Facebook - промени и новости

И при вас ли рийча е трагедия през 2020? Дали е заради новия дизайн, по който работят?
Новия дизайн на приходите, да :D
5-10% organic reach. Толкоз. Квот бьеши бьеши. Трафик от гугъл, ФБ само за престиж.
 
  • Haha
Реакции: DJO
Органичния рийч е доста скопен, но да не забравяме, че също така зависи от много фактори и може да варира в широки граници в зависимост от самата публикация...
 
50 000 страница, 30-70 човека ми виждат публикациите, не знам явно не е при мен само проблема...
 
50 000 страница, 30-70 човека ми виждат публикациите, не знам явно не е при мен само проблема...
Колко engagement имаш на тази публикация?
Колко от тези 50 000 са реални?

На моята страница с 1000 харесвания имах повече engagement, отколкото страници с по 14 000 харесвания. Защото техните харесвания бяха фалшиви, докато моите натурални.
 
Реални са поне 40 000, набирани с реклами, от края на януари 2020 някъде е така, точно около 31.01 и първите дни на февруари стана така може и да е нещо временно не знам..., гледах дали е наказана, но пише че няма никакви наказания страницата като дам на quality. Някой знае ли по-надежден начин за проверка дали страница е наказана от ФБ?
За мен като цяло ФБ за продажби като трафик малко по-малко умира, така или иначе. От много време без плащане по реклами нищо не става, а сега вече и с плащане пак не е сигурно.
Принципно на нови страници ангажирането е по-високо, имам една по нова на 3000 лайка при публикуване достига до 1000 близо, но нали всяка нова после ще стане стара. Няма да си играя да правя хиляди страници. Има някаква цикличност, в началото ти пускат яко аванта, после вече е все тая, ето още един пример: дамска страница от 10 000 до 40 000 абсолютно еднакъв рийч 1000-1500, а е станала четворно по-голяма със 100% натурални фенове, таргетирани и сами лайквали страницата от рекламите.
 
Привет, имам следния проблем:
Днес създадох нова страница за продажба на тестов продукт. Страницата и продукта са насочени към Лондон, което мисля, че няма никакво значение все пак. Пуснах на 2 поста тесотово по £5 реклама, но страницата през 5 минути се "Unpublished" автоматично... на какво може да се дължи това? Писна ми да рефрешвам постоянно за да я публикувам отново. Рекламите си вървят няма проблем с тях... тоест не е проблем с продукта нещо, а просто самата страница става невидима сама.....
 
Привет, имам следния проблем:
Днес създадох нова страница за продажба на тестов продукт. Страницата и продукта са насочени към Лондон, което мисля, че няма никакво значение все пак. Пуснах на 2 поста тесотово по £5 реклама, но страницата през 5 минути се "Unpublished" автоматично... на какво може да се дължи това? Писна ми да рефрешвам постоянно за да я публикувам отново. Рекламите си вървят няма проблем с тях... тоест не е проблем с продукта нещо, а просто самата страница става невидима сама.....

Има доста сценарии заради, които се случва, основната причина е, че според алгоритмите им е възможно да нарушаваш някои правила. Не знам точно за каква страница, продукти и т.н. става върпос, но ако страницата ти не е публична мисля, че не можеш даже и да рекламираш. Възможно е защото страницата е нова, акаунта администратор да е нов, дублиране на акаунти админи, някакъв пост да имаш, който да им нарушава правилата, може и някои да ти е репортнал страницата, фейк админиски профили и т.н.
 
Проблемът по-скоро е в качеството на съдържанието. Не можеш да очакваш да пуснеш един продукт на бял фон и да очакваш магия. При нас, откакто сменихме дизайнера и почнахме да качваме по-качествено съдържание, органик рийчът скочи доста. Понякога достигаме органично до аудитория равна на 50% от броя лайкове на страницата. Така че според мен ФБ просто става много по-капризен към качеството на съдържанието.
Вече има толкова много страници и самите потребители са лайкнали безброй страници, та ако трябва да им излизат постове от всяка една news feed-ът им ще замяза на кенеф. Старайте се да публикувате качествено авторско съдържание, което не бие директно на реклама и мисля, че ще получите добри резултати. Поне при нас това работи.
 
Имам едно питане за фб страница.
Имам страница, която не поддържам и искам да я подаря на приятел /на него ще му върши работа/. Иска да сменим името, но така и не стана. Тематиката е същата, само името. Но отказаха. Има ли някакъв начин тези последователи, да му влязат в полза. Примерно сливане на страници или нещо подобно?
 
Имам едно питане за фб страница.
Имам страница, която не поддържам и искам да я подаря на приятел /на него ще му върши работа/. Иска да сменим името, но така и не стана. Тематиката е същата, само името. Но отказаха. Има ли някакъв начин тези последователи, да му влязат в полза. Примерно сливане на страници или нещо подобно?

Пробвайте да я промените така:
Пример..
страницата се казва Обичам круши.
Ти искаш да я преименуваш на Зелени ябълки
Първа промяна. Обичам круши и зелени ябълки
След седмица-две
Зелени ябълки

При мен е проработвало това. Просто трябва част от предходното име да е съдържа и в новото, докато накрая не стигнеш до новото.
 
Здравейте! Има ли някой със спряна страница, повече от месец вече? Нито на снимките има рийч, нито на линковете...
 
Погледнах, но не е. Явно има някакво по-дълго наказание, нямам представа. Досега повече от 20 дни не съм имала наказана страница
 
Пуснах първата реклама на фирмата. Платих я, но в Invoice, който получих го няма ЕИК номера BG... само името! Така ли трябва да е? НАП ще признае ли тази фактура за разход, правилно ли съм въвел данните?
Благодаря!
 

Прикачени файлове

  • Screenshot 2020-02-27 at 19.14.09.png
    Screenshot 2020-02-27 at 19.14.09.png
    50 KB · Преглеждания: 28
  • Screenshot 2020-02-27 at 19.19.30.png
    Screenshot 2020-02-27 at 19.19.30.png
    89.1 KB · Преглеждания: 28
Колеги, някой успял ли да е си спаси сайта след това съобщение:
We can't review this website because the content doesn't meet our Community Standards. If you think this is a mistake, please let us know.

Така и не разбрах с какво съм им нарушил стандартите. :)
 

Горе