Forum и още нещо!

Happy George

Active Member
Здравейте! Пиша Ви тука поради две причини. Първата - изключително се радвам ,че има такъв форум , хора които помагат на други хора! Включително и на мен. В началото почнах само с четене и ми беше интересно ,а няколко месеца по късно ето ,че и аз имам сайт на платформата WordPress. Благодаря Ви за всички теми и полезни постове,които има във форума!
Втората причина е следната: Вече от няколко дена искам да направя нещо в моя сайт ,а именно да кача нещо като ,регистър с login/sign up и нещо от сорта на форум ,където регистриралите се хора да може да пишат теми и т.н. Окей, пробвах няколко варианта ,които не ми помогнаха изключително много ,причините са доста,може би за някои от тях съм виновен и аз,но знам ли.
До къде стигнах - Имам нов облик на login page с регистър,до тук добре,обаче после куцук работа. Като направя нов рег ,влизам и що да видя "Dashboard" Slideshow и другите бутони горе в лентата (мислех,че е само за админите,но уви греша) . Реших да махна горе лентата. Махнах я , но пък от къде да настроя как member-a може да си сменя аватара ,смяна на парола (нормалните работи) .Четох за BuddyPress инсталирах го .... честно казано мислех,че профила ще успея да го сложа някъде в страни около login/sign up ,но не можах. Лентата горе пак си стои като влезне някой (не админ).

И какво стана накрая ,изтрих всички плугинги,които бяха свързани с тази идея и реших да питам някой друг по знаещ да помогне!
С две думи - трябва ми register/login/profile page / forum

Благодаря за отделеното време!

Happy George

Active Member
От: Forum и още нещо!

Okey! Един проблем по малко благодарение на Bobi98 ,Благодаря още веднъж, остана другите "проблеми" : ))))

coolice

Owner
сложи пак бъди преса и му виж настроиките :) има адвансъд профили отметка в настойките... с аватари и всичко или дефултни картинки за който не си сложи аватар

в сайдбара на главната страница може да слагаш последните логнати профили и го има и в менюто горе това за профила

със сигурност може ама от години не съм ползвал бъдипресс за да ти кажа къде точно

Blinky

Owner

Подкрепям идеята за бъдипрес. Също така phpbb може да се интегрира добре в WP, като има плъгин за къстамизиране към дизайна на темата. Доста добре се държи, но трябва да се види добре в кода какво дава, защото е кофти индексирането на форума. Мисля, че няма да е проблем при правилно инсталиране, както и пипане леко по кода, да се види за някой друг ноиндекс.

Най-неприятната част от втория вариант е, че се стига до кода, където се иска да се сложи хедър и футър часта в индекса на форум фронта. С това се изчерпва и къстамизацията.

Happy George

Active Member

Coolice - да може да се слага ъпдейт на профила и т.н. , проблема е там ,че не искам да се вижда лентата горе,не мембърите да ми гледат Dashboard-a (дори и да не могат да влезнат вътре) След като сложих плугингна да се вижда лентата само за админа,това с профила от BuddyPress изчезва .... искам да го извадя някъде в страни, трябва ми линк може би към профила и да го извадя отстранни с Custome Login page ,това е моята идея ,но как да взема профила на всеки един регнат мембър, да кажем www .mysitename. com /members /ivanka /profile (това е единия мембър) но как това "ivanka" да го заменя с името на този ,който е логнат вмомента.Мисля ,че обясних какво точно искам(дано да сте ме разбрали) Помагайте!

Sky

Well-Known Member

Днес си мислех точно за интеграция на WP с phpbb3, не съм търсил за плъгин за интеграция.Ако няма такъв бих се заел да го направя.
Някой по запознат да сподели има ли,че не ми се търси.

Happy George

Active Member

@Uphero идея си нямам за какво говориш.
Решени проблеми: Admin bar (горната лента) вече се вижда само за админа. Имам login/register page.

Нрешени проблеми: Искам да извадя в side bar-a линкове от BuddyPress pluging-a ,например Edit Profile , Change Avatar и т.н.

Други идеи за това също биха помогнали.
И естествено Форум ,до колкото знам BBpess или WP forum server ,но до там май имам доста път да измина .... (или на мен така ми се струва)

Sky

Well-Known Member

Точно за добавяне на форума към Wordpress-а и да се ползва неговия юзър панел а не този безсмисления на WP
@Uphero идея си нямам за какво говориш.
Решени проблеми: Admin bar (горната лента) вече се вижда само за админа. Имам login/register page.

Нрешени проблеми: Искам да извадя в side bar-a линкове от BuddyPress pluging-a ,например Edit Profile , Change Avatar и т.н.

Други идеи за това също биха помогнали.
И естествено Форум ,до колкото знам BBpess или WP forum server ,но до там май имам доста път да измина .... (или на мен така ми се струва)

Happy George

Active Member

Ясно ,чатнах. Ами дано някой изскочи с решение или по-добър вариант. Точно това ми трябва от толкова много обяснения Uphero го каза с едно изречение. Опитът си е опит.
Форум ,който да ползва собствен юзър панел ,а не този на WP

Sky

Well-Known Member

ДА , това е много по-добро решение.Ако не се намери плъгин за интегриране на WP-а с някой сносен форум съм навит да се пробвам да го напиша
Ясно ,чатнах. Ами дано някой изскочи с решение или по-добър вариант. Точно това ми трябва от толкова много обяснения Uphero го каза с едно изречение. Опитът си е опит.
Форум ,който да ползва собствен юзър панел ,а не този на WP

Горе