Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Промените в алгоритъма ще ни ударя малко или много. Като гледам в личния си профил - 70-80 процента от новините ми са публикации на приятели. От страниците, които съм харесал почти нищо. Дори като рефрешнеш няколко пъти, не се променя картинката и не ти изкарва нищо ново.

Има отделен бутон за новини от страници. И при мен е така :)
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

Pages ===> Feed. Там ти излизат новините от всички страници. На стената са повече постове от приятели и платени реклами.


http://prikachi.com/images.php?images/941/8836941p.jpg

Освен ако не е използвана тази настроика за Feed на страниците като приоритетни:


http://prikachi.com/images.php?images/997/8836997R.jpg

Обаче не вярвам повечето потребители да я ползват.
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

Писна ми!
Преди седмица харесах снимка на приятел!
Оттогава ми стои на първо място на стената...
 
От: Facebook - промени и новости

Писна ми!
Преди седмица харесах снимка на приятел!
Оттогава ми стои на първо място на стената...

Unlike, колега :) Пробвай с изчистване на кеша.
 
От: Facebook - промени и новости

При всички са с нов дизайн, ама да видим какво друго са оакали :D
 
От: Facebook - промени и новости

Аз ги видях на бизнес профилите ми.. изглеждат интересно, като че ли възвръщат стария вид..
 
От: Facebook - промени и новости

Някой има ли проблем с профилите си, при мен излиза това:

Your Account is Temporarily Locked
We’ve detected suspicious activity on your Facebook account and have temporarily locked it as a security precaution.
It’s likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Facebook. This type of attack is known as phishing. Learn more in the Help Center.
Over the next few steps we’ll walk you through a security check to help secure your account, and let you log back in.
 
От: Facebook - промени и новости

Колега, през мобилен ли влижаш във Фейсбук страници?

Браузър или приложение?

Имат съмнение, че са ти откраднали профила с фишинг атака (от фалшива Фейсбук страница).

Според мен не трябва да се влиза през много ай пи-та в профилите.

Обаче като не знаем каква активност е имало на профила ти е трудно да се каже точната причина защо си мислят, че е хакнат.
 
От: Facebook - промени и новости

НА някой случвало ли му се е да му забранят акаунта?

На мен ми се случи преди време защото не беше на реален човек и трябваше да го превърна на страница. Доста сложно беше, но сега е страница.
 
От: Facebook - промени и новости

Днес за момент се появи нов бутон при лентата с видеата - Download. Бутона сваляше видеото в mp4 формат. Опцията се появява при мен за първи път, в момемнта гледам не е активна. Направих и screenshot. При някои от вас появил ли се е същия бутон?
 

Прикачени файлове

  • down.png
    down.png
    158.3 KB · Преглеждания: 33
От: Facebook - промени и новости

На мен ми се случи преди време защото не беше на реален човек и трябваше да го превърна на страница. Доста сложно беше, но сега е страница.

Ама моя е реален човек...
 
От: Facebook - промени и новости

На мен ми допада новия вид на страниците, като от преди години, но по-модерен. Освен това забелязвам по-бързо зареждане на снимките, когато албумите имат стотици снимки в тях. Все още не е финално май, защото повечето ми приятели го нямат.
 
От: Facebook - промени и новости

Снощи нещо се прееба. Изчезнаха линковете от страниците и не можеха да се постват линкове. Сега май може, ама линковете от последния месец ги няма и не функционира както трябва.
 
От: Facebook - промени и новости

Снощи нещо се прееба. Изчезнаха линковете от страниците и не можеха да се постват линкове. Сега май може, ама линковете от последния месец ги няма и не функционира както трябва.

Това и при мен се е получавало, но на другия ден се оправя.
 

Горе