FOREX - валутна търговия

От: От: FOREX - валутна търговия

а сега какво е направо :D
нямам идея какво точно стана ама алчността не е добро нещо, поизгорях малко щот се полакомих и се отклоних от предвдения план за х $ на ден, но вчера бях на гига хипер плюс, така че малко минус днес не ме боли :twisted:

Нужно е да правиш просто + не гига хипер, а просто плюс и това да го правиш последователно :) Номера е не да направиш як +, а да правиш 5% примерно всеки месец в продължение на години :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Имам такъв въпрос, мисля да си отворя акаунт в alpari.ru/com макар uk подразделението да е фалирало до колкото чета. За доста брокери търсих инфо и се допитах пак тук, отворих си в xm, но за алпари наистина коментарите са само и единствено положителни, както и репутацията на цялата група е почти безупречна и доста голяма компания като цяло. Или FXCM, за които също има добро мнение в нета, но не изцяло като на алпари ?

Просто за бекъп ми, не че имам някакъв проблем.

Какво мислите по въпроса?
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз ползвам FXCM от около 3 години, за сега не съм имал проблеми. Тяхната платформа ми харесва изключително много и е супер удобна, особено мобилната версия за айпад.
 
От: FOREX - валутна търговия

Отърваха кожата те с тоя заем от $300 милиона, че яко бяха глътнали вода - и аз лично не бих се доверил на брокер който така се е осрал сам.
 
От: FOREX - валутна търговия

Имам такъв въпрос, мисля да си отворя акаунт в alpari.ru/com макар uk подразделението да е фалирало до колкото чета. За доста брокери търсих инфо и се допитах пак тук, отворих си в xm, но за алпари наистина коментарите са само и единствено положителни, както и репутацията на цялата група е почти безупречна и доста голяма компания като цяло. Или FXCM, за които също има добро мнение в нета, но не изцяло като на алпари ?

Просто за бекъп ми, не че имам някакъв проблем.

Какво мислите по въпроса?

Основният Алпари фалира, сега е битката кой да го купи. FXCM пък има оферта за откупуване ор Charles Schwab бих заложил на FXCM-a, но не са само те - добре е да се диверсифицира ;)
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз гарантирам за XM, a Alpari само ще дам пример че от толкоз зор дори си свалиха лимита и вече няма минимален депозит, само и само да вкарат хората пари - стойте далеч от тях, впрочем започнах да работя със stock.com - може да им видите офертите тук - http://bit.ly/1CWSLKX , като цяло след регистрация ще се свържат с вас и ще ви питат какви бонуси бихте искали и т.н. , супер са сериозни хората и ако сте регнати през мен ако има проблеми мога да съдействам винаги и повечето пъти съдействат доста по-бързо че иначе губят бизнес.
 
От: FOREX - валутна търговия

хм, добре, ясно. аз съм доволен от xm за сега, но гледам че доста хора имат по няколко брокера, а не залагат само на един
 
От: FOREX - валутна търговия

хм, добре, ясно. аз съм доволен от xm за сега, но гледам че доста хора имат по няколко брокера, а не залагат само на един

Диверсификацията е хубаво нещо аз имам 2 - просто единият ми дава ECN :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Някой пробвал ли е при Адмирал Маркетс?

Бяха ми препоръчани, ама нещо не ме изкефиха мненията за тях.

Иначе днес еврото радва, някой сигурно е награбил доволно. Аз днес бях пас, че имах много работа :(
 
От: FOREX - валутна търговия

Някой пробвал ли е при Адмирал Маркетс?

Аз работя с тях и съм доволен - за протокола имам ECN сметка.
 
От: FOREX - валутна търговия

Да правят има няма 20 години по късно това, което направи Richard Dennis с неговата turtle strategy, но друга - това иде да покаже, че ако имаш ментор на главата ти за 2-3 седмици интензивно можеш да придобие знания и стратегии да придобиеш уменията на някой топ трейдър.
 
От: FOREX - валутна търговия

Мен напоследък това с ливириджа ме обърква. Ся съм 1:100 ливиридж, ако правя 10% на месец например, означава ли при 1:10 ливирдж, ще правя 1%? Или това не зависи от лоста?
 
От: FOREX - валутна търговия

Мен напоследък това с ливириджа ме обърква. Ся съм 1:100 ливиридж, ако правя 10% на месец например, означава ли при 1:10 ливирдж, ще правя 1%? Или това не зависи от лоста?

Ако правиш 10% ще правиш 10% на 1:1 както и 1:1000 ливъридж. Ако гледаш в проценти - 10% на 1:100 при 10к сметка са 1к, както 10% на 10к сметка при 1:1 пак са ти 1к. Прост пример ти при 1:100 можеш да играеш с 10к обем на сделка или с 10к сметка 1:1 пак можеш да играеш с 10к обем :) Номера е не % а обема ти защото ако правиш % той винаги ще е процентно дали 1 долар на 100 долара сметка или 1к долара на 100к сметка пак си е 1 % печалба!
 
От: FOREX - валутна търговия

Да, точно обема. Защото гледам има хора например като направят 10% на година и се кефят. Пък то 10% не е нищо според мен, та се чудя добре ся, направили са 10% да речем само с индекса, демек влезнали са в началото на годината и са излезнали в края, само с СнП 500 да речем и се кефят на 10% промяна в индекса, обаче, те може да са с 1:10 лост и да са удвоили капитала, което е добре в тоя случай.

Или пак нещо си куца логиката?
 
От: FOREX - валутна търговия

Примерно имаш 10к сметка и СП е 1к купуваш 10 контракта и след 1 година става 1,1к и да имаш 10% по 100 печалба на 10 контрака, ако играеш с 1:10 ливъридж ще си купиш 100 контракта и пак същата сметка 100 печалба обаче на 100 контракта. Цента се вдига с 10% в двата случаят обаче ти играеш във 2-рия с лост, е ако падне на 930 ти ще си аут но това е друга тема :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Е така го разбирам вече, треа да направят сайт форекс фор думиес. :D

Благодаря!
 
От: FOREX - валутна търговия

Сигурно сте го гледали, но за всеки случай пускам линк http://youtu.be/v6ciY8u04Kk

Тва е като за шоу за тъпи американци, гледах 10 минути :D

Иначе аз лично изгледах всичко, каквото сигурно имаше на руски в нета, прочетох каквото намерих, ама най-много ми допадна как обяснява тоя пич:
https://www.youtube.com/watch?v=2wIsPrVDe2o - има много видеа, който разбира руски може да види

Ама има и много пълни кретении, некви шано стратегии, некви глупости.
Както и още паразитирам в 24оption на вебинарите, има почти всеки ден и някои добре си правят анализ и т.н., макар да е за тематиката на техния тъп сайт, въпреки тва е интересно как истински трейдър в реално време прави нещата.
 
От: FOREX - валутна търговия

Здравейте
Може ли да препоръчате брокер при който мога да търгувам с CFD.
Ако може да споменете и таксите при тях.

Благодаря!
 

Горе