Facebook ad - деактивиран акаунт

webstil

Well-Known Member
Гледайте сега в каква шашма се вкарах без да искам. Попринцип рекламите във фейсбук ми ги таксуват и ми вземат парите в края на всеки месец. За това ползвам една сметка само за тая цел, като наближи края на месеца вкарвам пари вътре и те си ги дърпат. Обаче тоя месец не знам какво стана, може би защото освен стандартна реклама имах и boost-нат пост в страницата и тия хубостници са решили да дръпнат по-рано парите и греда. Нямало достатъчно в сметката и явно това е причина да ми деактивират акаунта.
Викам си сега ще им пусна парите и готово. Да ама не...оказа се някаква голяма каша. И сега не знам как да си го върна, просто искам да си платя и да си продължа рекламите, обаче дори не ми дава да им изпратя съобщение от този AD акаунт, че нали е деактивиран. Нищо не ми дава да направя. Все пак успях уж да пратя нещо, но да видим, чета и други са имали такъв проблем, но никой не им е отговорил.

"Your ad account has been flagged for policy violations. Any ads you're running have been turned off. If you believe this is a mistake, please contact us."


Ей това е, но на контакта с тях не става, защото ти иска ID на акаунт и като въведеш твоето, ти казва че няма такъв акаунт, защото е деактивиран.
Пълна простотия, същевременно се чудя тия пари дето им ги дължа сега ако си зарежа тоя акаунт, както не мога да го ползвам, какво става? Просто няма да им ги плащам ли? Пълен парадокс е защото искам да им ги дам, но не мога нищо да правя, нито да се свържа с тях, нито да сменя метод на плащане.

Някой забърквал ли се е в подобна каша и как се е справил?
Трябва бързо да намеря решение, че имам нужда от реклами.
 
Типично по български, чакаш последния момент. Винаги се държи една минимална сума, която да покрива разходите. Отпиши акаунта.
 
Писах им от 2 места и сега чакам. Защо да го отпиша, не се ли прецакват и те така, имат да взимат към 1000 лв.? Как ще ги вземат?
Нов акаунт ли да си правя сега?
Аз ако знаех, че е такъв проблем...Всъщност и преди мисля, че се е случвала неуспешна транзакция, просто съм сменял метода за плащане и готово. А сега защо ми го деактивират чак, не мога да си го обясня...
П.С. Проверих и април месец тази година пак не са успели да дръпнат парите, но тогава не имало деактивиране.
 
Последно редактирано:
Аз сега си направих втори профил във фейсбук да пробвам какво ще стане. Тая карта е блокирана, но с друга става. единственият проблем е, че ще трябва да добавям наново рекламите. А как успя да създадеш два рекламни акаунта в 1 профил?
 
На чисто нов профил, без грам приятели и история също не е никак разумно. Изчакай да видиш дали ще ти тръгне рекламата като хората и тогава си играй да пренасяш останалите. Тея неща не става просто така, обикновено се случват като се опиташ да въведеш една и съща карта в друг профил. На мен са ми спирали рекламите много пъти, никога не се е случвало подобно нещо, напротив слагам пари, цъкам опитай пак и ОК. Даже последно време почна да свети, че не е платено и не ми спират рекламите... Броя го за екстра и не се оплаквам, не знам при другите дали е така. :) Нещо метода ти за плащане е компрометиран. Друг има ли достъп до същата карта?

Ако си правил опит да въведеш старата карта, а след това си въвел новата, на новия акаунт, пиши ги бегали и двете карти и двата акаунта! 100%


Аз сега си направих втори профил във фейсбук да пробвам какво ще стане. Тая карта е блокирана, но с друга става. единственият проблем е, че ще трябва да добавям наново рекламите. А как успя да създадеш два рекламни акаунта в 1 профил?
 
От новият профил с новият акаунт си направих старият профил админ. Не знаех, че може така. От вчера първата реклама върви без проблем. Днес ще пробвам втора. Нямам избор, трябва да се рекламира иначе ще се губят пари. Не знам за какво им е да блокират акаунтите, така няма да си вземат парите... Очаквайте развитие по темата, дано е положително за мен. Новият акаунт не е баш нов обаче, Всъщност не помня какво точно се е случило, но 2009 година съм имал активен акаунт с този мейл, но явно нещо съм го зарязал или изтрил, при което виждам че сега юни месец съм направил нова регистрация с този мейл. Но наистина приятели няма. Сега ще добавя малко. Не ми е проблем да си добавя наново рекламите - 1 ден работа е. Но предпочитам да мога да ги следя от личния си акаунт през телефона. А ако са на друг профил няма да стане.

П.С. Кофти е, че лимита ми е 25 долара сега, а преди беше доста повече. Дали сега, ако за 4-5 дни го мина няколко пъти, ще почнат бързо да го вдигат?
 
Ще ти вдигат лимита на всяко автоматично плащане, без това на 30-ти. 25-50-250-500-750 и после на всеки 750 долара или на края на месеца ще те чекват. Дано нямаш проблеми! Те от фейсбук са същите като гугъл, никога не може да си напълно сигурен в нищо :)
 
Абсолютно, защото нали ти казвам и преди съм имал 1-2 пъти неуспешни плащания, но са ми давали да пробват пак или друг метод за плащане и всичко е ок. А сега по акаунта като е деактивиран нищо не може да променяш. Гадното е, че рекламите са чисто нови без коментарите и лайковете, ама какво да се прави. Поне мога да ги организирам, както трябва че преди бяха каша. Но най-много ми е интересно, какво ще стане с тия пари, които не успяха да си ги вземат? В момента в нея карта ги има парите, но е блокирана. Съответно ако не я ползвам за фейсбук, аз ще ги изтегля и закривам сметката и после какво ще правят те?
 
Никой не може да ти отговори на този въпрос. Закривай всичко, но парите ги дръж някъде, че не се знае. За фейсбук не знам, но от адуордс ме търси един събирач от Англия за едни пари, които бях забравил. Почти 9 месеца след последното плащане. Ако беше малка сума, може би я прежалват, но предполагам имат лимити над които си търсят парите. Не ги знам... 50 на 50 са нещата според мен, или ще си ги търсят или не. :)

Абсолютно, защото нали ти казвам и преди съм имал 1-2 пъти неуспешни плащания, но са ми давали да пробват пак или друг метод за плащане и всичко е ок. А сега по акаунта като е деактивиран нищо не може да променяш. Гадното е, че рекламите са чисто нови без коментарите и лайковете, ама какво да се прави. Поне мога да ги организирам, както трябва че преди бяха каша. Но най-много ми е интересно, какво ще стане с тия пари, които не успяха да си ги вземат? В момента в нея карта ги има парите, но е блокирана. Съответно ако не я ползвам за фейсбук, аз ще ги изтегля и закривам сметката и после какво ще правят те?
 
Аз това се чудя, тази сметка я ползвах само за фейсбук, но картата и сметката вече е блокирана от тях, което е доста глупаво, защото ако не беше блокирана можеше да си ги дръпнат парите, те вече са налични в сметката. Но се чудя сега ако ги дръпна и закрия сметката, защото тя вече не ми трябва след като не мога да я ползвам във фейсбук дали няма аз нещо да се прецакам, защото по тоя начин ги прецаквам и тях :D
 
Абе остави парите и сметката, ако нищо не се случи си ги тегли и закривай, то ще се чуе, така или иначе нищо не можеш да направиш!

Аз това се чудя, тази сметка я ползвах само за фейсбук, но картата и сметката вече е блокирана от тях, което е доста глупаво, защото ако не беше блокирана можеше да си ги дръпнат парите, те вече са налични в сметката. Но се чудя сега ако ги дръпна и закрия сметката, защото тя вече не ми трябва след като не мога да я ползвам във фейсбук дали няма аз нещо да се прецакам, защото по тоя начин ги прецаквам и тях :D
 
Работя за сега нормално с новият си акаунт. От фейсбук ми отговориха на запитванията, че акаунта ми е бил деактивиран, защото рекламите ми били заблуждаващи и нарушавали правилата на фейсбук, което си е пълна глупост, защото рекламите ми изобщо не са такива. В мейла им пише, че ршението им е окончателно. Здрави да са, дръпнах си парите и сметката е празна, явно не им трябват. Казаха, че няма да ми го активират отново.

За мен вероятната причина за деактивирането отново си остава неуспешното плащане. Разгледах мейлите, които съм получил от тях. В един и същи ден в 15 часа ми пращат мейл, че не са успели да дръпнат парите, точно час по-късно ми пращат мейл, че рекламите ми нарушавали правата им и акаунта е деактивиран. Дали е просто съвпадение или отговора им е лъжа?

Видях се и с един познат, който прави наистина големи рекламни кампании с по 300-400 евро на ден, той ми каза, че е възможно да са ми деактивирали акаунта и понеже не съм въвел VAT номер, понеже не им ползвам фактурите и не съм по ДДС, не съм въвеждал VAT , според него като почнеш да харчиш повече, ако нямаш VAT и те деактивират, един вид за да не се спестяват данъците.

Пиша го това, понеже на български има много малко информация по темата, та дано на някой му бъде полезно.
Иначе още не ми е ясна точната причина, което е по-притеснително, тъй като може всеки момент пак да ми го блокират, без да знам защо...
 
Ясно е, но ми се ще да имам поне някаква идея...Колко най-много сте плащали за реклама примерно на месечна база или какъв Ви е лимита на плащане? Говоря за хора, които не са въвели VAT номер?
 
Току-що ми изтриха акаунта, като причината е същата Your ad account has been flagged for policy violations

От 6-7 години правя рекламните кампании с него.

Пари в сметката има. Какво стана с твоя втори акаунт?
 
Еми ето това е забавно, ако ме беше питал преди няколко дни - щях да ти кажа - всичко е ток и жица. Така си беше де. Даже бях забравил, че съм имал подобен проблем.Две години си работи перфектно, до преди точно 4-5 дни към 9 сутринта, когато ми го деактивираха отново. И сега пак съм в изходно положение, явно на няколко години трябва да си губя времето и да се занимавам с тъпотии, игра на мишка и котка...
Този път гениалната им система ми затри ad account-а, защото забележи - предоставиха ми купони за реклама, сами те (от Facebook), защото са ми взели повече пари отколкото е трябвало за реклами, тоест рекламите не са се показали толкова пъти за колкото се били таксувани. Нито съм ги гледал тия купони, нито съм се интересувал от тях, защото и без това не знаех дали работят. И точно преди няколко дни както си дърпат от картата, допълнително са си самоплатили 2 долара от тия ФБ купони. Защо бееее, защооо?

9:26 е плащането с ФБ купон, 9:26 ми е деактивиран акаунта. Така разбрах, че това е причината, веднага след мейла за плащането ми е и мейла за деактивацията. Защо?

- Промяна във funding source-а. Естествено при запитване ми отговориха абсолютно същото каквото и преди 2 години, ама аз вече си знам за кво става въпрос, то там не се чете, ти си пишеш с бот, който вижда ключова дума и отговаря по шаблон. При тези гаранции няма за нищо, всеки един момент - могат да ти затирят акаунта, защото системата им е автоматична, там живи хора почти не работят, аз до момента не съм стигнал до жив човек при толкова много жалби и оплаквания.

И сега, ако искам да продължа да рекламирам при тях вече трябва да им наруша правилата НАИСТИНА с нов ФАЛШИВ акаунт. Хубавото е, че ако си имал Бизнес Мениджър може да пробваш направо оттам да си направиш нов рекламен акаунт, ако си се сетил преди да ти блокират този - да направиш 5 направо, колкото е максимума.

И аз вчера така се зарадвах, че съм бил толкова мъдър - и резервни акаунти рекламни имах и резервни неизползвани карти, обаче пак ме наиграха. Тръгнах бързо бързо да възстановявам всичко и за 2 часа почти щях да си имам реклами, страници и т.н, даже първите ми три реклами вече бяха активни. Нооо гадовете ми написаха, че върша ТВЪРДЕ БЪРЗО нещата, което е съмнително. Е как няма да ги върша бързо, като без реклами оборота е много по-малък...И уж TEMPORARY ми забраниха да добавям ПЛАТЕЖНИ МЕТОДИ от личните акаунти профили. Тоест имам активни РЕКЛАМНИ АКАУНТИ, но не мога да им добавя начин на плащане...

ТОЕСТ пак трябва се мъча да създавам НОВ ПРОФИЛ и оттам да правя старият - АДМИН.

П.П. Като казвам, че на всеки може да се случи наистина е така! Вчера като не бях на себе си, защото рекламите ми във ФБ са важна част от бизнеса ми - за съжаление.., и изчетов всичко, което намерих, видях 1 човек от УСА, който ги беше питал понеже има същият проблем - беше изхарчил над 800 000$ за 3 години и накрая му бият хикса на акаунта. Единственото положително е може би, че в такива случаи човек се замисля за алтернативи и резервни планове за реклама!
 
Последно редактирано:
Много е кофти това. Сега пък проверих имам три акаунта в бизнес мениджър, като единия е активен.

За всичко друго си прав. Гугъл адуордс имат страхотен съпорт, хората искат да ти помогнат и ти се обаждат по телефона когато на теб ти в удобно. А тия от ФБ прибират парите и никой не те ебава за жив.

Вече ще си имам едно наум с тях, и някои от рекламите ще ги спра.

Дано се оправиш и благодаря за инфото.
 
Това, че имаш 3 акаунта е добре, но внимавай. Възможно е да ги спрат и тях, ако те усетят, действай бавно, мен вчера още ме е яд как си усложних живота, един от случаите, в които трябваше да оставя днешната работа за утре...Ако са ти нарочили картата и я добавиш към новия акаунт може пак да го спрат...
 
От тези трите единия е блокирания, другия е със статус затворен (?), и третия е активен. Ще го видя утре какво ще стане.

Ти с нов профил и с нова карта ли ще действаш?
 

Горе