Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Еми така става ... Фейсбук е решил, че не ти е достатъчно интересна тази твоя позната и не ти е показвал нищо от нея...

Изобщо тоя сайт се изроди тотално, :mad: Ще решава вместо мен какво искам да виждам и какво не ...
 
От: Facebook - промени и новости

Да, става все по-зле с всеки изминал ден ... Например преди седмица имах една супер активна 50хил. страница, която правеше по 15-20к рийч на линк(на ден макс по 5 линка) и винаги в нея съм поствал само кликаеми линкове, от сорта на 10-20% кликаемост от видимостта! Но в един ден видимостта падна до 2,5К и на следващият ден тя стана 400-500, а тези дни вече е 200 рийч ...
А линковете си продължават да си бъдат кликаеми - 200 видели, 30-35 кликнали ....
Имах едни много стари страници, които и преди 6 месеца бяха слаби, днес пък те са силни - правят ми по 10-20% рийч ... Пълен хаос стана с този фб!
Има само един начин в момента - LJ и то брутален LJ ....
Защото новите страници не са така слаби, а дори много силни...
Колкото се може по-бързо ги премествайте в нови страници, че да не си изгубите публиката! :)
 
От: Facebook - промени и новости

От толкова време се занимаваме с facebook и все още не намираме никаква логика в случващото се в него. Например, имаме една страница с малко под 3 000 фена, при постване на линк рийча му достига до 20 000 виждания????????????????????, но никой не клика на него. Имате ли логично обяснение колеги?
 
От: Facebook - промени и новости

От толкова време се занимаваме с facebook и все още не намираме никаква логика в случващото се в него. Например, имаме една страница с малко под 3 000 фена, при постване на линк рийча му достига до 20 000 виждания????????????????????, но никой не клика на него. Имате ли логично обяснение колеги?

И аз нямам обяснение за това. Същото е и при мен със страница от 6 000 фена.
 
От: Facebook - промени и новости

Това видео ми хареса. :|

[video=youtube;l9ZqXlHl65g]https://www.youtube.com/watch?v=l9ZqXlHl65g[/video]
 
От: Facebook - промени и новости

Последно време направих много тестове с LJ, натурално събрани фенове и стари страници. В момента решението е LJ, каквото и да си говорим. Само този метод може да ни спаси от затваряне на този бизнес, също така и натуралните фенове, но да ги вдигнеш не е лесно, до колкото при LJ за няколко дни вече си вдигнал голяма страница.
Страница с 100к стара - на линк прави рийч 200, друга страница с 20 хиляди прави по 20 рийч
Страница с 100к LJ - на същия линк - 10 хиляди рийч

Такова нещо не съм виждал, освен при Google, но там беше и по-брутално.
 
От: Facebook - промени и новости

Иначе за фб рекламата .. виждам, че някои колеги се оплакват от нея, че не достига до очакваният рийч!
Ами и аз се пробвах да промотирам един много друго кликаем линк на един познат - платих за 8хил. рийч(в 70хил. страница), в крайна сметка рийчът беше 27хил., като 24хил. са от реклама и 3 пряко от самата страница, което си е добре!
 
От: Facebook - промени и новости

Иначе за фб рекламата .. виждам, че някои колеги се оплакват от нея, че не достига до очакваният рийч!
Ами и аз се пробвах да промотирам един много друго кликаем линк на един познат - платих за 8хил. рийч(в 70хил. страница), в крайна сметка рийчът беше 27хил., като 24хил. са от реклама и 3 пряко от самата страница, което си е добре!

Брей, да ти дадат повече от колкото си платил. Нещо са се прецакали тоя път. Аз съм винаги под очаквания платен рийч и то на тематичен, engaging content.
 
От: Facebook - промени и новости

Брей, да ти дадат повече от колкото си платил. Нещо са се прецакали тоя път. Аз съм винаги под очаквания платен рийч и то на тематичен, engaging content.

Сигурно, защото съм нов в рекламирането ... :D
Искат да ме зарибят! :D
 
От: Facebook - промени и новости

Аз отдавна имам Г+, обаче изобщо не го ползвам.
Вчера случайно поразгледах и нещо не ми стана ясно има ли начин да се прави страница както във ФБ ?
 
От: Facebook - промени и новости

Аз отдавна имам Г+, обаче изобщо не го ползвам.
Вчера случайно поразгледах и нещо не ми стана ясно има ли начин да се прави страница както във ФБ ?

Mожеш да направиш страница. може и общност. При общноста освен теб имат право да споделят и други, които ще се присъединят
 
От: Facebook - промени и новости

В една и съща фейсбук страница правя 2 поста няколко минути един след друг.
Двата поста са от 2 различни страници, правени на лордпрес, и двете с купен хост и домейн.
Нещата които пускам са статии, идентични една на друга.

Едната статия има рийч 2 000, другата има 80... все още не мога да си дам обяснение на какво се дължи тази ОГРОМНА разлика.
 
От: Facebook - промени и новости

В една и съща фейсбук страница правя 2 поста няколко минути един след друг.
Двата поста са от 2 различни страници, правени на лордпрес, и двете с купен хост и домейн.
Нещата които пускам са статии, идентични една на друга.

Едната статия има рийч 2 000, другата има 80... все още не мога да си дам обяснение на какво се дължи тази ОГРОМНА разлика.

Прочети последните страници и ще ти стане ясно :)
 
От: Facebook - промени и новости

Интересно е, че когато публикувам някоя статия от определени сайтове и рийча е добър, от други не... тоест има някакви критерии, по които фб показва определен пост.
Вие имате ли някакви наблюдения в тази насока?
 
От: Facebook - промени и новости

Има раздвижване в рийча ... в някой стари страници се увеличи видимостта - дано да не е временно и да продължи да се увеличава! :)
 
От: Facebook - промени и новости

Интересно е, че когато публикувам някоя статия от определени сайтове и рийча е добър, от други не... тоест има някакви критерии, по които фб показва определен пост.
Вие имате ли някакви наблюдения в тази насока?
Виж си статистиката, ако имаш повече референции от l.facebook.com може да е флагнат сайта като спамерски. Напоследък забелязвам такива изгъзица от страна на Марк. И разбира се най-големите спамери от ПИК дето дори не си правят труда да сложат поне снимка на фейк профилите, с които спамят наляво и надясно не го отнасят, защото наливат пари за реклама :D
 
От: Facebook - промени и новости

Може ли някой да ми обясни как да си сложа към страницата онзи app , който дава на феновете възможност да дават оценки (звездички) на страницата?

Преди известно време го бях сложила в страницата ми и работеше няколко месеца, след това сам изчезна ???
Сега виждам, че има доста страници, които отново са си сложили Review , но аз не го откривам ?
 
От: Facebook - промени и новости

Това е хубав въпрос и мен ме интересува как става това? о_О

Може ли някой да ми обясни как да си сложа към страницата онзи app , който дава на феновете възможност да дават оценки (звездички) на страницата?

Преди известно време го бях сложила в страницата ми и работеше няколко месеца, след това сам изчезна ???
Сега виждам, че има доста страници, които отново са си сложили Review , но аз не го откривам ?
 

Горе