Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Здравейте! Искам да попитам дали има начин сам да определям какъв текст да излиза в полето на последните публикации на началната страница. В настройките на темата съм задал да излиза "excerpt, вместо целия текст. По този начин, обаче, излизат първите няколко реда на публикацията, където слагам полета с информация/статистика, които излизат без да се спазват нов ред/подчертан текст, което обърква читателя. Това, което желая е, сам да определям текста, който да излиза в полето с последни публикации на началната страница.

Shankly.png
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

An auto-generated excerpt will also have all shortcodes and tags removed. It is trimmed down to a word-boundary and the default length is 55 words. For languages in which words are (or can be) described with single characters (ie. East-Asian languages) the word-boundary is actually the character

Като най-лесен вариант използвай <!--more--> таг.

Ако имаш много постове и не ти се оправят на ръка или искаш по-гъвкаво решение закачаш се на get_the_excerpt филтъра и си правиш каквото искаш с контента.
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Благодаря за бързия отговор, Torbalan Trolski. Тъй като съм начинаещ в областта и не разбирам много от кодиране (което е мой пропуск), реших да потърся плъгин и намерих следния такъв: Rich Text Excerpts. Общо взето върши работата, която искам, като единствените проблеми, които забелязах за сега са, че не е обновяван в последните 10 месеца, което ще рече, че не се води съвместим с последната версия на Wordpress, но пък няма проблеми за сега. Другия лек проблем е, че се скриха опциите "Read More" в самите публикации, но това не е болка за умиране. В краен случай мога да ги изписвам ръчно, под формата на линк, в поленцето Excerpt, което се създаде.

Благодаря ти, отново! :)
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Ама ти искаш на ръка ли да си ги правиш?

Тогава просто блъскай <!--more--> в поста, и смени настройката на темата да ти показва целия контент.
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Да, това е добра опция, но тогава нямам свободата сам да определям текста, който да излиза на началната страница, под формата на excerpt. :) С това, което предлагаш излиза началото, ако правилно разсъждавам. :)
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Има такъв плъгин за къстъм откъси( беше нещо от сорта на easy custom auto excerpt) и съм го ползвал доста време, последната 1 година ми е по-лесно да ползвам обаче плъгина за автоматичен откъс(super excerpts).
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

Да, това е добра опция, но тогава нямам свободата сам да определям текста, който да излиза на началната страница, под формата на excerpt. :) С това, което предлагаш излиза началото, ако правилно разсъждавам. :)

Излиза форматираният текст, който е преди <!--more--> тага.

Ако искаш нещо друго то тогава си хванал правия път. Само виж темата или плъгина се осира с read more линка.
Защото е адски тъпо да го добавяш на ръка, утре ще решиш да смениш темата или плъгина и те чака едно триене от всички постове.
 
От: Excerpt - промяна на съдържанието на последните публикации в началната страница

От плъгина е, тъй като проблема се появява, когато въведа нещо в полето за excerpts, (самия плъгин добави това поле) в страницата за редакция на публикацията. Текста излиза правилно, линковете също, само кода за read more не работи - все едно не съм го въвеждал въобще. Дори не дава error или нещо подобно, ами сякаш плъгина не може да прочете кода и да го визуализира.
Имам тестова инсталация на WP, и там си правя опитите, за да не оплескам нещо със сайта си. Та сега там изтрих плъгина + файловете с него, и въпреки това линка "прочети повече", който въведох ръчно си стои, дори когао плъгина е изтрит. :D По-късно ще пробвам и плъгините, които другия колега е препоръчал и ще пробвам и с тях.
 

Горе