Facebook - промени и новости

Аз за момента не използвам hootsuite и споделям ръчно, но според мен няма абсолютно никакъв смисъл да се споделят новини на по малко от 2 часа, защото рийча пада брутално много и страницата става неактивна. Аз на ден споделям 6-7-8 поста най-много и за сега нямам проблеми да чукам на дърво.
 
Аз за момента не използвам hootsuite и споделям ръчно, но според мен няма абсолютно никакъв смисъл да се споделят новини на по малко от 2 часа, защото рийча пада брутално много и страницата става неактивна. Аз на ден споделям 6-7-8 поста най-много и за сега нямам проблеми да чукам на дърво.

Преди време бях едитор в една доста голяма страница на новинарски сайт. Новини се споделяха през 10-15 мин., като основният трафик на сайта идваше от фб (въпросната страница). Става въпрос за един от сравнително големите новинарски сайтове у нас.
 
Според ми в момента това е заради Франция, точно един ден след като Макрон е пуснал сигнал до тяхната прокуратура, за скандала с някави офшорки което е фалшива новина и се разпространява от руските тъпаци, и веднага на следващия ден почнаха санкциите, да не говорим, че идват изборите в Германия а те даже ще глобяват фейса с по 100 милиона ако не трият веднага такива новини. Явно са пуснали доста агресивен бот, той се води авто репортер на фейсбук, и обхожда страниците доста по-често от преди и банва яко за 1 седмица.
Тъпото е, че това е само заради тапите руски буклуци с фалшивите политически новини. Само заради тях е! Иначе от фейса са се похвалили с ръст от 18% нови потребители почти гонят 2 милиарда, до голяма степен ние им пълним съдържание в сайта, хората който влизат във фейсбук заради снимки отиват към истаграм, а фейса става пространство за видеа новини общо взето за развлечение.
 
От вчера имам проблем с добавянето на изображение към споделен линк. Дава ми да избера изображение, но при публикуването излиза само текста, без изображението. Някой да има подобни проблеми?
 
След 12-13 би трябвало да се нормализират нещата, по принцип тогава се кротват :)
След 12-13 часа или след 12-ти - 13-ти? :) Иначе, като временно решение за този проблем, открих, че става с hootsuit.
 
Днес един от постовете ми на 60к страница има 200 споделяния,, 500 лайка и над 60 коментара, рийча е 3500...................................

Тея от фб са за наказателен взвод, само се гаврят с хората! И ако си въобразяват, че с тоя рийч и всичките им простотии, ще останат имбецили, които да плащат десетки хиляди долари за фенове, които после са почти безполезни, сериозно се лъжат. Представям си какво е, ако човек има дребен бизнес в САЩ или Канада и реши да им плати за 50 хиляди фенове (примерно по 0,30 цента на човек ) 15,000 долара и после постовете му достигат до.....1-2-3 к души. И след това трябва да буустваш всеки пост и да им изливаш пари с надеждата, че евентуално ще имаш продажби. А хората, които печелят от реклами по сайтовете си? Тях кучета ги яли, нали?! Щото реално е невъзможно с "white hat" методи да изградиш достатъчно голяма и активна фен база, че да печелиш, ако си насочен към западна аудитория. Или трябва да си купуваш страници, което е нелегално, или трябва да правиш някви "черни" номера и трикове, но да плащаш на фб и да постигнеш успех това е изключено освен ако нямаш 6-цифрен бюджет и многооооо време да си чакаш спокойно за резултати. Тези хора, които Цукерберг реално най-много ощетява пълнят фб-то със съдържание и просто ще ми е интересно да видя самодоволната му усмивка , когато всички пъблишъри се изнесат от фб. Дано се появи алтернатива на Фейсбук, от която и създателите да си печелят пари, и другите простосмъртни също да видим някой лев, че и потребителите да са доволни.

И между другото "фейкнюз" и "кликбейт" няма заради няква мистична конспирация на руските служби, китайците, извънземните и Хитлер, а точно защото ако си дребен, колкото и труд да вложиш във Фейсбук, няма да успееш, освен ако не заобикаляш правилата (като например си купуваш страници, лайкджакинг и кво ли още не). Ако наистина зависеше от това да поднасяш качествено и интересно съдържание, всеки щеше да си влага времето и труда в неща, в които е добър и разбира, знаейки, че постарае ли се достатъчно ще изгради голяма и активна фен база. Но когато алчни психопати като Цукерберг първо монополизират половината нет, а после направят невъзможен живота на дребните бизнеси, стартъпите, по-малките сайтове и тнт, няма как да не се появят хора, които ще купуват страници, ще лайкджакват, ще пишат кликбейт заглавия, ще си измислят фалшиви новини, ще залъгват феновете и тнт. После що некви хора вярват в конспирации и антисемитизма е в абсолютен възход... С такива злодеи като Цукерберг и групировката му не се изненадвам
 
18237999_1935105156709742_836669932887654655_o.jpg
 
Нещата май няма да се оправят. Вчера днес гледам са ми удължили наказанията на страниците с по още 1 седмица, без да съм публикувал в тях каквото и да било. Съгласен съм с nicator..Ще споделя личен опит. Имам онлайн магазин с близо 30 к харесвания. Ако не бууствам постове, то бъдете сигурни, че няма да направя и една продажба. Постовете ми достигат до макс 1-2 к души, а някои дори едвам до 600...
 
Нещата май няма да се оправят. Вчера днес гледам са ми удължили наказанията на страниците с по още 1 седмица, без да съм публикувал в тях каквото и да било. Съгласен съм с nicator..Ще споделя личен опит. Имам онлайн магазин с близо 30 к харесвания. Ако не бууствам постове, то бъдете сигурни, че няма да направя и една продажба. Постовете ми достигат до макс 1-2 к души, а някои дори едвам до 600...
И аз съм по същия начин забраниха на фалшивият ми профил да бууства публикациите по неясни причини. Направих админ официалният си профил и пуснах реклама, но след два дни ми я спряха и официалният ми профил загуби права за реклама. Сега се чудя какво да правя... нова страница с нов профил или на близък човек профил за реклама и нова страница, като пак не е ясно колко време ще откара...
 
Ирония усещам тука :d На 100 лайка 300 рийч е смешна работа, ама е така с таргетираните страници. Имах някаква страница за Слави Трифонов и квото и да пусна събираше по 100 лайка за некви минути, ама от фб явно са разработили някакъв алгоритъм, който да не увеличава рийча, когато лайковете идват от "едни и същи хора", ако мога така да се изразя.
 
Имам един въпрос, по-скоро от любопитство. Винаги съм се чудил докарва ли се въобще трафик от български странички за забавление или някви, които като че ли са по-насочени към дамска аудитория. Въобще страници тип вицове, смешни картинки, "Ще те газя с токчета по сърцето", "Аз съм свободна, независима и луда", "Обичай ме, не ме обичай","Харесай ако обичаш майка си" и тнт.
 
Имам един въпрос, по-скоро от любопитство. Винаги съм се чудил докарва ли се въобще трафик от български странички за забавление или някви, които като че ли са по-насочени към дамска аудитория. Въобще страници тип вицове, смешни картинки, "Ще те газя с токчета по сърцето", "Аз съм свободна, независима и луда", "Обичай ме, не ме обичай","Харесай ако обичаш майка си" и тнт.

Да - докарва се трафик
 
Имам един въпрос, по-скоро от любопитство. Винаги съм се чудил докарва ли се въобще трафик от български странички за забавление или някви, които като че ли са по-насочени към дамска аудитория. Въобще страници тип вицове, смешни картинки, "Ще те газя с токчета по сърцето", "Аз съм свободна, независима и луда", "Обичай ме, не ме обичай","Харесай ако обичаш майка си" и тнт.
Че ти от какви други страници искаш да се докарва трафик ?
 

Горе