GameStop Stocks

DinkStaykov

Member
Някой хвана ли вълната с GameStop? За една седмица се вдигнаха с 700% . С две думи миналия петък беше 45$ за акция. Днес се полакомях и не излезнах на 400$, все пак направих доста приличен профит за два дни :D .
 
Всички брокери се изприщиха :). Някои дори махнаха компанията GameStop от листитите си с налични акции. Предполагам всички брокери ще го направят тези дни, за да "предпазят" потребителите си.

Може да следите в /wallstreetbets в reddit, които забъркаха цялата тая каша :).
 
Държа 10 акции от както беше 19 долара. И не смятам да продавам до 1000 долара, което е много възможно да се случи. Който не е хванал тази вълна, може да пробва с AMC, вчера dip-на до 7 долара, но се очаква да качи до 50-100.
 
Всички брокери се изприщиха :). Някои дори махнаха компанията GameStop от листитите си с налични акции. Предполагам всички брокери ще го направят тези дни, за да "предпазят" потребителите си.

Може да следите в /wallstreetbets в reddit, които забъркаха цялата тая каша :).
Не бих казал че е каша, по-скоро удариха един отрезвителен шамар на хедж фондовете.
Нещо интересно по темата: https://www.investor.bg/analizi/91/...ejDo4dW2CtEJxSAeFONcKE8vek3XklqhBoWQ2foC1rMhg

Аз се чудя ограничението за търговията реално от брокерите ли е дошла или от тези над тях? Факт е че в сряда Etoro, Trading212, Robinhood ... Revolut и други се сринаха. Ако ограничението е поставено от самите брокери според мен ще има доста последвали дела.
 
Всички брокери се изприщиха :). Някои дори махнаха компанията GameStop от листитите си с налични акции. Предполагам всички брокери ще го направят тези дни, за да "предпазят" потребителите си.

Може да следите в /wallstreetbets в reddit, които забъркаха цялата тая каша :).
Пффф, доживях reddit да се превръне в 4chan...
 
Не бих казал че е каша, по-скоро удариха един отрезвителен шамар на хедж фондовете.
Нещо интересно по темата: https://www.investor.bg/analizi/91/...ejDo4dW2CtEJxSAeFONcKE8vek3XklqhBoWQ2foC1rMhg

Аз се чудя ограничението за търговията реално от брокерите ли е дошла или от тези над тях? Факт е че в сряда Etoro, Trading212, Robinhood ... Revolut и други се сринаха. Ако ограничението е поставено от самите брокери според мен ще има доста последвали дела.
Дела ще има и то доста, особено към нашенеца на Робинхуд, Владко :).

Оказа се, че обикновените дребни инвеститори като нас са вече фактор на фондовата борса. Акциите са достъпни вече за всеки с $1 в сметката и все повече хора купуват от любимите си компании, къде с инвестиционна цел, къде със спекулативна, кой разбира и кой не, това не е от такова значение.

Факта е, че големите shorter-и фонд мениджъри, които се мислят за недосегаеми и управляват парите на милиони хора, сега не могат да се измъкнат от тази ситуация, нещата отиват на фалит за някои.

На мен ми е кофти за хората, които са поверили парите си на някои взаимни фондове и хедж фондове, които са част от това. Техните пари изгарят в момента. Но и затова винаги съм бил на мнение, че никой не може да се погрижи по-добре за парите ни от нас самите.

Следя wallstreetbets и чакам с нетърпение следващата жертва :)
 
Според мен няма смисъл повече.
Глупости, squezze-a още не е започнал. Дори човекът, който започна това, в момента може да изтегли 14 милиона печалби, но държи, защото е сигурен, че още ще се качва.
 
Факта е, че големите shorter-и фонд мениджъри, които се мислят за недосегаеми и управляват парите на милиони хора, сега не могат да се измъкнат от тази ситуация, нещата отиват на фалит за някои.
Всъщност фалита не е за големите, а е за средните и малките професионалисти в тази област. Големите ще загубят много средства, но ще оцелеят. От друга страна дребните потребители (които направиха сеира) скоро ще се откажат, защото камикадзетата някак не са се научили да умират по няколко пъти. Т. е. като краен ефект се очаква още по-голям монопол, което не е никак хубаво (според мен).
 
Всъщност фалита не е за големите, а е за средните и малките професионалисти в тази област. Големите ще загубят много средства, но ще оцелеят. От друга страна дребните потребители (които направиха сеира) скоро ще се откажат, защото камикадзетата някак не са се научили да умират по няколко пъти. Т. е. като краен ефект се очаква още по-голям монопол, което не е никак хубаво (според мен).
Те до ся не са се отказали, защо сега да го правят. Това да не е да държиш бидон с вода над главата си, че да се откажеш по някое врме като ти натежи.

Много ясно, че ще продадът когато му дойде момента, но се очакват фалити и дела и то точно за "големите играчи"
 
Всъщност фалита не е за големите, а е за средните и малките професионалисти в тази област. Големите ще загубят много средства, но ще оцелеят. От друга страна дребните потребители (които направиха сеира) скоро ще се откажат, защото камикадзетата някак не са се научили да умират по няколко пъти. Т. е. като краен ефект се очаква още по-голям монопол, което не е никак хубаво (според мен).
Големите нямат проблеми. Те оперират с пари, които не са техни :). Именно малките и средните инвеститори, които са доверили капитала си на подобни фондове, те ще са големите губещи. Хедж фондовете и други подробни дружества са LLC компании и работата им е добре опечена. Те оперират с парите на другите :). Ако печелят, вземат дебели комисионни и печелят още повече. Ако губят, не губят те, а губят хората, които са инвестирали чрез тях. Излизат чисти при всички положения. Това са добре опечени и обиграни легални мошенници, които имат голям гръб от всеки, включително правителството. Жалко за народа дето са му обещали 5 или 10% например негарантирана годишна доходност :). Ако дори някой фалира, просто ще си направи чисто ново дружество с друго име и друг CEO и пак са в играта.
 
За това не харесвам американската цялостна система за всяко нещо... Това никога не е било и няма да бъде демокрация, всичко е измама. Големите бизнесмени не са станали богати от честност, а именно защото умеят да мамят по законовия ред и то с много пари, точно за това и в тоя случай "малките" ще го ядат, а големите ще си го метнат от единия в другия крачол. Муха ги ухапала че ще изгубят някой лев, дето принципно си го харчат за пофтинка за глупости извън работата ( коли, наркотиуци, часовници, бижута и т.н. ).
 
За това не харесвам американската цялостна система за всяко нещо... Това никога не е било и няма да бъде демокрация, всичко е измама. Големите бизнесмени не са станали богати от честност, а именно защото умеят да мамят по законовия ред и то с много пари, точно за това и в тоя случай "малките" ще го ядат, а големите ще си го метнат от единия в другия крачол. Муха ги ухапала че ще изгубят някой лев, дето принципно си го харчат за пофтинка за глупости извън работата ( коли, наркотиуци, часовници, бижута и т.н. ).
То ако беше така само в щатите...
 
Абе и аз четох за това, голям купон било станало. Дори имаше някакви заглавия от рода на това, че Гугъл бил изтрил над 100К коментара в Плей стора си на някакъв апп, който бил забранил временно трейдването с акциите на GameStop :) Аз от там разбрах и за всичко останало. Викам си каква пък е станало, че Гугъл така агресира нещо, а то имало сериозна история зад това. На практика големите не правят ли така? Сега само че дали си от големите и малките няма голяма разлика, въпросът допира до средства, едните са с повече на човек, но пък другите са не им отстъпват, ако се съберат повече. И доколкото разбрах също, цялата организация се е случила в Редис? Или се лъжа. :) Направо ми казаха как се играе играта. :)
 
Robinhood app-a е свален от Google Play, опитвам се да се регистирам директно на техния сайт, но нещо се бъгва страницата за регистрация, не знам дали е нарочно.
 

Горе