FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Ами аз да ви кажа си направих в alpari.ru въпреки всички неща с uk и съм супер доволен, за няколко дена си скалпирам като пич, никакви проблеми, На nfp-то в петък играх там, вместо в xm.
Даже бих казал, че ме кефи много повече от xm, но това е мое лично мнение.
 
От: FOREX - валутна търговия

Форекс търговията е много интересна, но имай в предвид че брокерите манипулират цените. Един път флагне ли те риск мениджмънта им и можеш да си пускаш withdrawal request-a, понеже няма да направиш нито цент повече. Аз лично съм търгувал с повече от 10 брокера, в момента който направя сериозна печалба, или получавам мейл в който е описано как променят условията на акаунта ми или директно ми се обаждат.

Такива промени включват:
- намаляване на stop out level-a (качвали са ми го от 10% до 90% което е ненормално)
- увеличаване на execution time-a (latency)
- повече requote грешки
- отхвърляне на поръчки

От всичко казано до момента излиза че брокерите са измамници. Не е така, много не са. Просто брокерите търгуват с ликвидността на банката. Повечето поръчки които клиентите правят, дори не достигат до exchange-a. Това означава че брокера печели когато клиентите му губят. Без значение какво твърдят, че са свързани директно с exchange-а, че поръчките им минавали през dealing desk и т.н. За брокерите, хора които правят пари от форекс са като cheater-и.
 
От: FOREX - валутна търговия

Форекс търговията е много интересна, но имай в предвид че брокерите манипулират цените. Един път флагне ли те риск мениджмънта им и можеш да си пускаш withdrawal request-a, понеже няма да направиш нито цент повече. Аз лично съм търгувал с повече от 10 брокера, в момента който направя сериозна печалба, или получавам мейл в който е описано как променят условията на акаунта ми или директно ми се обаждат.

Такива промени включват:
- намаляване на stop out level-a (качвали са ми го от 10% до 90% което е ненормално)
- увеличаване на execution time-a (latency)
- повече requote грешки
- отхвърляне на поръчки

От всичко казано до момента излиза че брокерите са измамници. Не е така, много не са. Просто брокерите търгуват с ликвидността на банката. Повечето поръчки които клиентите правят, дори не достигат до exchange-a. Това означава че брокера печели когато клиентите му губят. Без значение какво твърдят, че са свързани директно с exchange-а, че поръчките им минавали през dealing desk и т.н. За брокерите, хора които правят пари от форекс са като cheater-и.

Добре и накрая кой препоръчваш ?
 
От: FOREX - валутна търговия

Форекс търговията е много интересна, но имай в предвид че брокерите манипулират цените. Един път флагне ли те риск мениджмънта им и можеш да си пускаш withdrawal request-a, понеже няма да направиш нито цент повече. Аз лично съм търгувал с повече от 10 брокера, в момента който направя сериозна печалба, или получавам мейл в който е описано как променят условията на акаунта ми или директно ми се обаждат.

Такива промени включват:
- намаляване на stop out level-a (качвали са ми го от 10% до 90% което е ненормално)
- увеличаване на execution time-a (latency)
- повече requote грешки
- отхвърляне на поръчки

От всичко казано до момента излиза че брокерите са измамници. Не е така, много не са. Просто брокерите търгуват с ликвидността на банката. Повечето поръчки които клиентите правят, дори не достигат до exchange-a. Това означава че брокера печели когато клиентите му губят. Без значение какво твърдят, че са свързани директно с exchange-а, че поръчките им минавали през dealing desk и т.н. За брокерите, хора които правят пари от форекс са като cheater-и.

Ти последно преди 5 години ли си цъкал, всичко това което го казваш, не е валидно към 2015 при наличието на NDD! Да не говорим за ECN!
 
От: FOREX - валутна търговия

Добре и накрая кой препоръчваш ?

Ето ти брокер лист http://myforexuniverse.com/forex-brokers/

Иначе аз лично си цъкам с БГ брокер, с условия къде по-добри от УК конкуренти и реди ЕС брокери!
 
От: FOREX - валутна търговия

Ето ти брокер лист http://myforexuniverse.com/forex-brokers/

Иначе аз лично си цъкам с БГ брокер, с условия къде по-добри от УК конкуренти и реди ЕС брокери!

Може ли на лично кой е този бг трейдър.
Аз си харесах:
FBS Markets
ForexTime
FxNet
 
От: FOREX - валутна търговия

Може и тук да ти кажа - Бенечмарк. ФБС е добър избор, но като гледам спредовете сега Бенчмарка е с 1/10 от пипса по нисък от ФБС. Иначе като им гледам на ФБС това с нулевият спред е добро и като виждам добра е и комисионата - 20-30 долара на 1 лот при мейджърите.
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Добре и накрая кой препоръчваш ?

Препоръчвам да се откажете от форекса, освен ако нямате пари за губене.


Ти последно преди 5 години ли си цъкал, всичко това което го казваш, не е валидно към 2015 при наличието на NDD! Да не говорим за ECN!
за последната година

Ето няколко стейтмънта. На всички ясно се вижда че след като направя печалба, просто графиката на баланса започва да се движи хоризонтално. В такъв случай си затварям акаунта и отварян с друг брокер. Очевидно проблема не е в системата, защото със следващия брокер тя отново работи

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Някой от снимките може да са доста големи
screencast.com/t/kKMMV0Sp9e
screencast.com/t/1MCVVQbM9lqx
screencast.com/t/zgURQCsX

ето и какъв мейл получих от последния брокер (оказва се че съм с грешка, не са увеличили liquidation level-a на 90% а на 99%):
screencast.com/t/J3bJlty68Wkh


Просто се опитвам да споделя моят опит с вас. Сигурен съм че ще има хора които още ще спорят и нямам проблем с това.
 
От: FOREX - валутна търговия

Колега, гледам ти стейтмънта първо поздравление за системата, макар че не разбирам защо влизаш с 0.01 лота, като средно влизаш 0.2-0.3, но въпреки това, тези обеми са пренебрежително малки да се направи труда, който и да е брокер да седне да играе срещу теб, особено за FCA регулиран брокер. Засече ли какво е отклонението като си влизат в хоризонаталните нива при другите брокери? Като си правил бектест на системата ти нямало ли е моменти когато кривата ти е била хоризонтална?

А за liquidation level или маржин кола, това си е проблем на брокера, защото има куци ликвидити доставчици и банките му явно нещо са го закъсали - аз нямам спомен някой голям брокер да е правил такова нещо скоро освен като стана онова с франка януари месец - но това си беше мега форсмажора не случайно Алпари даде фира!

ПП Като цяло си избрал много зачукан брокер, никога не бях го чувал, но явно има защо - като гледам сайта, никъде не виждам че са NDD, така че в случаят си връщам думите по-горе

Изобщо този брокер е пълен No name какво дириш при такива? За теб няма ли FXCM, Fxpro, Swissquote, MigBank, XM, Оanda, Forex.com, VantageFx и т.н?

ПП 2 Сега видях че вторият линк е на FxPro и пак виждам имаш хоритзонтално - предполагам това става в рейднжа, не знам пробивна система ли имаш, но сигурно ти трябва наличието на тренда, като влезем в рейндж няма как да да искаш да правиш пари. Това FxPro-то те цака за 0.3 лота като за тях това е нищо е в графата на невъзможността те са NDD пък винаги може скочиш на ECN-а им и да се радваш - засичай отклоненията на другите брокери какви са и ми е чудно при бектеста ти какъв е резултата силно ме съмянва да е права линия с наклон от 45 градуса.
 
Последно редактирано:
От: От: FOREX - валутна търговия

Колега, гледам ти стейтмънта първо поздравление за системата, макар че не разбирам защо влизаш с 0.01 лота, като средно влизаш 0.2-0.3, но въпреки това, тези обеми са пренебрежително малки да се направи труда, който и да е брокер да седне да играе срещу теб, особено за FCA регулиран брокер. Засече ли какво е отклонението като си влизат в хоризонаталните нива при другите брокери? Като си правил бектест на системата ти нямало ли е моменти когато кривата ти е била хоризонтална?

А за liquidation level или маржин кола, това си е проблем на брокера, защото има куци ликвидити доставчици и банките му явно нещо са го закъсали - аз нямам спомен някой голям брокер да е правил такова нещо скоро освен като стана онова с франка януари месец - но това си беше мега форсмажора не случайно Алпари даде фира!

ПП Като цяло си избрал много зачукан брокер, никога не бях го чувал, но явно има защо - като гледам сайта, никъде не виждам че са NDD, така че в случаят си връщам думите по-горе

Изобщо този брокер е пълен No name какво дириш при такива? За теб няма ли FXCM, Fxpro, Swissquote, MigBank, XM, Оanda, Forex.com, VantageFx и т.н?

ПП 2 Сега видях че вторият линк е на FxPro и пак виждам имаш хоритзонтално - предполагам това става в рейднжа, не знам пробивна система ли имаш, но сигурно ти трябва наличието на тренда, като влезем в рейндж няма как да да искаш да правиш пари. Това FxPro-то те цака за 0.3 лота като за тях това е нищо е в графата на невъзможността те са NDD пък винаги може скочиш на ECN-а им и да се радваш - засичай отклоненията на другите брокери какви са и ми е чудно при бектеста ти какъв е резултата силно ме съмянва да е права линия с наклон от 45 градуса.

Системата не е бектествана, базирана е на фундаментален анализ и скоростта на движение на пазара на много ниско ниво. Бектест не може да симулира такова движение дори близко до реалното. Системата е форуард тествана многократно. Това което съм дал като стейтмънти е само част от брокерите с които съм отварял акаунти и съм я търгувал. Други, с които си спомням да съм търгувал са: FX Primus, IamFX, Gallant, forex.com, IC Markets, FXCM, но не пазя стейтмънти
 
От: FOREX - валутна търговия

Отваряш каледнара на forexfatory-тo и си ти - на дали разполагаш с някаква вътрешна информация и най-вероятно отиграваш икономическият календар. Как бектеста не може, като цената показва реалното поведение за него период?
Като търсиш ниско волатилни пазари и като спекулираш с новината - то тогава защо се чудиш, че имаш хоризонтални моменти - това е част от системата ти - играеш вероятностите. Не са ти виновни брокерите, че пазара не решава да играе така както искаш. Както и няма някаква конспирация срещу теб - разбира се ако играеш на NDD.
 
От: FOREX - валутна търговия

Отваряш каледнара на forexfatory-тo и си ти - на дали разполагаш с някаква вътрешна информация и най-вероятно отиграваш икономическият календар. Как бектеста не може, като цената показва реалното поведение за него период?
Като търсиш ниско волатилни пазари и като спекулираш с новината - то тогава защо се чудиш, че имаш хоризонтални моменти - това е част от системата ти - играеш вероятностите. Не са ти виновни брокерите, че пазара не решава да играе така както искаш. Както и няма някаква конспирация срещу теб - разбира се ако играеш на NDD.

Много е интересно как ми обяснявате как работи моята система. Някой от брокерите с които съм работил са NDD. Аз споделих няколко мои акаунт стейтмънта, каня ви да направя същото. Иначе изглежда че говорите само на теория. И не говоря за никаква конспирация. Брокерите печелят когато потребителите им губят. Това е реалността.
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз не обяснявам нищо просто казвам, че щом е базирана на ФА може да се бектества - това, че не знаеш как не значи, че не може!
Ти сам казваш, че чакаш ниска волатилност и отиграване на новина - нормално като спекулираш с новината, не винаги да е така както искаш или е така?
Да dealing desk-a печли пари когато потребители им губят - NDD не печелят когато губят клиентите им и това е реалността. Дори когато губят клиентите им и те губят бъдещи ползи - един качествен брокер няма потребност да губят клиенеите му.

Не знаех, че трябва си показваме стейтмънти - тук говорим за брокери.

Мога да дам проблем от ECN брокера ми на една отворена позиция - неговият ликвидите провайдер в случаят DeutscheBank направили грешка и ми удри културно стопа, след малко разговори възстановиха пълната сума.

И в крайна сметка ако имаш проблем с който и да е брокер мислиш, че те удря правиш проверка къде е цената в този момент примерно на някой брокер, виждаш данните от някой EBS/Reutersdealing 3000 и разбираш, че е така или не. Затова те питах за бектест и за отклонения, а ти реши че някой е дразни с теб!
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

95% от хората на пазара губят. На мен ми се струва като потребност да търгувам срещу тях.

Отностно бектеста обясни ми как мога реално да тествам движението на пазара във високо волативни моменти, (например когато има над 500 тика в секунда) при положение че бектестинг енджина на нито една от платформите не позволява данни с дата до микросекунда.

Вие с коя платформа бектествате ?
 
От: FOREX - валутна търговия

Напълно съм съгласен с губенето, все пак от него и аз правя пари - добре и да имаш брокер на който да разчиташ, че да не влезем във фазата на губещите.

Чудно ми е в реално време как ги виждаш тези 500 тика в секунда - то си е физически невъзможно ...

Иначе това може да е решение за теб

[video=youtube;A1uIoo77KJI]https://www.youtube.com/watch?v=A1uIoo77KJI[/video]

Бектест може почти на всяка платформа - аз съм фен на Метатрейдъра, но за симулации е малко кофти там - NinjaTrader-a е добър варинат, а най-добре е примерно това, което дадох по-горе forex tester 2

А тикчартовете защо са ти като виждаш някаква малка част, ако не ползваш някакви софтове, тиковете ще са само на броекра ти - все пак форекса не е централзииран и не може да видим абсолютно всички сделки?
 
От: FOREX - валутна търговия

Тествал съм доста платформи, включително и forex tester (и двете версии).

На mt4 няма реални дати на тиковете. Прецизността е до секунда, което не е достатъчно.
- ninjatrader нямат tick by tick backtesting
- tradestation е горе долу ок, имат tick by tick backtesting, имат и горе долу добри данни, проблема при тях е че платформата им е стара и на по-големите бектестове (над месец) с прецизност до тик, крашва много често.

Купувал съм данни от Kinetic и CQG, доста по-добри и близки до реалността са. Опитът ми показва че MT4 данните са най-филтрирани от всички. Разбира се всеки брокер си има различна степен на филтриране.
След няколко години опит, реших да разработя сам бектестинг енджин, както и да си изградя собствена база от тик данни. Екипът ми вложи много усилия и средства. Базата данни стана огромна много бързо, и разбрах защо няма платформа която да предоставя true tick by tick backtesting. Просто излиза прекалено скъпо да се поддържа голяма база от данни (дори трейдстейшън и кинетик които са доста големи, пазят тик данни за максимум 6 месеца назад), а да не говорим за хардуерният ресурс, необходим за бектестване (в случай че не искаме да чакаме 200 години за приключване на оптимизация или пълен набор от сетове за бектест).

Та до тук с фактите. Сега ще изкажа лично мое мнение. Форекса е готино и яко нещо, но ако само се търгува на демо сметки или с изключително малък процент от спестяванията ви. Бих ви препоръчал да участвате в състезания. Така пак практикувате форекс търгувия, но състезанията са с демо сметки и на практика инвестирате само време. В най-добрият случай пак печелите парична награда.


P.S. Относно големият обем от тикове за кратък период от време:
screencast.com/t/Fy0bI8ZwH
Това са данни на кинетик, от днес сутринта. Ясно се вижда как в 09:01:03 има над 10 бара. Графиката е настроена да прави бар от 100 тика, което означава че е имало над 1000 тика в 1 секунда. Просто някой е направил доста голяма поръчка. Такива, има всеки ден. Виждал съм и по 40к тика в секунда, което MT4 ще го изкара като няколко тика...
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

rmarinchev, на какво е писан този бектест енджин?
 

Горе