Facebook - промени и новости

Думата "циганин" може да бъде написана във Фейсбук и от Канзас...
Пусни моля те search на думата "циганин" в Гугъл Транслейта и кажи какво връща. Модераторът на Цукебук е достатъчно да пусне фразата в речника си и да види, че е превод на "gypsy", което е също обидно, и се заменя с "Roma/Romani". За к'во спориш с мен, аз не съм против теб, просто ти давам съвет как да процедираш за твое добро. И давам безплатен съвет между другото. Като искаш рантвай в продължение на една година, но гласа ти е глас в пустинята Мохаве. Рантвай си колко' щеш.
 
Добре де, примерно Сийка и Гани започват да произвеждат и предлагат на пазара сапун. И решават да се казва "Сиганин". От Сийка и Гани.
 
Циганите са си цигани. Стига с тия роми, дори те не го приемат това. Познавам много цигани и всички се самоопределят точно като цигани. Мангал може да им е обидно, но циганин не
 
Циганите са си цигани. Стига с тия роми, дори те не го приемат това. Познавам много цигани и всички се самоопределят точно като цигани. Мангал може да им е обидно, но циганин не
Те някои от тях и между тях си се наричат мангали, а иначе се обиждат ако някой друг така ги нарече.
 
Циганите са си цигани. Стига с тия роми, дори те не го приемат това. Познавам много цигани и всички се самоопределят точно като цигани. Мангал може да им е обидно, но циганин не
Аз пък познавам доста ромки и съм ги питал същото, и всички те твърдяха, че е невероятно обидно да ги наричат "циганки"; казваха че не се определят като такива, ами като българки. Не знам с какви хора си говорил, но тези, с които аз общувах не бяха от Маалатъ.


А колкото до тази група, трябват ѝ просто 5-10 репорта и ще падне по същия начин като Мотикарската. А ако е някой по-надъхан, може и дело да заведе. Примерно тоя на аватара дето е, ако е умен, и някой го светне, може да направи доста пари.

И виж последния пост между другото. Тоя от Вести дето е споделен на тая страничка. Виж заглавието и напиши тук после какво пише. Виж и по-долните постове и заглавията им.

Същото е и с думите "негро", "нигга" и т.н. Белите поне не са били роби и винаги са имали усъвършенствани технологии, били са технологично развити. Явно на малцинствата оттам им идват тези национални комплекси. "Негрите" са били роби, а "ромите" са били прогонени касти от Индия и никога са нямали държава.
 
Последно редактирано:
Думата цигани идва от гръцката дума асингани, което означава недосегаеми! Този термин го има в документи от IX век и до ден днешен се е използвал като нарицателно за този етнос! Ние също сме били 800 години под византийско и турско робство, значи трябва да се обиждаме като ни наричат българи...
 
Думата цигани идва от гръцката дума асингани, което означава недосегаеми! Този термин го има в документи от IX век и до ден днешен се е използвал като нарицателно за този етнос! Ние също сме били 800 години под византийско и турско робство, значи трябва да се обиждаме като ни наричат българи...
Абе да ти кажа ... не си далеч от истината. Наистина са си "недосегаеми". Наречи група роми "цигани" и ще се стоварят дузина ръждясали брадви върху черепа ти. Осъдени няма да има после.
 
Абе да ти кажа ... не си далеч от истината. Наистина са си "недосегаеми". Наречи група роми "цигани" и ще се стоварят дузина ръждясали брадви върху черепа ти. Осъдени няма да има после.
А запознат ли си какви суми за помощи им се отпускат? Щото аз знам точни числа.
 
От 2 дни пък наблюдавам нещо странно - пускам реклама на постове с цел ангажиране към публикация. Одобряват рекламата, пише че е действаща и нищо...нито стотинка похарчена. Бюджета стои и рекламата явно не се показва, защото не ми вземат пари, няма лайкове - нищо. :D Спрях я, пуснах пак нова реклама - същото.
 
Здравейте, искам да задам въпрос тук, понеже като пусна отделна тема никой не ми отговаря :)
Напоследък забелязвам страници, които имат долу закачена лента с опция за съобщение, shop now и т.н, която при скролване си седи закачена. Играх си с настройките доста, но не се справих.
Има ли някой по-запознат, който може да ми съдейства?
Благодаря предварително!
 

Горе