Какви са резултатите обаче?

Получих доста таргетиран трафик и кликове, но все още не се видам в серпа по 2 от мойте думи а 3-тата съм на 4-варта страница 3-та позиция. Както и да е очаквам обаче да има напредък следващите дни.
 
От: Exact match-a умрЕ

Neabo това всичкото сега ли го направи :)
Ще съм благодарен и на теб както и на тео да споделиш как се развиват нещата.
Моите сайтове за 2 дни не могат само да се индексират статиите камо ли пък да тръгна по думи да влиза.
Но гледам ти прилагаш метод като моя в момента и ще ми е хипер, мега, ултра интересно да видя как стоят и при теб нещата :)
Благодаря :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Разбира се че ще споделя. Мисля че до средата на седмицата, която предстои ще видим дали ще има някакъв ефект. Силно се надявам да има ефект, защото това е добър бизнес.

БТВ това почнах да го правя вчера като видях че повечето от думите са ми изгубили мястото си в класацията. Все пак при мер статистиката е 5/7. 5 думи от общо 7 са изчезнали от класацията. Другите 2 думи са на 1-во място, но там съм добавял статия през 2 седмици.
 
От: Exact match-a умрЕ

Винаги може вътрешна страница да изпревари началната на друг сайт, за това wikipedia кърти :D
Точно, съответната страяница да си се билдва за съответния кийуорд. Така става сайт голям и пак си се намесваш в компетишъна за съответната фраза.
 
От: Exact match-a умрЕ

Според мен тази секира не е насочена към екзакт мач домейните а към ниско качествените сайтове - Просто много често екзактите в МНС по новите им виждания са ниско качествени.

Аз имам два сайта с Адсенс - Единият типичен МНС с две три статии и екзакт - Вторият сайт за новини който автоматично си генерира съдържание от други сайтове за новини без екзакт ловещ трафик от лонгтейли без да е оптимизиран за каквито и да е думи или пък напъван с линкове - Първият правеше по десетина влизания на ден - Вторият по около 200 - Сега и двата сайта са в кофата

Изводът какъв е за пореден път правилата са променени и проблема не е екзакта а ниското качество което имат сайтовете - Даже сега погледнах в една ниша където с нормален сайт държа първото място от две години ме е прескочил един сайт с екзакт домейн но нормален сайт.
 
От: Exact match-a умрЕ

Навремето имаше един лаф - правиш един сайт, който печели 100 долара или 100 сайта с по 1 долар. Аз предпочетох втория вариант, защото ми се видя по сигурен. Е това вече не важи. Или правим 100 доларови сайтове или нищо не правиш. Аз не бих инвестирал време и средства в сайт, който може всеки момент да улети. Въпроса е че много ресурси се искат ...
 
От: Exact match-a умрЕ

Да но сега е време в което и сайта който прави 100 долара може да излети дорде да видиш :(
 
От: Exact match-a умрЕ

Биаро а некой да ти гарантира че 100 доларовите сайтове не отлитат - По време на пингвина баш такива отлетоха сега просто дойде време на еднодоларовите :)

В общи линии накрая май ще останат само сайтовете на тия с по 1 000000 ебемти колко нули сайтове
 
От: Exact match-a умрЕ

Като казах 100 доларови имах предвид големи сайтове с минимум 10 000 страници в индекса, бранд домейн и стотици линкове от тръстед сайтове. Ежедневно качване на ново съдържание и то по много и уникално и други такива работи присъщи на големите сайтове. Това уан мен арми вече е в историята. Трябва да се изграждат схеми за аутсорсинг или да се наемат служители. Иначе ще сме аут оф дъ бизнес в най скоро време. Общо взето спокойствието свърши.
 
Последно редактирано:
От: Exact match-a умрЕ

Трябва да се изграждат схеми за аутсорсинг или да се наемат служители.
Това е, армия от фрилансъри, като всичко се свежда до матемамтика - инвестиция примерно 200$ в контент - печалба от 100-на $ от адсенс, афф, други неангажиращи системи. Всъщност, мисля че тези животни не са толкова лоши, колкото се възприемат - просто трябва да се играе малко по-наедро и пак ще има печалба. Всъщност от Г какво правят - борят се със спама и сайтовете еднодневки (понеже рекламодателите от адвордса мрънкат), еми правим големи сайтове и продължаваме в играта:)
 
От: Exact match-a умрЕ

На теория добре звучи само че май е по добре да се инвестира в курса на Албанската лека - Албания има по малък шанс да фалира от колкото поредното животно от зоопарка да ти сере на всичкият труд
 
От: Exact match-a умрЕ

Е.. на мен ми отреза сайт в ниша, където останаха досущ същите като моя по съдъжание.. просто по-стари и с повече линкове.
Отряза ме сега с този ъпдейт за EMD, а дефакто в топ-а като погледнеш пак са все такива домейни и все с никакво кой знае какво съдържание.
Тва да мислиш схеми.. сложна работа иде.
 
От: Exact match-a умрЕ

На теория добре звучи само че май е по добре да се инвестира в курса на Албанската лека - Албания има по малък шанс да фалира от колкото поредното животно от зоопарка да ти сере на всичкият труд
Ами другата алтернатива е генерално решение на проблема - он+офф, като офф-а е преобладаващ. Принципно офф-а бизнеса е по-доходоносен, но тук вече излизаме от рамките на мързеливите пасивни доходи и трябва и физическо присъствие (главоболия с хомосапиенси).
Другата алтернатива е е прелдагане на онлайн сео/мео услуги - на принципа ''по време на златна треска забогатяват основно продавачите на кирки и лопати''
БТВ, в близко бъдеще очаквам масова разпродажба на МНС-та в големите аукциони като флипата. Могат да се забършат хубави сайтове покрай това:)
 

Горе