Facebook каза - край на clickbait-a

От: Facebook каза - край на clickbait-a

http://spodeli.eu/izvanzemni-li-sa-...yava-edin-ruski-snayperist-articles-1714.html
ахахахаха

Заглавие :
Извънземни ли са руснаците??? Вижте какво представлява един руски снайперист!




Текст на "медията"
Е те за туй говорим, ха сега оцапаха ли гащите любимите хамериканци??? Ей срещу това ще се изправят и никой няма да им прости гаврата. РУСКИЕ ИДУТ!!! Няма да е зле да го разберат и нашите прекрасни "управници". Хайде със здраве за завръщането на вашият любим за тези които искат истината и мразен от други които не я обичат сайт spodeli.eu. "


Русофилските бълвочи ще вземат да се изместят във VK.com?
 
От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

http://spodeli.eu/izvanzemni-li-sa-...yava-edin-ruski-snayperist-articles-1714.html
ахахахаха

Заглавие :
[h=1] Извънземни ли са руснаците??? Вижте какво представлява един руски снайперист! [/h]


Текст на "медията"
[h=2]Е те за туй говорим, ха сега оцапаха ли гащите любимите хамериканци??? Ей срещу това ще се изправят и никой няма да им прости гаврата. РУСКИЕ ИДУТ!!! Няма да е зле да го разберат и нашите прекрасни "управници". Хайде със здраве за завръщането на вашият любим за тези които искат истината и мразен от други които не я обичат сайт spodeli.eu. "


Е такова качество на новините просто няма, ОПРЕДЕЛЕНО ще е ЦЕНЗУРА ако фейсбуук забранят такива медии хахахаха, няма какво друго да бъде всъщност, все пак фейсбуук е американски, предлагам на собствениците на тези медиите да се местят във vk.com ахахаха.
[/h]

Първо спрете с тоя линк билдинг и второ - :lol::lol::lol::lol:
Само не знам кой ги заблуди авторите на тоя сайт така с тая рОсия... това и на мен, и на целия мой екип с хилядарки да ни плащате, пак няма да пишем тия ш+++++
 
От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

http://spodeli.eu/izvanzemni-li-sa-...yava-edin-ruski-snayperist-articles-1714.html
ахахахаха

Заглавие :
Извънземни ли са руснаците??? Вижте какво представлява един руски снайперист!




Текст на "медията"
Е те за туй говорим, ха сега оцапаха ли гащите любимите хамериканци??? Ей срещу това ще се изправят и никой няма да им прости гаврата. РУСКИЕ ИДУТ!!! Няма да е зле да го разберат и нашите прекрасни "управници". Хайде със здраве за завръщането на вашият любим за тези които искат истината и мразен от други които не я обичат сайт spodeli.eu. "


Русофилските бълвочи ще вземат да се изместят във VK.com?

Ами тия получовеци:
http://rusofili.bg/
Виж и сами кво сложили за профилна снимка:
10300704_869307936418873_4516527248208355110_n.jpg
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Да ви кажа много лошо говори за човек(ако бях жълт сайт щях да го заместя с една плеада негативизъм + едно ШОК), ако му е нужен ФБ да филтрира такива мизерии ... все си мислих, че има някакъв санитарен минимум, който човек трябва да си постави, но уви ФБ ще ме опровергае :D
 
Последно редактирано:
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Всички сайтове разчитат малко или много на трафик от социални мрежи като ФБ. Не виждам смисъл да бъде слабо или не показван сайт, който сподели сродно заглавие на Рецепта за супа топчета да речем. Защо трябва да си играе уебмастъра да върти заглавия, след като ФБ членовете като цяло са милиони по света и всеки по свое желание може да сподели с каквото си иска заглавие дадена статия. Отделно се води борба за ключови фрази от разни оптимизатори, които ФБ няма как да пренебрегне, а да синтезира по важност.

Най-вероятно алгоритъма е обвързан с анализ на трафика от ФБ от трета страна - друг онлайн инструмент, и ако е над някакъв голям процент (50 примерно) - тогава може би ще действат рестрикции за заглавия, и то по точно определени повтарящи се дълги фрази от над 3-4 кратки думи.
Всеки сам си избира какво да хареса, какво а сподели, какво да следва в социалните мрежи, така че те зависят от нас - социално интегрираните членове. Няма как да не се съобразяват с нас и нашето мнение. Сайтовете с БуМ заглавия има кой да ги следва, има и кой да ги заобикаля. В крайна сметка дали ще задържиш посетителя и ще го въвечеш да те следва е по-важно, отколкото дали го правиш пасивно чрез традиционни заглавия или "взривяващи" такива..
 
От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

Всички сайтове разчитат малко или много на трафик от социални мрежи като ФБ. Не виждам смисъл да бъде слабо или не показван сайт, който сподели сродно заглавие на Рецепта за супа топчета да речем. Защо трябва да си играе уебмастъра да върти заглавия, след като ФБ членовете като цяло са милиони по света и всеки по свое желание може да сподели с каквото си иска заглавие дадена статия. Отделно се води борба за ключови фрази от разни оптимизатори, които ФБ няма как да пренебрегне, а да синтезира по важност.

Най-вероятно алгоритъма е обвързан с анализ на трафика от ФБ от трета страна - друг онлайн инструмент, и ако е над някакъв голям процент (50 примерно) - тогава може би ще действат рестрикции за заглавия, и то по точно определени повтарящи се дълги фрази от над 3-4 кратки думи.
Всеки сам си избира какво да хареса, какво а сподели, какво да следва в социалните мрежи, така че те зависят от нас - социално интегрираните членове. Няма как да не се съобразяват с нас и нашето мнение. Сайтовете с БуМ заглавия има кой да ги следва, има и кой да ги заобикаля. В крайна сметка дали ще задържиш посетителя и ще го въвечеш да те следва е по-важно, отколкото дали го правиш пасивно чрез традиционни заглавия или "взривяващи" такива..

Умно разсъждение, според мен алгоритъма ще включва и следене дали дадена статия се публикува в 5-6 групи / страници в кратък период от време от един човек.
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Фейсбук яко затегнаха нещата. Вече 4 хубави страници отидоха на боклука (не съм оптимист, че могат да ги върнат, на едната само съм пуснал апийл и няма отговор).

Наблюденията ми са следните. Получавате ънпъблиш, ако:

- страницата е само за пускане на линкове. Пускайте разнообразна информация - статуси, видеа и картинки
- трийте си старите линкове
- не пускайте твърде много линкове
- не пускайте твърде много линкове към един източник (сайт)

Фейсбук затягат нещата, схемите работеха години наред, но вече не е така. Успех на всички :)
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Фейсбук яко затегнаха нещата. Вече 4 хубави страници отидоха на боклука (не съм оптимист, че могат да ги върнат, на едната само съм пуснал апийл и няма отговор).

Наблюденията ми са следните. Получавате ънпъблиш, ако:

- страницата е само за пускане на линкове. Пускайте разнообразна информация - статуси, видеа и картинки
- трийте си старите линкове
- не пускайте твърде много линкове
- не пускайте твърде много линкове към един източник (сайт)

Фейсбук затягат нещата, схемите работеха години наред, но вече не е така. Успех на всички :)

Значи излиза, че ако имам личен сайт и си пускам линкове само към него, а фейсбук страницата ми е направена специално за сайта, може да ми я баннат. Ако наистина е така значи е много глупаво.
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Значи излиза, че ако имам личен сайт и си пускам линкове само към него, а фейсбук страницата ми е направена специално за сайта, може да ми я баннат. Ако наистина е така значи е много глупаво.
Ами, така баннаха моите, но те са на английски и бяха къмюнити страници. Така че, дали това ще важи и за българските, дали няма да важи, не е ясно. Просто споделям какво ми се случи на мен и как изгубих няколко милиона фена, които години наред съм експлоатирал :) Но както се казва, всяко нещо има начало и край.
 

Горе