Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Лимитират акаунтиете защото са давали права на приложения да постват на стените им или на страниците до които имат достъп. До този извод стигат по чуждите форуми, а и ние го наблюдаваме това.

Акаунт който никога не е давал достъп до приложения и има права във страниците може да поства в тях. Демек, проблема е в юзерите, не в страниците.
 
От: Facebook - промени и новости

чисто нов акаунт, на който са прехвърлени 30 страинци , след постване ръчно в 25 от тях , х1 пост всеки различен урл , акаунта беше спрян


чисто нов акаунт но не бизнес, на който се прехвърлиха 40 страинци , след опит да приеме първата да бъде Администратор, акаунта беше лимитиран

забележете и двата акаунта са Верефицирани с телефони и нямат вързани приложения към тях и за горното, в момента имаме 50 страници които постват от приложения без проблем и все още постват
 
От: Facebook - промени и новости

v.valcheva - не е само това. Както споменах в предното си мнение, знам за ограничение на човек, който няма страници, няма сайтове, не се занимава като нас с тази сфера, не публикува от приложения, има само един профил - неговия си и една група, която е направил. И прави всичко това, което правят "обикновенните" хора - когато види нещо хубаво, което го интересува го показва или в профила си, или в групата, не спами, нямам наблюдения да спами, напротив. И въпреки това и неговия акаунт е ограничен!
 
От: Facebook - промени и новости

Фейсбук не ми дава да споделям от страница в страница. Примерно искам една снимка да я споделя от моя страница в друга моя страница и няма такава опция вече. Има опция само да я споделя в същата страница.

А от чужди страници има опция да си я споделя в моя, но от страници в които админ е един и същи човек, не става...
 
От: Facebook - промени и новости

Фейсбук не ми дава да споделям от страница в страница. Примерно искам една снимка да я споделя от моя страница в друга моя страница и няма такава опция вече. Има опция само да я споделя в същата страница.

А от чужди страници има опция да си я споделя в моя, но от страници в които админ е един и същи човек, не става...

Директно от стената на страницата ли пробваш да я споделиш? Отвори първо снимката и тогава Сподели и виж можеш ли в друга твоя страница :)
 
От: Facebook - промени и новости

Да, сега пробвах, като се отвори снимката - става. Ама преди ставаше и от стената, а сега трябва да се цъка на снимката.
 
От: Facebook - промени и новости

по колко страници държите в акаунт и поствате без проблем ?
 
От: Facebook - промени и новости

:D по 20 са ми малките акаунти ;)
мерси за инфото ще тестваме утре с по малко страници в акаунт
 
От: Facebook - промени и новости

Лимитират акаунтиете защото са давали права на приложения да постват на стените им или на страниците до които имат достъп. До този извод стигат по чуждите форуми, а и ние го наблюдаваме това.

Акаунт който никога не е давал достъп до приложения и има права във страниците може да поства в тях. Демек, проблема е в юзерите, не в страниците.

Дай моля те някакво линкче към някой форум, в който го обсъждат това. Търсих и не намерих инфо :(
Мерси
 
От: Facebook - промени и новости

Преди малко опитах да анонсирам, да видя дали са ме пуснали, спря ме този път с друго съобщение:

"Your content is similar to other users' content
It looks like you're posting something that many other people are posting as well, and our systems detected that someone else might have had access to your account.

We've prevented your action from going through to protect you, but sadly we're not perfect. We apologize the inconvenience if this was something you were trying to post.

Ако си мислите, че виждате това погрешка, моля уведомете ни."
 
От: Facebook - промени и новости

Първото и основното да кажа тук пред всички е, че никога не гледате грешката в себе си.

Публикувате Likejacking във страниците ви.. Facebook го засича това по 2 критерия.

1. Масово отписване от страниците
2. Negative Feedback (да има хора, които постоянно репортват, като видят Likejacking)

В интерес на истината, аз този път не изгорях с нито 1 страница, защото пускам само "от предвидитените в закона неща", така да го кажа.. И не ми спряха нито 1 профил, нито 1 страница.
А пускам в около 200 абсолютно автоматично...

Внимавайте какво пускате в страниците.. И няма как фейсбук да ни оставим да правим пари на техен гръб.. същите като гоогле са.. ако почнете да пускате в 500 страници, няма да издържат много..
За това играйте го скромно и мислете за друг бизнес.. този е потъващ кораб.. Всеки ден да се будиш и да мислиш, дали не са ти баннали страниците, е все едно да живееш като мафиот, и да знаеш, че всеки ден ще те убият..

И с това ограничение в приложенията, е ужасно.. така ограничиха много приложения, за автоматично публикуване.. кофти работа..
 
От: Facebook - промени и новости

monefff - мисля, че не си прав, защото и ти имаш много страници правени с Likejacking, което означава, че и от твоите има Negative Feedback. Ти пускаш в 200 автоматично, аз имам 20 в които пускам автоматично. Я ми кажи кое по-различно правиш от мен, че ти мина между капките?

Също така освен теб има и други хора, които със сигурност имат много страници правени с Likejacking, но и те не са изгорели. Въпросът е "Защо"? Наблюдавам ги - те само влизат, четат тук какво става и излизат, не пишат, че не са изгорели, траят си.

Също така защо изгарят хубави профили, в които няма нито един публикуван линк, нямат нито една страница?
 
От: Facebook - промени и новости

Проблема не е в lj със сигурност и сега поствам в такива без проблем, проблема е в многото които са спрени и нямаме идея кое правило сме нарушили В ППОВЕЧЕ :) че да не го нарушаваме следващият път
 
От: Facebook - промени и новости

Хо, хо, хо гледам и не вервам на ушите си! :D Големият разбирач Странникът ял дървото на Зубърбърг и сега леко поцивря ама леко да не го обвиним в реване. Чудейки се как читавите му профили и страници са яла дървото. Дойде ли на нашата сега?

Не пропускаше да ни се подиграеш във всяка тема в която обсъждахме незаслуженото дърво от Гошо сега ти го яде същото от Сураттефтера? Ето ти последното злобно коментарче:

Абе пичове, що така се оплаквате, нали уж сте големите майстори и всичко разбирате? :wink:

Да видиш сега как е и следващия път преди да пуснеш поредният си злобен и подигравателен коментар се сети, че и ти не си застрахован и може да дойдеш на нашият хал. Жив и здрав! :)
 
От: Facebook - промени и новости

Може би от агресията на Likejackninga .. аз си правя по 5-6 страници за 7-8 дни.. (и то страници с по 2к фена..)
А бана е примерно пo IP или по URL... Тогава вече, е без значение, дали имаш не лайкджакинг страници.. всичко отива под ножа ;(

Същата работа като с Google.. Там имаш 20 сайтаа.. обаче 1ния може да не ти отговаря МИНИМАЛНО на правилата, но не ти изгарая 1ния сайт, а направо целия акаунтец, барабар с кинтажа..
 
От: Facebook - промени и новости

gangster - изнасяш думите от смисъла и контекста им. Тогава когато написах това, пак малко им се подигравах. А и в бъдеще когато преценя, че трябва, пак ще го правя.
 

Горе