Facebook - промени и новости

Преди няколко дена пък се появи нова щуротия. Накараха ме да си познавам последните написани 4 коментара, за да ми отключат профила... :D
 
Изпращам снимка на профила отключват го, тръгвам да приемам страници от профила и отново го заключват за снимка, другия ми профил е блокиран вече.

Проблема със забраната на страници да би да е от новини с големи букви, кофти новини?
https://www.blackhatworld.com/forums/facebook.86/ следи тук - форума е много добър откъм качество. Тук повечето виждаш какво правят - цъкат фейсбуук фалшиви новини и бълват политическа пропаганда. Не бих се доверил на такива хора със съвети.
 
Каква е успеваемостта на връщане на профили след пращане на лична карта. В смисъл, да се надявам ли, че ще ми го върнат? :)
 
Каква е успеваемостта на връщане на профили след пращане на лична карта. В смисъл, да се надявам ли, че ще ми го върнат? :)
Здравей, малко неприятно, че ти се е случило. Попринцип отговарят в рамките на два - три часа. На мен ми се е случвало два пъти до сега .. и двата пъти съм пращала лична карта и са ми го връщали.
Ако те разпознаят и нямаш други профили и сериозни нарушения, ще ти го върнат. Разбира се, имах и малко наказание... бях като призрак за 7 дни, защото имах и наказание, за което съм си виновна. Радвам се, че успях да си го върна, малко са си затегнали политиката.. има някои профили, които се изтриват перманентно, да се надяваме, че твоя случай няма да бъде такъв.
Успех!
 
Здравей, малко неприятно, че ти се е случило. Попринцип отговарят в рамките на два - три часа. На мен ми се е случвало два пъти до сега .. и двата пъти съм пращала лична карта и са ми го връщали.
Ако те разпознаят и нямаш други профили и сериозни нарушения, ще ти го върнат. Разбира се, имах и малко наказание... бях като призрак за 7 дни, защото имах и наказание, за което съм си виновна. Радвам се, че успях да си го върна, малко са си затегнали политиката.. има някои профили, които се изтриват перманентно, да се надяваме, че твоя случай няма да бъде такъв.
Успех!

Да се надяваме. :) Гледам, че колеги пишат, че отговарят в рамките на няколко дни, при теб по-бързо са се задействали. По принцип профилът е с фирмено име, не съм правил нищо нередно от него, като обосновката да го заключат е от "съображения за сигурност", защото някой се опитвал да влезе. Ще видим какво ще стане.
 
Попринцип фейсбук профили с фирмени имена забраняват доста често. Успех с отключването но по скоро няма да има резултат. Те го забраняват точно заради това че не е на реален човек. и от "съображения за сигурност" искат лична карта :)
 
Да се надяваме. :) Гледам, че колеги пишат, че отговарят в рамките на няколко дни, при теб по-бързо са се задействали. По принцип профилът е с фирмено име, не съм правил нищо нередно от него, като обосновката да го заключат е от "съображения за сигурност", защото някой се опитвал да влезе. Ще видим какво ще стане.

Правил си. Нямаш право по техните правила да създаваш фирмен профил. За реклама на бизнеса може да използваш Фейсбук бизнес страница. Ако го отключат използвай миграцията към страница и добавяй повече админи, ако е с много приятели профила. Успех!
 
Да, получих следния отговор: "Изглежда използвате личен профил, за да представяте своя бизнес или организация. Тъй като профилите са предназначени да представят отделни хора, ще трябва да конвертираме профила ви в страница".
 
Това между другото и на мен ми се е случвало в моята Фейсбук кариера преди 3 години, да ми конвертират профил в страница, която после я баннаха разбира се.
 
Да, получих следния отговор: "Изглежда използвате личен профил, за да представяте своя бизнес или организация. Тъй като профилите са предназначени да представят отделни хора, ще трябва да конвертираме профила ви в страница".

Поне си си запазил приятелите. Пак добро развитие. Браво :)
 
От няколко дена ми се случва нещо много странно, случва се и на нови и на стари. Пускам линка, всичко е както трябва и след 1 минута го няма без никаква причина - не получавам никакво известие защо е махнат. В линка няма абсолютно нищо нередно, не мога да си го обесня... и това става от време на време от 10 линка 1 без причина е махнат?

Нещо подобно случвало ли Ви се е?
 
От няколко дена ми се случва нещо много странно, случва се и на нови и на стари. Пускам линка, всичко е както трябва и след 1 минута го няма без никаква причина - не получавам никакво известие защо е махнат. В линка няма абсолютно нищо нередно, не мога да си го обесня... и това става от време на време от 10 линка 1 без причина е махнат?

Нещо подобно случвало ли Ви се е?

И на мен така
 
Писах на няколко приятели и те отговориха, че и при тях е така. Погледнах и в международен форум и там е същото. Проблема е от ФБ!
 
Няма проблем това е нова политика на фейслук, за премахване на линкове който според тях са сексуални, насилствени или не им харесват нещо!
 
Абе съмнявам се, че е нова политика. По-скоро пореден бъг. Съдраха се да пипат...
 
Значи вече освен, че искат на всеки нов профил потвърждение чрез мобилен телефон, което не е проблем де, но и на всеки профил със снимки на момиче (говорим не мис планета, а реално момиче) искат потвърждение на профила чрез снимка на лицето и до момента имам около 15-тина баннати профила по тоя начин пращам им снимки на които ясно се вижда лицето на коврата и пак не пускат профила. Дори и да не спамиш нищо ама нищичко пак искат снимка на лицето. Още няколко профила ми изгоряха от които не съм спамил и 1 линк. Явно вместо добре изглеждащи момичета ще трябва да правиме профили на хора в инвалидни колички, почитатели на виенската филхармония или някакви дебели задръстеняци. Има и още един проблем от 31 май се приема нов закон и няма да имаме право на повече от 10 сим карти. Аз до момента имам над 100 сим карти на мое карти, които съм ги купувал само, за да си потвърждавам профилите, но вече няма да имаме право на повече от 10 сим карти. Но пък ако искаш ще можеш да блокираш някои от 10-те карти и да си извадиш нов номер и пак да имаш 10, но не повече.
 
Значи вече освен, че искат на всеки нов профил потвърждение чрез мобилен телефон, което не е проблем де, но и на всеки профил със снимки на момиче (говорим не мис планета, а реално момиче) искат потвърждение на профила чрез снимка на лицето и до момента имам около 15-тина баннати профила по тоя начин пращам им снимки на които ясно се вижда лицето на коврата и пак не пускат профила. Дори и да не спамиш нищо ама нищичко пак искат снимка на лицето. Още няколко профила ми изгоряха от които не съм спамил и 1 линк. Явно вместо добре изглеждащи момичета ще трябва да правиме профили на хора в инвалидни колички, почитатели на виенската филхармония или някакви дебели задръстеняци. Има и още един проблем от 31 май се приема нов закон и няма да имаме право на повече от 10 сим карти. Аз до момента имам над 100 сим карти на мое карти, които съм ги купувал само, за да си потвърждавам профилите, но вече няма да имаме право на повече от 10 сим карти. Но пък ако искаш ще можеш да блокираш някои от 10-те карти и да си извадиш нов номер и пак да имаш 10, но не повече.
 
Не е бъг! Давам прост пример от вчера качих новина за Григор че играе днеска на снимката беше гол до кръста но имаше и втора снимка с тениска, поснах линка със снимката без тениска за 30 сек го премахнаха поснах го веднага след това със снимката по тениска остана, 1 час по късно реших пак да го посна със снимката без тениска и пак го махнаха за 30 сек, после четох из чуждите форуми и там пишат, че това е новия механизъм за регулация, понеже те трябва до 1 мин. да трият линкове който са на сексуална, расистка или насилствена тематика, иначе глобите за тях са адски големи в германия е 100 милиона :) на линк (закона е приет вече, Меркел се предпазва за изборите след 4 месеца), явно обаче хората писали програмата която да следи за такива линкове са членове на иД Ил (Шега), защото се махат съвсем нормални линкове, преди 1-2 седмици ми махнаха и линк за Кубрат Пулев, пак защото бил гол там имах известие в страницата, че е премахнат заради сексуално съдържание,
 

Горе