Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

ruseneca

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте! ;)

Имам нужда от програмист ( уеб дизайнер ) или студио за изработка на цялостен корпоративен уебсайт.
Проектът е тежък и е предназначен за професионални уеб дизайнери.

Заплащането за проекта се извършва след изтичане на първата година от проекта и е в размер на 30% от реализираната годишна печалба.

Ако се интересувате от тази възможност, моля изпратете ми лично съобщение, като включите портфолио ( ако е налично такова ) или информация за вашите познания :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Добре, търсиш програмист или уеб дизайнер? +Ако няма печалба?

Сериозно, очаквай тежък, но смислен хейт по темата.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

А супер! Видях и на друго място същата обява, но ще се възползвам тук да коментирам.
Интересува ме едно. Как си представяш, някой да ти изработи нещо безплатно януари месец с надеждата цяла година ти да си достатъчно кадърен да направиш достатъчно печалба, че да може следващия януари месец той да вземе някакви пари. Освен това говориш за тежък проект, което значи този някой да жертва време и пари без да получава нищо. Не мислиш ли, че ако се хвана 1-2-3 месеца да работя за без пари после няма да се задоволя с 30%, след като вече ще държа в ръцете си готов проект и мога да имам 100% от него?!
Таа значи като намериш балами обади се ... после като изпищиш от баламите, че не могат да свършат нищо пак се обади ... и накрая, ако си решил да инвестираш в нещо и имаш пари да си го платиш - може пак да се обадиш. Ама товам, че имаш няква хрумка и искаш някой да ти свърши работата и в случай, че се окаже сполучлива да си платиш ... май няма да го бъде.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Сериозно, очаквай тежък, но смислен хейт по темата.

Очаквам какво ли не, включително и хейт по темата. Както споменах вече, трябват ми опитни програмисти, които ще погледнат сериозно на проекта и няма да се откажат още през първата седмица на проекта.
Ако няма печалба?
Мислиш ли, че с инвестиция от порядъка на 1 милион не очакваме печалба?! Напротив! Очакваме да е не по-малко от 100% от първоначалната инвестиция още през първата година. :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Е щом имаш 1 милион, тогава плащай му на човека седмично/месечно за готови модули/задачи, защо чак след първата година?

+ Търсиш програмист или програмистИ? Не ми стана ясно.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Мислиш ли, че с инвестиция от порядъка на 1 милион не очакваме печалба?! Напротив! Очакваме да е не по-малко от 100% от първоначалната инвестиция още през първата година. :)

Добре искаш да кажеш, че имате 1 милион и не може да си платите сайта. :D :D :D
Искаш да кажеш също, че очаквате печалба от 1 милион при което изпълнителят ще вземе 300 хиляди. Е като имате такива пари защо не вземете да си платите уебсайта и да ви излезе в пъти по-евтино. Нали с инвестиции се занимавате, кой трябва да ви учи, че е по-добре да дадеш 3 вместо 300.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Искам:

1. Име на компанията.
2. Булстат.
3. Подробен бизнес план.
4. Извлечение от банкова сметка (на корпорацията).

... За да има някакъв шанс да се породи искрица на интерес (у мен примерно, ама важи и за всеки друг предполагам). Щото в тоя си вид обявата е само за вестник Стършел. Оставаше и портфолио да се засиля да пращам.
 
От: От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Нека да позная. Подробният бизнес план ще включва много надежда за балъци инвестирали в HYIP схема с очаквани приходи сметнати на ум около 1 милион. Какво повече ти трябва?! Име на компанията, булстат и извлечения?! Сякаш има нещо съмнително в обявата.

Искам:

1. Име на компанията.
2. Булстат.
3. Подробен бизнес план.
4. Извлечение от банкова сметка (на корпорацията).

... За да има някакъв шанс да се породи искрица на интерес (у мен примерно, ама важи и за всеки друг предполагам). Щото в тоя си вид обявата е само за вестник Стършел. Оставаше и портфолио да се засиля да пращам.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Явно тенденцията хейтърите, които пишат извън темата, ще се увеличава :)

ventus каза:
Е щом имаш 1 милион, тогава плащай му на човека седмично/месечно за готови модули/задачи, защо чак след първата година?+ Търсиш програмист или програмистИ? Не ми стана ясно.
Може би защото ще гледаме на човека като на бизнес партньор, който търпеливо ще изчака процеса на капитализация с нас и след първата година ще мисли за печалба от неговата инвестиция, изразяваща се в положен труд.
Търся само един програмист, който да се впише в екипа и да е по-опитен от нас.

trigger каза:
Добре искаш да кажеш, че имате 1 милион и не може да си платите сайта.
Искаш да кажеш също, че очаквате печалба от 1 милион при което изпълнителят ще вземе 300 хиляди. Е като имате такива пари защо не вземете да си платите уебсайта и да ви излезе в пъти по-евтино. Нали с инвестиции се занимавате, кой трябва да ви учи, че е по-добре да дадеш 3 вместо 300

Защото, @trigger, когато инвестираш средства от собствения си джоб и знаеш как и за колко време си ги събрал, единствената ти мисъл ще е как да ги удвоиш. А предложенията, които получих до този момент, варираха между 50,000 и 80,000 без ДДС. Помислих си, ще да са голяма работа тия...до момента, в който прегледах портфолиото - нищо особено! Същия ефект можем да постигнем и с един сайт, изработен чрез Joomla или Drupal. Трябва ни уебсайт, който "да продава", а не да краси интернет пространството. Надявам се, че успях да отговоря на въпроса ти.

Noke каза:
1. Име на компанията.
2. Булстат.
3. Подробен бизнес план.
4. Извлечение от банкова сметка (на корпорацията).

Ще бъда откровен...сформирането на компании и булстат номерата не са ми присърце. В България не може да се развиваш с темпа, с който би го направил в САЩ, например. Предпочитам офшорни зони...в така и работя.

Ако не проявявате интерес, просто не се хабете! :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

С риск да прозвуча като поредния хейтър ще попиша и аз по темата.
Работил съм за човек с подобни обещания, който се оказа измамник. Не казвам, че и случаят е такъв, но няма и доказателство, че не е такъв. Ако някой има толкова сериозна сума за инвестиране, нищо не му пречи да си плати на програмист (а защо не и на фирма) да му свърши работата. Може би трябва да се плаща не предварително, а на порции за да е сигурно, че програмистът няма да зареже проекта недовършен. За още по-голяма сигурност се сключва договор с уговорени неустойки в случай на прецакване от която и да е страна.
Съмнително нещо в случая е офшорката. Каква според вас е тежестта на договор с офшорна фирма? Почти никаква. Една фирма е офшорна не само заради данъците, но и за да бъде по-трудно проследявана. Казано на прост език, ако програмистът се окаже прецакан, то трудно ще си потърси правата.

В крайна сметка излиза следното:
- Работиш една година за своя сметка.
- Няма гаранции, че ще ти се плати изобщо. Няма фирма насреща. Няма доказателство за платежеспособност (данъчна декларация или извлечение от банкова сметка).
- Няма гаранции, че след половин година (примерно) няма да решиш, че не ти се занимава вече с този проект и аз да остана с пръст в устата и камара разходи за съществуването си през този период.
- Дори да се обяви за успешен проектът (т.е. сайта да е максимално добре направен) няма гаранции, че ще изкараш нещо от него, защото продажбите не зависят от уменията ти като програмист и/или дизайнер. Казано просто, заплащането ти зависи най-вече от чужди усилия или липсата им. Няма информация до колко е мотивиран този, който ще се занимава с реализирането/повишаването на приходите, т.е. какво той губи ако работата се прецака.

Повечето тук не сме лапета на по 15-16 години, че да вярваме сляпо в доброто и светло бъдеще и добронамереността на някой с много пари, който иска да ни направи богати. Работил съм с чуждестранни работодатели и знам, че първото което се опитва всеки честен работодател е да докаже, че не е измамник. Това става като дава достатъчни гаранции и във всеки момент се старае да не дава никакви поводи за съмнения в почтенността си. А тук още от раз се забиваме в офшорка, което е първи индикатор за нещо нередно. След всичко това изброено дай поне една смислена причина някой да ти повярва освен сляпата вяра във вероятно светло бъдеще.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

@ruseneca - Защо не кажеш какво точно искаш. До сега аз не съм виждал проект да струва 1 000 0000 (за изработка на корпоративен сайт). ERP, CRM решенията са в порядъка на 30 - 40 хиляди и то готов продукт. Второто важно нещо, е че никой няма да се хване да работи цяла година без пари, говоря за сериозни хора. Портфолиото който си получил са на някой. 15, 16 годишни неосъзнати порграмисчета, който са нахъсани да програмират на воля. Третото най-важно нещо е ако имаш тези пари повярва ми много хора ще искат да ти ги вземат и до сега щяха да са те прекарали 100 пъти, не ти да търсиш къде да инвестираш.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Пич, тук не става въобще въпрос за хейтване на темата ти. При такава обява, никой професионален уеб дизайнер или студио няма да се захванат с този проект.
Напротив, трябва да си приготвиш авансово сума за старт.

Обикновено за корпоративни проекти се правят запитвания към различните агенции, прави се конкурс за корпоративна визия (от бланката до сайта), взимат се оферти, плащате си и тогава може и да се получат нещата...

Ако си търсите партньор - тогава нещата стоят по друг начин.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

1 милион, ама не е дадено какво :)
1 милион песъчинки??

1 милион са доста песечинки
дали се раваняват на 4 дюни

мойто портфолио
знам htm,html,htm5 java uno java polo i java script
malko phtph htpp paskalesko exel notpad i divx
забравих и кюфтаците без вилиса ги ядем
търсим работа като главен програмист готвач де на дюни!
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Unwise каза:
Работил съм за човек с подобни обещания, който се оказа измамник
Зависи от кой ъгъл анализираме проблема! Възможно е и ти да не си предоставил на човека онова, което е очаквал от теб. Разбира се, по-склонен съм да повярвам, че е било обратното...особено ако е било някакво "лапе на 15-16 годинки". Тук се отваря въпросът как си защитил проекта си в случай на такава развръзка?! На нас ни трябва човек, който не са програмира, но е на ясно със слабите места на сайта и на къде една евентуална хакерска атака би могла да е насочена. А такива несъмнено ще има!

Ако някой има толкова сериозна сума за инвестиране, нищо не му пречи да си плати на програмист (а защо не и на фирма) да му свърши работата.
Тук е проблема! Ние не разполагаме с 1 милион лева. Такава сума вече беше вложена в проекта за закупуване на софтуер и интелектуални права. Освен работата, която ще вършим, ще предоставяме и White Label партньорство, за което все пак трябва да уредим и авторски, и интелектуални права.

В крайна сметка излиза следното:
- Работиш една година за своя сметка.
- Няма гаранции, че ще ти се плати изобщо. Няма фирма насреща. Няма доказателство за платежеспособност (данъчна декларация или извлечение от банкова сметка).
- Няма гаранции, че след половин година (примерно) няма да решиш, че не ти се занимава вече с този проект и аз да остана с пръст в устата и камара разходи за съществуването си през този период.

Това е смисъла на Start-up проектите. Така започнахме работа преди 2 години, в партньорство с швейцарска банка. Когато започнеш работа по такъв проект следва да работиш за някакви бъдещи приходи. От личен опит знам, че когато всеки от екипа си е свършил работата както трябва, това неминуемо рефлектира и върху приходите. Това е причината, за да търсим програмист, който е наясно какво прави, за кого го прави и как го прави.

Каква според вас е тежестта на договор с офшорна фирма? Почти никаква. Една фирма е офшорна не само заради данъците, но и за да бъде по-трудно проследявана. Казано на прост език, ако програмистът се окаже прецакан, то трудно ще си потърси правата
От изказването ти разбирам, че не си наясно с офшорните зони. Там данъци не съществуват. Единствения разход на фирмата е годишна такса в размер от $96 до към $500 на година. Защо проследяването на фирмата е трудно?! То е по-лесно отколкото при фирма, регистрирана в UK!
Независимо с кого сме работили до този момент, единственият документ, който изискваме е бил "Power of Attorney", или на чист български - пълномощно. Договори не сме подписвали, може би поради ествеството на работа.

florinadev каза:
@ruseneca - Защо не кажеш какво точно искаш. До сега аз не съм виждал проект да струва 1 000 0000 (за изработка на корпоративен сайт). ERP, CRM решенията са в порядъка на 30 - 40 хиляди и то готов продукт. Второто важно нещо, е че никой няма да се хване да работи цяла година без пари, говоря за сериозни хора. Портфолиото който си получил са на някой. 15, 16 годишни неосъзнати порграмисчета, който са нахъсани да програмират на воля. Третото най-важно нещо е ако имаш тези пари повярва ми много хора ще искат да ти ги вземат и до сега щяха да са те прекарали 100 пъти, не ти да търсиш къде да инвестираш.
Реалната цена на проекта е около $1,4 милиона, поне толкова сме инвестирали до този момент. Но средствата са на привършване, което означава още една година усърдна работа или партньор, който да осигури надеждна платформа, на която ние да стъпим. Ние не се интересуваме от готов продукт, а от индивидуално решение. "Прекарването" е нещо, от което се пазим. Ето защо тези средства са вече инвестирани!

Brad каза:
Обикновено за корпоративни проекти се правят запитвания към различните агенции, прави се конкурс за корпоративна визия (от бланката до сайта), взимат се оферти, плащате си и тогава може и да се получат нещата...
До този момент сме пратили запитване до 4-5 агенции, от които само 2 отговарят на нашите изисквания, както за програмиране и оформление на сайта, така и за цялостна подръжка. И това са едни от най-цитираните агенции, които пък си поставят логото и "Created by" във футъра и твърдят, че предоставят всички права след като цялата сума е постъпила по тяхната сметка. Тук нещо не схванах идеята им за "права".

dalasweb каза:
мойто портфолио...
Проектът вече беше възложен на американска компания. Идеята на екипа да осигурим и един българим удари на камък. Нито едно сериозно предложение до този момент. Единствено наивни запитвания за фирма и булстат. Все пак това е проект, бизнес идея. Може би затова ще ви лъжат постоянно. Ако бях извадил една фирма от Търговския регистър, сигурно и 15-16 годишните щяха да си изпратят портфолиото :) Но кой да знае, че фирмата е ЕООД. Та, в този ред на мисли, не ви препоръчвам да се доверявате на някой, който ей така си е дал булстат номера. Звучи наивно!

Успех на всички!
Предложението вече не е валидно!
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ако парите са вече инвестирани, а проектът не е завършен, то така нареченото "Прекарването" вече се е случило.
Друго ми е странно. Как не си запознат с понятието "права", за което са ти говорили, а твърдиш, че си вложил пари в уреждане на авторски/интелектуални права?

С това, което написа искам да те попитам нещо. Ти сериозно ли предлагаше нещо или се майтапеше? 'Щото написаното от теб повече ми напомня на нигерийски спам по пощата. Характерно за този вид спам е, че се споменават милиони долари и това, че единственото, което ти се предлага, е да им дадеш нещо.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ако парите са вече инвестирани, а проектът не е завършен, то така нареченото "Прекарването" вече се е случило.
За щастие, не се е случвало, конкретно по този проект. Просто решихме да увеличим сигурността на софтуерната осигуреност.

Друго ми е странно. Как не си запознат с понятието "права", за което са ти говорили, а твърдиш, че си вложил пари в уреждане на авторски/интелектуални права?
В Общите условия е записано, че след заплащане на цялата сума по договора правата се прехвърлят на клиента. Разбира се, възможни са и други уговорки в индивидуалните договори. Не знам какво пише в тях и не бих могъл да коментирам въпроса "Уреждане на права" и поставяне на релкамен банер "Developed by". От юридическа гледна точка ми звучи несериозно.

С това, което написа искам да те попитам нещо. Ти сериозно ли предлагаше нещо или се майтапеше? 'Щото написаното от теб повече ми напомня на нигерийски спам по пощата. Характерно за този вид спам е, че се споменават милиони долари и това, че единственото, което ти се предлага, е да им дадеш нещо.
Наречи го както искаш. Предложението беше сериозно. Очаквахме човек, чието мислене се извършва в ROI, а не в месечна заработка. А инвестицията не касае финансови средства, а личен труд. Всчико друго е осигурено. Това може би е една от разликите между нашето предложение и т.нар. "нигерийски спам".
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

От първия пост темата е блъф.
Нормален бизнесмен няма да напише такова нещо и да очаква нещо повече (от това дето е подхвърлил) като отговор.

Последните няколко затвърдиха подозрението.
Ако не сте забелязали - всяка подобна, разпъната на кръст оферта, завършва по един и същ начин:

Възложителят се фръцва обидено и тържествено обявява на 'хейтърите', че вече е:

1. Намерил човек за работата (конкретния случай бележи рекорд по бързина).
2. Продал сайта.
3. "Бах го, трийте темата!"

ПС: Не мога да разбера що всеки втори тук ме мисли за ~ 20-годишен лапач на мухи, с плуващи в очите корабчета и безметежно-оптимистична плуидиотска усмивка..
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Аз не съм обиден и не смятам, че постовете по-горе са "хейтърски", това е ваше мнение. А понякога подобни мнения помагат много, предвид гледните точки, които предоставят. Добре е нещата да се погледнат от няколко ъгъла. Още преди да напиша офертата ми беше ясно, че няма да се намери някой, който да е готов да поеме част от изпълнението на проекта. Познавам манталитета на българина, който търси под вола теле и не е готов да инвестира в идея, за да спечели от нея. А и да инвестира с личния си труд, то би било едно непрекъснато мрънкане и бавене. Представете си какво би станало, ако имаше подписан договор! Да не говорим, че в този форум е пълно с продажби на сайтове. Ако са толкова успешни, защо ги продават?!
@Noke, рекордната бързина се състои в това, че хора с друг начин на мислене не си държат джобовете затворени и не бдят над тях, оплаквайки се, че са празни. Щом им предложиш да инвестират в идея само с личен труд и информацията, която имат за системи за сигурност, то няма нужда за "мислене", а за предприемачество. До колкото знам, това е идеята на този форум.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

От първия пост темата е блъф.
Нормален бизнесмен няма да напише такова нещо и да очаква нещо повече (от това дето е подхвърлил) като отговор.

Последните няколко затвърдиха подозрението.
Ако не сте забелязали - всяка подобна, разпъната на кръст оферта, завършва по един и същ начин:

Възложителят се фръцва обидено и тържествено обявява на 'хейтърите', че вече е:

1. Намерил човек за работата (конкретния случай бележи рекорд по бързина).
2. Продал сайта.
3. "Бах го, трийте темата!"

ПС: Не мога да разбера що всеки втори тук ме мисли за ~ 20-годишен лапач на мухи, с плуващи в очите корабчета и безметежно-оптимистична плуидиотска усмивка..
Поради наличие на неедна такава тема може да направим едно залагане как ще завърши следващата (за момента имаме 3 предложени от Noke варианта). Не че ще има голяма полза от това, но поне ще се позабавляваме.

За пусналия темата:
Още една грешка хванах в написаното от теб. Освен, че не си запознат със ситуацията с авторските права / интелектуалната собственост, в последното написано от теб хванах уникалната фраза "Не знам какво пише в тях" (във връзка с договорите). Смяташ ли, че някой сериозен себеуважаващ се човек и особено такъв дето борави с толкова пари няма да се сети да се запознае със съдържанието на договора си? Не знам каква ти е правната компетентност и с какъв адвокат си се консултирал (ако изобщо си го направил), но въпросът с "Уреждане на права" си е много сериозно нещо.
 

Горе