Facebook - промени и новости

Алгоритъма за рийч е разделен на няколко типа - за трафик; за продажби; близки и приятели; забавни и интересни неща и т.н. Предполагам са много категории. Не може да сравнявате рийча за трафик и за продажба. От опит ви казвам - за да продаваш продукт - НЕ МОЖЕ ДА РАЗЧИТАШ НА ОРГАНИЧЕН РИЙЧ. ФБ веднага разпознава/хваща (по снимка; текст; линк и т.н), че става дума за някакъв продукт и реже рийч, което е нормално, защото иначе кой луд ще налива за реклама...
 
Алгоритъма за рийч е разделен на няколко типа - за трафик; за продажби; близки и приятели; забавни и интересни неща и т.н. Предполагам са много категории. Не може да сравнявате рийча за трафик и за продажба. От опит ви казвам - за да продаваш продукт - НЕ МОЖЕ ДА РАЗЧИТАШ НА ОРГАНИЧЕН РИЙЧ. ФБ веднага разпознава/хваща (по снимка; текст; линк и т.н), че става дума за някакъв продукт и реже рийч, което е нормално, защото иначе кой луд ще налива за реклама...

Абсолютно вярно. И добавям, че платеният рийч под формата на cpm, често не прави изненади в цената и количеството - особено, ако продукта или услугата са с близка аудитория. Докато органичния в последно време е доста непредсказуем.. да не кажа, че тези дни за голям % пъблишъри хич го няма.
 
Колко хубави бяха времената когато още нямаше page manager и роли в страницата. Качваш снимка, рефрешваш и бум 200 хсресвания за минута. Рийча беше в небесата. Сега със всеки изминъл ден осакатяват фейсбук страниците, но нормално всичко е пари.. такива са времената вече.
 
Извинявам се, че въпросът ми може би не е за тук, но все пак да пробвам :) Случвало ли ви се е това, на прикачен файл съм го сложила. Но от няколко дни по аналитикс ми показва, че примерно в сайта ми има 300 души от Фейсбук, а общо има 60 примерно? Това е всеки ден и на мобилен и на лаптоп
 

Прикачени файлове

  • Екранна снимка (81).png
    Екранна снимка (81).png
    174.2 KB · Преглеждания: 57
Пичове, опитвам да направя една кампания в фейса и нещо не ми се връзват нещата, може ли малко помощ.
Идеята ми е нашите клиенти да споделят в страницата ни снимки напродукти които са закупили от нас през годините, но това е страница и не можах да открия начин потребителите да могат да споделят в страницата. Другият вариант е да ни изпратят снимките и ние да ги споделяме от тяхно име и да ги тагваме, но ми се струва доста трудоемко.
За мен е важно, те да споделят за да може и приятелите им да видят споделеното. Някакви идеи?
 
Пичове, опитвам да направя една кампания в фейса и нещо не ми се връзват нещата, може ли малко помощ.
Идеята ми е нашите клиенти да споделят в страницата ни снимки напродукти които са закупили от нас през годините, но това е страница и не можах да открия начин потребителите да могат да споделят в страницата. Другият вариант е да ни изпратят снимките и ние да ги споделяме от тяхно име и да ги тагваме, но ми се струва доста трудоемко.
За мен е важно, те да споделят за да може и приятелите им да видят споделеното. Някакви идеи?
Да публикуват снимките на стената си и да тагват вашата страница
 
Пичове, опитвам да направя една кампания в фейса и нещо не ми се връзват нещата, може ли малко помощ.
Идеята ми е нашите клиенти да споделят в страницата ни снимки напродукти които са закупили от нас през годините, но това е страница и не можах да открия начин потребителите да могат да споделят в страницата. Другият вариант е да ни изпратят снимките и ние да ги споделяме от тяхно име и да ги тагваме, но ми се струва доста трудоемко.
За мен е важно, те да споделят за да може и приятелите им да видят споделеното. Някакви идеи?
Можете да позволите посетителите да могат да качват снимки и видеа, но мисля, че по-добрият вариант остава тагването...
 
Отдавна не съм се занимавал с фейсбоклука, тъй като ми изтриха всички профили, в т.ч. и основният ми профил от 2009-та година, да не говорим за куп страници. Има ли още някъв рийч и може ли да се вади някакъв трафик? Питам щото се чудя да инвестирам ли в някакви фейсбук страници или да си търся други източници на трафик. Поздрави!
 
Здравейте,
Скоро постанах едно видео в моя страница. Вече има към 10к гледания, но обмислям да го бустна.
Въпрос:
Тъмбнейла му е с текст, който заема към 80-90%. Трябва ли да го сменя с 20% рулс или ще мине така?
Благодаря!
 
Последно редактирано:
Здравейте,
Скоро постанах едно видео в моя страница. Вече има към 10к гледания, но обмислям да го бустна.
Въпрос:
Тъмбнейла му е с текст, който заема към 80-90%. Трябва ли да го сменя с 20% рулс или ще мине така?
Благодаря!
Честно казано, едва ли някой знае със сигурност. Аз, както казах, скоро не съм върлувал по фб-то, но до неотдавна имах проблеми с твърде дълги постове. От друга страна, имал съм постове, които са стотици думи и няма ядове. То това е проблемът на цялото ФБ, твърде волатилно е всичко. Днес пускаш пост с 350 думи, няма ядове, правиш 50к рийч, утре пускаш пост с препоръчаните примерно 150 думи, тъмб и тнт, и правиш 2к рийч, ако Бог е рекъл да не те начука алгоритъма им. Аз за тва питах има ли кяр да купувам нови страници. Не, че имах съмнения кой знае кви, но нали, знае ли човек? Колелото на историята се върти. По-добре използвай Инстаграм, Ютюб и другите (анти)социални мрежи, за да си набавиш трафик.
 
Някой от тук дали случайно е сливал две страници? Преди ставаше този номер, но от известно време не става. Всичко е точно, правя заявка. Изписва ми ОК, обаче страниците не се вливат.
Има ли някакъв метод, по който се прави?
 
При мен дойде съобщение- без разяснение защо.

Поставени са ограничения на Аз съм нациoналист IYI
  • Stories from your Page are not being shown in News Feed. This could be due to activities from your Page that don't comply with Facebook's policies. Това ограничение е временно и изтича в Сряда, 30 октомври 2019 г. в 15:15 ч.
Върнали се се рийча на публикациите? И на мен ми сложиха такава забрана, незнайно защо, страницата ми е на забавна тематика.
 

Горе