FOREX - валутна търговия

От: От: FOREX - валутна търговия

@rmarinchev, на мен ми е чудно, как ще играеш тик чартове на форекс в смисъл фийда от данни ще идва от брокера, в най-добрият случай ще имаш някой агрегат - няма как да имаш потока от всички данни. А иначе аз за тикове в секунда имах друго в преди.
Виждам, че даваш на Е мини чартовете там става всичко тиковете - затова и питах за форекса.

Чудно ми е по време на новини на фореска, тиковете не ги ли виждаш с някакъв delay?

Мога ли и аз да изкажа лично мнение, че професионалният трейдинг е функция на 3 стълба - знания, стратегия и психология - когато липсва едно от тези 3 неща(а зад тях като айсберг произтичат редица неща) то няма как човек да не е в графата на губещите.
 
От: FOREX - валутна търговия

На форекса пак има тикове, просто 1 тик не е 0.25, а ми е 0.00001
Не само по време на новини, винаги има техническо забавяне разбира се.


rmarinchev, на какво е писан този бектест енджин?

на C#, поддържа импорт на стратегия от ninjatrader
 
От: FOREX - валутна търговия

Да ясно ми е, как е технически на фореска, но мисълта ми е тази тиковете показват броя сделки за време - като не е централизиран пазар, как оправдаваш трейдиг възможността си - това и ми интересно - чел съм доста за тик чартовете и съм играл, но на форекс като цяло потока от данни е базиран на брокера, а той е част от целият пазар, разбира се ако нямаш агрегатор.

А като виждаш забавянето не ти ли е изконсумиран потенциала от новината?
 
От: FOREX - валутна търговия

Едно от нещата по които определям е скоростта с която се движи пазара. Това е предимството на тик чарта пред minute чарта. Другото предимство е че на практика избягваш консолидацията и бавните пазари. Например през нощта, на тик чарт за 10 часа, може да имаш 2-3 бара. На едночасов минутен чарт ще имаш 10, но ще са малки, без почти никакво движение. Забавянето не ми пречи на реакцията от новината, но ми пречи при бектестването, защото там нямам дори близко до реалното движение. Забавянето пречи при high frequency algorithmic trading. За това има хедж фондове, които инвестират милиони долари, само и само да подобрят връзката си с 4-10 милисекунди. Интересна тема за разговор е, но истината е че обикновенните хора като нас търгуват съвсем друг пазар от въпросните 5% които печелят :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Добре, но аз не разбирам до каква степен според теб имаш тик чарт инфото за форекса - в смисъл колко процента е хипотезата за релевантност - все пак не сме на централизиран пазар. Иначе HFTS са силни на централизираният пазар - там милионите са обосновани, но за форекса не знам. Има си рейндж бар-ве, който ги използвам и пак няма проблем да съм в 5% - но да различни са начините на правене на пари :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз съм на HFT. Не стана ли ясно от стейтмънтите ? За това отварям отначало на минимум лот. За да видя как е execution-a.
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз съм на HFT. Не стана ли ясно от стейтмънтите ? За това отварям отначало на минимум лот. За да видя как е execution-a.

Стана ми ясно после се сетих от постовете ти защо отваряш 0.01 лот - аз само едно просто не мога да разбера, как изпозлваш тик чарта като потока за тиковете е базиран или на брокера ти или ползваш някъв много добър агрегат или нещо като това http://orderflowfx.com/ - достатъчно голям ли е броя от потока за да стигнеш до извода, че с голяма степен на вероятност така отреагира пазара като цяло?
 
От: FOREX - валутна търговия

Зависи колко плащам за дата фийда. Съответно по-скъпия е по-добър. На CQG е най-добрия който съм ползвал но е доста скъп и те работят само с институции.
 
От: FOREX - валутна търговия

Е в твоят случай, ако искаш най-доброто няма как и да не си платиш за него - a къстъм ли ти е писан HFT алогоритъма - щото от една страна фийдваш данни от друга трябва да тестваш и екзекуцията на брокера и същевременно да следи темпа на тикове?
 
От: FOREX - валутна търговия

Да, къстъм е, да не би да има платени, които да се разпространяват свободно ? Не съм попадал на такова но би било интересно.
 
От: FOREX - валутна търговия

Да, къстъм е, да не би да има платени, които да се разпространяват свободно ? Не съм попадал на такова но би било интересно.

Чел съм преди време за някакви институционални софтове, които се продват с некви брутални цени на лицензите. Честно казано не съм в бизнеса на HFT, а нормалното T и обучение и софтове :), затова и ми е интересно HFT от гледище на форекса.
 
От: FOREX - валутна търговия

0TZSsJf.png


Нот бед за 150$ риск :) Изпуснах паунда вчера и ме е яд супер много, ама нищУ :D
 
От: FOREX - валутна търговия

Е що не ти се вижда риска от 150 долара :) в S/L - това другото за спорта ли го пусна спреда + нещо отгоре?
 
От: FOREX - валутна търговия

Е що не ти се вижда риска от 150 долара :) в S/L - това другото за спорта ли го пусна спреда + нещо отгоре?

щото ми е на алпари-то 150$ загуба :D
Мисля, че схващаш каква ми е тактиката в такива дни :D

С второто исках да закръгля или евентуално да взема още малко ако беше продължила цената, понеже данните бяха бая над очакваните, ама тоя път курец :(
 
От: FOREX - валутна търговия

щото ми е на алпари-то 150$ загуба :D
Мисля, че схващаш каква ми е тактиката в такива дни :D

Ако си я тествал тази стратегия сред стотици сделки и има положително очакване - давай смело на пред :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Ако си я тествал тази стратегия сред стотици сделки и има положително очакване - давай смело на пред :)

Играя за тръпката, но от всички неща, които пробвах това е едно от най-успешните. От последните 4 пъти само веднъж изгорях и с двата акаунта :D Ама бях по-лаком, вместо 0.5, 0.7 и не издържаха и двата критичната 1 минута :(
 
От: FOREX - валутна търговия

Играя за тръпката, но от всички неща, които пробвах това е едно от най-успешните. От последните 4 пъти само веднъж изгорях и с двата акаунта :D Ама бях по-лаком, вместо 0.5, 0.7 и не издържаха и двата критичната 1 минута :(

Тестче, още колко трябва да изгориш че да ти дойде акъла :D
Когато реши да не го правиш за тръпката, а бизнеса ми се обади - само знай че най-добрите в този бизнес правят по 3-5% на месец увеличение и критични моменти нямат, но също така и не гърмят акаунти ... средната загуба е в рамките пак на няколко процента ако удари кофти серия!

Не вдявам що си сложил изоставащи индикатори като ЕМИ-те и базираш всичко на тях - нали знаеш, че МА са тренд индикатор и около 30 процента от времето сме в тренд :)
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Тестче, още колко трябва да изгориш че да ти дойде акъла :D
Когато реши да не го правиш за тръпката, а бизнеса ми се обади - само знай че най-добрите в този бизнес правят по 3-5% на месец увеличение и критични моменти нямат, но също така и не гърмят акаунти ... средната загуба е в рамките пак на няколко процента ако удари кофти серия!

Не съм готов още да се обадя :D Уча се, имам малък напредък ама това с дисциплината не е моето и много ме дърпа назад :( Ама желание имам, време също намирам, така че..

Не вдявам що си сложил изоставащи индикатори като ЕМИ-те и базираш всичко на тях - нали знаеш, че МА са тренд индикатор и около 30 процента от времето сме в тренд :)

За сверка на нивата, по които основно се ориентирам, най-добре работят лично за мен. Пробвах и други, но много трудно валидирам вход и изход, с тях съм си свикнал..
 
От: От: От: FOREX - валутна търговия

Не съм готов още да се обадя :D Уча се, имам малък напредък ама това с дисциплината не е моето и много ме дърпа назад :( Ама желание имам, време също намирам, така че..

Ако не ти е страст се откажи защото без да вложиш енергия, усилия и най-вече желязна дисциплина в най-добрият случай ще си губиш времето.
Сигурно се ровиш из нета, а там талаша много голям и само се обременяваш с глупости - съвета ми е да си намериш някой който вече е постоянно печеливш трейдър или да си намериш ментор, които много бързо може да ти съкрати кривата на учението.
Колкото по-малко знаеш, толкова по-добре защото още не си заорал в талаша ...
 
От: От: От: FOREX - валутна търговия

...

За сверка на нивата, по които основно се ориентирам, най-добре работят лично за мен. Пробвах и други, но много трудно валидирам вход и изход, с тях съм си свикнал..

Тези нива по какъв принцип ги поставаш?
А също може ли ми обядниш сверката като огромна част от времето цената е хоризонтална същото е с ЕМИ-те - после 2 мощни бара надолу и ЕМА-та със заксънение ти казва - абе цената падна :D
Ако причината за вход ти е пробив на долната линия, то тогава ЕМИ-те не ти трябват?
Ако е това, то тогава ти трябва обективен подход за поставяне на линиите.

Има и още други неща които може те питам, ама нали сам трябва се осъзнаеш 1-во :D
 

Горе