FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Това че икономията е майка на мизерията дилема няма. Казвам само, че някой хора не усещат къде е границата между разумното и разточителството и се прецакват сами.

Ти ми говориш за разточителство - колкото и да печелиш ако имаш жена, две любовници, три коли и си падаш по разни други неща (хазарт, наркотици и т.н.) никога няма да ти стигат парите. Това е друго нещо.
Аз ти говоря за разумни неща - по принцип умните инвестират, а глупавите пестят - за това става въпрос, а не да харчиш за безумни екстри.
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Диагонално я изчетох, не искам да говоря за приликите с на Кийосаки книгите, браво на авторката. Има един фундаментален проблем, нещо както при нас на държавно ниво, говори се за дисциплина факт, но не се говори за развитие, което грешно, и друго нещо огоромен процент от разходите е за инвестиране идеално, но тези инвестици ако са добри ще носят солидно пасивини доходи под формата на дивидиент или капиталов прираст( а ако ли не просто няма смисъл) - при запазнване на постано ниво на разхода тези приходи стават безсмилени така в границите не е добре, книгата говори условно :) като се набяла на контрол на разходи, но за приходите нещо така не се спомнява, щото придхоите са толкова силни и водят до много неща, колкото е силно и дефициата на кинти - просто е едно от поредените коприя/преработки на книги - а парите са идея с еднакъв характер - както има проблеми при дефицата на пари така има и при излишък :) нещата на теория са прости на практика сложни и да ги разбереш още по сложно, веднъж хванат ли се ясно на къде духа вятъра е лесно, но става с доста опит, образование не на последно място акъл - това е коментара ми по книгата
 
Последно редактирано:
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Тя книгата е насочена, да те научи как да имаш финансова дисциплина и мисля, че основната цел е постигната. Има друга книга, както писаха по-горе, нещо като втора част на тази, което обяснява вече за това как да генерираме доходи. Тази втора книга е платена. Та мисля, че за безплатна книжка има доста полезни неща вътре.

Другото, което искам да кажа, човек няма как да инвестира ако няма какво да инвестира. За това първо трябва да се научи да спестява и чак когато събере добра сума да я инвестира :)
Не всички разполагат с пари от въздуха, които да инвестират, някои трябва да поработят известно време, за да съберат такива пари.
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

А сега и аз да ви обеснява на вас, дето ще ставате големите инвеститори :) 90% фалират на борсата, що ли ? Щото борсата е пазар, а пазар отразява кумулативно две човешки емоции страх и алчност, нема навлизам повече, така че и да има пари за инвестирана, се изисква много повече от фин. дисциплина - без значение на борсата или някъде другаде ще инвестирате, но докато се стигне до там поне трябва може си управялвате лични финанси и да харчете толкова колкото вадите да може правилно да разпределяте време и ресурс/пари в един добър бюджет, това една част от основата към фин. независимост
 
Последно редактирано:
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Определено не ми хареса. :)

Определно вървиш по спамерските стъпки :D
 

Горе