Facebook - промени и новости

Факт е, че трафика е предимно мобилен, но все пак зависи на каква тематика е публикацията все пак :)
 
https://nova.bg/news/view/2017/05/2...a-кой-създава-и-кой-споделя-фалшивите-новини/

Според мен още алгоритмите им не работят коректно. Актуализират си в реално време и си тестват. Няма да е чак толкова зле, мисля. Както и в тази статия пише, те нямат икономически интерес да спрат спама.

Този материал на нова си е истинска фалшива новина! Горките разбират, че фейсбук и новинарските сайтове им изяждат буквално хляба и се мъчат всячески да манипулират хората, почти всичко в тази статия е манипулация, фейсбук блокират и техните новини като спам.

Това, че ще платят на някой да определя, коя гледна точка е права или не и да ги определя като фейк сайтове е просто смешно, то е достатъчно да видиш как за един и същи ден NOVA съобщава, че имали 30% дял на гледане, а BTV 10%, пускаш бтв обратното те имали 30% а нова 11%.
Примери мога да дам много, понеже се занимавам с нормална журналистика и на едни и същи събития с журналисти от въпросните телевизии после репортажите им са манипулирани и неверни не веднъж, но СЕМ не регулират новини. Така, че точно те да говорят за фалшиви новини е нелепо.

Просто гледат да клепат интернет новинарските сайтове.
 
,,Както и в тази статия пише, те нямат икономически интерес да спрат спама,, Да но интереса им е потребителите на тяхната платформа да ползват и да си плащат за реклама
 
Днес отново поискаха снимка на двата акаунта през които пускам постове.

За единия акаунт това е трета (!) проверка със снимка.

Не се спряха...
 
ААААААААААААААААА

Оцелях и след третото искане на снимка! Този профил е непробиваем!

Време ли е да пускам тото?
 
Здравейте,

Според вас новия алгоритъм разграфява(ограничава) ли страниците по категория. Мисълта ми е, ако категорията на страницата примерно е УЕБ САЙТ или ПРОСТО ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ, дали може да ги шитва във newsfeeda по различен начин. Забелязвам спад във рийча от близо 30-40 % от 20 май насам без обясними причини или разлика в таргетиране или тип постове. Новия алгоритъм уж щял да скрива или понижава надолу постовете на страници с безинтересни(според тях) постове. Някой от хората с повече страници дали е забелязал нещо такова като тенденция.
 
Последно редактирано:
Стига се шашкахте бе, до месец-два ще се кротнат пак. Сега има прекалено голям обществен натиск към фб, но тях много не ги бърка и само симулират дейност. Но пък за мен е по-добре да се отказвате, че да има повече трафик :D
 
И аз съм на мнение, че реже във фийда по някакъв критерий. Още не мога да разбера как. Ако някой има инфо, нека сподели.
 
Няма и 24 часа и основният ми профил отново е блокиран и вече за 4 (четвърти) път ми иска верификация със снимка.

Не знам какъв е тоя алгоритъм, но вече наистина започва сериозно да дразни.

Отново изпращаме същата снимка и стискаме палци да проработи и този път.
 
Няма и 24 часа и основният ми профил отново е блокиран и вече за 4 (четвърти) път ми иска верификация със снимка.

Не знам какъв е тоя алгоритъм, но вече наистина започва сериозно да дразни.

Отново изпращаме същата снимка и стискаме палци да проработи и този път.
Успех :)
 
Оцелях и при четвъртия опит.

Вече се превръщам в Рамбо.

А иначе става ясно, че алгоритъмът на FB е тъп щом постоянно ми иска една и съща верификация и винаги успявам да я мина.
 
Оцелях и при четвъртия опит.

Вече се превръщам в Рамбо.

А иначе става ясно, че алгоритъмът на FB е тъп щом постоянно ми иска една и съща верификация и винаги успявам да я мина.

Профилната снимка ли качваш?
 
Не, качвам други снимки на същия човек, при които добре се вижда лицето - три пъти една и съща и веднъж трета снимка.
 
Индийците пак насраха работата...тамън пусна рийча и ни цакнаха...Не си е работа това...
 

Горе