FTP връзка с WinSCP ?

sporter

Member
Извинявам се предварително за тъпия въпрос но не мога да настроя FTP клиента WinSCP някой ще удари ли едно рамо на Суперхостинг съм .
Как да направя Бекъп на Wordpress сайта си ?
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Извинявам се предварително за тъпия въпрос но не мога да настроя FTP клиента WinSCP някой ще удари ли едно рамо на Суперхостинг съм .
Как да направя Бекъп на Wordpress сайта си ?

А те нямат ли си съпорт? :)

login.png
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Извинявам се предварително за тъпия въпрос но не мога да настроя FTP клиента WinSCP някой ще удари ли едно рамо на Суперхостинг съм .
Как да направя Бекъп на Wordpress сайта си ?

Задължително след бекъпа на файловете, чрез ftp-то, направи и на базата данни от cpanel-а. Аки имаш възможност, мисля че имаше един wordpress plugin, правещ бекъпи там в системата.

Защо си с този ftp клиент, да питам аз. Преди време ползвах core ftp, сега съм на filezilla и съм мега доволен. Надявам се да се оправиш бързо след тези съвети. Ако не, драсни пак.
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Задължително след бекъпа на файловете, чрез ftp-то, направи и на базата данни от cpanel-а. Аки имаш възможност, мисля че имаше един wordpress plugin, правещ бекъпи там в системата.

Защо си с този ftp клиент, да питам аз. Преди време ползвах core ftp, сега съм на filezilla и съм мега доволен. Надявам се да се оправиш бързо след тези съвети. Ако не, драсни пак.

Какво му е на winscp? Поддържа почти всичко. Аз лично предпочитам конзолата де. :)
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

За бекъп можеш да ползваш функцията на cpanel-а (прави бекъп както на файловете така и на базите данни), архива можеше да го свалиш както през ftp така и през cpanel ако не се лъжа. А иначе и аз бих ти препоръчал filezilla лесен за използване, удобен интерфейс :)
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Какво му е на winscp? Поддържа почти всичко. Аз лично предпочитам конзолата де. :)
Нищо не му е, просто не съм го ползвал. Препоръчвам само такива, каквито съм ползвал и не са ме дънили. За това. Сигурен съм, че и този ftp клиент е много добър, само не знам с какво е по-добър и по-лош от останалите, с които съм имал възможността да работя през годините. :)

Можеш ли да дадеш няколко предимства, ако се сещаш. Интересно ми е, защото ми се налага да работя често с този тип софтуери. А и също така, поддържа ли се от Linux или други ОС. :)
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Нищо не му е, просто не съм го ползвал. Препоръчвам само такива, каквито съм ползвал и не са ме дънили. За това. Сигурен съм, че и този ftp клиент е много добър, само не знам с какво е по-добър и по-лош от останалите, с които съм имал възможността да работя през годините. :)

Можеш ли да дадеш няколко предимства, ако се сещаш. Интересно ми е, защото ми се налага да работя често с този тип софтуери. А и също така, поддържа ли се от Linux или други ОС. :)

Няма версия за Линукс. Иначе не е нито по-лош, нито по-добър. И двата клиента поддържат всичко, което може да ти потрябва. Има само няколко много дребни разлики като това, че FileZilla няма (или поне преди нямаше, не съм търсил скоро) multipart download. Т.е. когато сваляш един файл имаш опцията да правиш множество конкурентни връзки и всяка да тегли различна част от файла, което доста ускорява процедурата.

Аз те попитах какво му е, защото го ползвам от много време и не съм имал проблеми.

А го предпочитам зареди по-удобния интерфейс, за мен е така.
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Извинявам се предварително за тъпия въпрос но не мога да настроя FTP клиента WinSCP някой ще удари ли едно рамо на Суперхостинг съм .
Как да направя Бекъп на Wordpress сайта си ?
Използвай SFTP, за да се криптира трансферираната информация. Така е по-сигурно и е позволено в Суперхостинг.

Filezilla не препоръчвам да се ползва, защото е твърде масова програма и всички троянски коне първо гледат да източат запомнените паролите от там.
 
От: От: FTP връзка с WinSCP ?

Filezilla не препоръчвам да се ползва, защото е твърде масова програма и всички троянски коне първо гледат да източат запомнените паролите от там.

Не мисля, че точно Mozilla, ще си позволят да минават през техния продукт туко-така троянци. Иначе, ако имаш заразен сървър, едва ли ще те спаси ftp клиента, ако тръгнеш да бекъпваш заразен файл. Предполагам и другите софтуери нямат вградени firewall-и, но тук както казах имам опит само с 2 за сега.

Иначе ще се съглася, че масовите софтуери са най-често под атаката на троянци и други зловредни кодове. И има логика в това. Забелязах тенденцията, че от няколко години насам масово вече започват и да се пишат за Мак, защото и Apple доста си дръпна сред обикновения потребител.
 
От: От: FTP връзка с WinSCP ?

Не мисля, че точно Mozilla, ще си позволят да минават през техния продукт туко-така троянци.
За съжаление Filezilla не защитава по никакъв начин паролите. Съхраняват се в чист вид и всеки може да ги види и източи. Няма никаква форма на криптиране или защита за тях. Иначе програмката е много удобна за работа, но липсата на защитни мерки я прави неизползваема. WinSCP е по-напред в това, а и много други отношения.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: FTP връзка с WinSCP ?

За съжаление Filezilla не защитава по никакъв начин паролите. Съхраняват се в чист вид и всеки може да ги види и източи. Няма никаква форма на криптиране или защита за тях. Иначе програмката е много удобна за работа, но липсата на защитни мерки я прави неизползваема. WinSCP е по-напред в това, а и много други отношения.
Доста си прав! Особено, ако се теглят разни nulled / cracked файлове колко лесно може да ти откраднат паролите (keylogger). Да не говорим, че вече в zamunda има доста заразени Windows дистрибуции (много малко хора са дали 200лв. за нов Win7. Пък гледах в технополис Win8 200лв. + 400лв. някакви си офис пакетове, които имат същите безплатни алтернативи, даже и по-добри). Ти WinSCP ли препоръчваш да се използва или някой платен FTP клиент? Наясно съм, че SSH е най-добре, но повечето сподели хостинги го предлагат само в по-сериозните планове.
 
От: FTP връзка с WinSCP ?

Не твърдя, че WinSCP е най-доброто, но го предпочитам, защото е с отворен код и това до известна степен е гаранция за качество и минимални проблеми със сигурността. Има си всичко нужно като функционалност и не виждам смисъл от платените алтернативи. Те обикновено са натъпкани със стотици екстри, които изобщо не ми трябват. :)
 

Горе