Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Какво става днес? Един от сайтовете ми (качествен), който беше в агония 3-4 дни, днес изведнъж се изправи :) и посещенията се върнаха. При вас има ли промяна?
 
От: Exact match-a умрЕ

Напиши нещо де - ЕМД ли е, млад, стар, БГ, ЕН, дай повече инфо, иначе няма смисъл от написаното.
 
От: Exact match-a умрЕ

Напиши нещо де - ЕМД ли е, млад, стар, БГ, ЕН, дай повече инфо, иначе няма смисъл от написаното.

Да прав си, на 2 години е, ен, с повече от 270 статии, поддържан сайт, обща тематика (няма една конкретна ключова дума). Домейнът съдържа ключовата дума на общата тематика.
 
От: Exact match-a умрЕ

ЕМД беше на 1 място, в неделя като проверих го нямаше в 100, днес гледам се е завърнал на 88 без да съм пипал нищо. Домейна е регнат Април, има 3 статии - 1 в ноума и 2 като статии в блог секцията. Има всякакви линкове към него.
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз също имам един сайт който го нямаше в топ 300 от 15 позиция сега е върнат на 120 без да правя нищо по него,сайта е нов с не отлични статии и всякакви линкове :D .
Neabo при теб как се развиват нещата ? :)
 
От: Exact match-a умрЕ

И аз имам един сайт, на пандата го върнаха на 1000+, на пиннгвина го върнаха на 5000+, на екзакта го върхаха на goooooogle +++ в перьод :D И всичкото това без да прявя нищо по него. Явно "алгоритмите" действат :lol:

бай дъ уей, как се минава индийската граница със 100 кила динамит?
 
От: Exact match-a умрЕ

weather report #2
Ведно с ЕМД ъпдейта е имало нова Панда. Зоологическата градина отесня ептен

повече тук: searchengineland.com/google-panda-update-20-released-2-4-of-english-queries-impacted-135291
 
От: Exact match-a умрЕ

Ето още един сравнително добър анализ на потребител.
http://edpudol.com/why-other-emd-sites-were-not-affected-by-the-recent-update/#

Анализа от този линк е доста добър и макар, че е насочен към определени 50 сайта дава представа, защо и как може да се задържат ЕМД на позициите си. Ясно беше още със появата на този ъпдейт, че ще се посекат сайтовете главно с по 2 статии. Тези, за които не е нужен задълбочен анализ, за да се разбере, че са създадени с една единствена цел, а именно ататичен доход. Както се забелязва, според мен, светлина в тунела има и нещата започват да се нормализират за тези, които знаят какво да пипнат, за да се извадят от калта.
Ако направим с Фози експеримента, за който писах в по-предишен пост в темата, ще мога да ви дам и по-обстойна информация, дали нещата могат да се оправят бързо, лесно и евтино.
 
От: Exact match-a умрЕ

Пандата не гонеше ли спам тескотовете? Повечето МНС уж са с читави статии и не са пренаблъскани с кейуорди
 
От: Exact match-a умрЕ

Два отделни ъпдейта са.
Единия брули ЕМД-тата, другия се гаври с останалите сайтове
 
От: Exact match-a умрЕ

Два отделни ъпдейта са.
Единия брули ЕМД-тата, другия се гаври с останалите сайтове

А през това време Мат замисля още някой нов :D
 
От: Exact match-a умрЕ

Значи на продавачите (регистраторите) на домейни ще им намалеят печалбите, вече няма да се търсят домейни от типа "купи-ефтини-хапечета-за-отслабване.eu", оптимизаторите ще си купуват малък брой домейни с кратки имена и ще правят оптимизация на страници от сайта, а не на сайтове с по една-две-десет страници.
 
От: Exact match-a умрЕ

Което като се замислиш си е правилната посока. Сега бързо да закрием повечето домейни, че няма да се учудя ако от Годеди и другите регистратори, сложат такса за отказване 100+ долара. :cry:
 
От: Exact match-a умрЕ

Прегледах линка, който е дал danko6 и мисля, че съсдържа добра информация. Преведох статията, ако на някой му е трудно с английския може да я намери тук. Анализа е интересен и според мен може да се направи нещо преди да се откажете от домейните си, за д аги изправите на крака. Освен това, който успее сега да се върне в играта ще се радва на доста по-малка конкуренция! Погледнете на случката от добрата и страна.
 
От: Exact match-a умрЕ

Значи с няколко думи: сайтовете трябва да имат повече страници (например поне 15 поста), плътността на ключовите думи не бива да е висока, сайтът да има канал в YouTube и да се споделя в социалните мрежи (Facebook, Twitter, LinkedIn,Google Plus и в YouTube), да се пише в заглавието по-дълга фраза (ключовата фраза да се напише в заглавието в комбинация с друга фраза или думи), ключовите думи да се употребяват в тагове (но в комбинация с друга дума или фраза!), да не се ползват голи ключови фрази като анкор за входящи линкове, да се слагат разнообразни анкори (например "щракни тук", "прочетете повече в този сайт", "прочетете повече за оптимизацията на сайтове в тази статия" - вместо да се слага анкор само "оптимизация на сайтове" навсякъде), сайтът трябва да линква към авторитетни сайтове (Google, Facebook, NASA - сайтове с голям PR).

Ако имаше начин щях сам да си дам репутация за този пост, слагам си го във файла TODO (списъка със задачите) - да не го забравя.
 
От: Exact match-a умрЕ

Още малко инфо... Сайтът, който вчера беше на 88 позиция, днес вече е на 42. Итново не съм пипал нищо
 
От: Exact match-a умрЕ

Днес изпукаха и Пингвин ъпдейт, бъдете нащрек и проверявайте серпа.
 
От: Exact match-a умрЕ

Днес изпукаха и Пингвин ъпдейт, бъдете нащрек и проверявайте серпа.

Ае стига вече ... луди на напрайха. Има ли пострадали вече? Пингвина ще удари и насам.
 

Горе