FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Някой ползва ли Zulutrade или MirrorTrade?
Днес добавих MirrorTrade, но не съм го ползвал още。 Какви са ви впечатленията от двете?
 
От: FOREX - валутна търговия

Тези, които са навътре в тематиката ако могат да споделят малко инфо.
Към коя валута е най-добре да се насочи човек, за 2-3 месеца да се излезе между 1 и 3% горница?
 
От: FOREX - валутна търговия

Тези, които са навътре в тематиката ако могат да споделят малко инфо.
Към коя валута е най-добре да се насочи човек, за 2-3 месеца да се излезе между 1 и 3% горница?

Няма как да знаеш със сигурност, коя двойка ще се престави добре. Моята препоръка е да направиш кошница от различни двойки и да анализираш сам всяка една как може да се престави.
 
Най-чести са USD / BGN, EUR / USD, GBP / USD, но мои познати използват и комбинации от австралийски долар, японска иена, рубла, там където са възможни добри скокове и в двете посоки. :) Но вече по-опитните форекс трейдъри ще споделят повече. Добро know how ще е и аз да знам ... да речем ... 6-те най популярни спрента. ;)
 
От: FOREX - валутна търговия

Тези, които са навътре в тематиката ако могат да споделят малко инфо.
Към коя валута е най-добре да се насочи човек, за 2-3 месеца да се излезе между 1 и 3% горница?
Имам портфейл от 11 двойки и 1-3% за 2-3 месеца ....... някой валути ми правят толкова за няколко часа особенно кросовете на йената. Йената сега е само с една посока на девалвация това е политика на Курода шефа на ЯЦБ, а Абеикономиката пак влезе в рецесия, така че йената няма къде да ходи!

Тука близко локално - къса гривна, рубла и форинт. Днес рублата направи ново историческо дъно, а от вчера до днес рублата си падна с повече от 1%.

Дневно колебание от няколко % е обикновено за валутният пазар.
 
От: FOREX - валутна търговия

направо изкърти, не знам дали някой би казал колко пипса е хванал :D:D:D

колегата blackout да коментира
 
От: FOREX - валутна търговия

направо изкърти, не знам дали някой би казал колко пипса е хванал :D:D:D

колегата blackout да коментира

Взех, но по-друга линия GBPUSD - иначе взех 20+ пипса, но бях влязъл още към 1 часа, с движението на горе ми се изяде и голяма от печалба - така, е като имаш динамична стратегия.

Трябваше да взема до доло на зелената зона, но взех където е хоризонталнта линия:

PiS8xnjd


стопа ми се размина красиво :)

Абе ти ме взе тук ти коментирам всяко движение - просто преди 20 минути нещо Драги каза неща, които взриви пазара : ECB Headline: Draghi Says 25% Limit Will Prevent Blocking Minority и още интересни неща!
 
От: FOREX - валутна търговия

И продължава надолу...

Аха, красота като цяло голяма месомелачка - при такива ситуации, най-добре е да си аут!
 
От: FOREX - валутна търговия

И продължава надолу...

Едит: извинявай, просто видях, че никой не пише нищо в темата, а е интересна и искам да я следя, че ми е много интересно и като по-разбиращ, предположих, че ще кажеш нещо.
Няма повече :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Едит: извинявай, просто видях, че никой не пише нищо в темата, а е интересна и искам да я следя, че ми е много интересно и като по-разбиращ, предположих, че ще кажеш нещо.
Няма повече :)

Хах не бе базиках се по-горе, питах всичко ще отговарям - просто в такива ситуации не разбираме веднага какво е станало, просто днес знаехме че чичко Драги ще говори и ей го резултата ....
 
От: FOREX - валутна търговия

Макар, че в момента има напреднал модел - да видим дали ще спечелят контра тренд трйедърите :)

EURUSD-Bullish-Bat-22nd-Jan-2015.png
 
От: FOREX - валутна търговия

Успях да прибера от това контрене около 35+ пипса, за днес затворих кепенците.
 
От: FOREX - валутна търговия

Голям екшън изглежда това на часова да трейдваш. При мен е скучно, влизам само от 23 до 00 и чакам с дни докато удари профит или лос.
 
От: FOREX - валутна търговия

а сега какво е направо :D
нямам идея какво точно стана ама алчността не е добро нещо, поизгорях малко щот се полакомих и се отклоних от предвдения план за х $ на ден, но вчера бях на гига хипер плюс, така че малко минус днес не ме боли :twisted:
 
Последно редактирано:
От: От: FOREX - валутна търговия

а сега какво е направо :D
нямам идея какво точно стана ама алчността не е добро нещо, .......:

Сигурно затова хората, които са на вътре говорят за психиката и дисциплината
 

Горе