GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Има добри новини за Глоадс:
Dear Webmaster,

We're changing payment policies, payments are sent on a Net7 schedule. revenue that you earn in August will be sent to you in the first week of September.
For wire transfer payments, we expected to start operation in October.

Best Regards
GloAdmarket Support Team

Т.е. парите за декември би следвало вече да се изплащат, но засега ги няма....
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Видях и аз, че са разкарали тея органичения.

Не са ги разкарали, там са, написах ви къде са ги сложили!

Те тия глоадс с техните грозни банери само с некъв даунлоад на кодеци и плейъри какъв процент кликове искат? Много са смотани

Не съм съгласен, рекламата им е хубава и имам добър % кликове, това, че аз и ти не харесваме нещо, не означава, че друг посетител на сайта няма да хареса и няма да кликне на рекламата, да се заинтересова от нея.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Колега понеже отварям от Испанско ИП и досега съм виждал не повече от 5 пъти банер по различен от този

Без име.png

п.п ако се загледаш виж ,че хиперлинковете им са към адкеш.
 
Последно редактирано:
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

alpakone - бъди така коректен и не ме цитирай погрешно, не ми приписвай нещо, което не съм казал. Никъде не съм казал това:

"Те тия глоадс с техните грозни банери само с некъв даунлоад на кодеци и плейъри какъв процент кликове искат? Много са смотани"

Аз не ги виждам никъде.

Не смятам да се повтарям, вече написах къде може да видите изискванията, върни се малко по-назад, на предната страница и виж какво съм написал.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Няма смисъл да се повтаряш, следил съм ти мненията, и отново казвам - аз не ги виждам никъде - нито където си споменал, нито на друго място.
Не смятам да се повтарям, вече написах къде може да видите изискванията, върни се малко по-назад, на предната страница и виж какво съм написал.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Няма смисъл да се повтаряш, следил съм ти мненията, и отново казвам - аз не ги виждам никъде - нито където си споменал, нито на друго място.

Щом казваш... :)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Странникът сори за грешката ,поправена е, аз не съм против глоадс , но не ми харесват банерите им , много са зле , на адкеш също само с тези игри.
Но какво да се прави нямаме голям избор.Понеже каза ,че били готини банерте на глоадс ти дадох пример със снимка, според теб този банер кой ще кликне на него?Във сайта ми влизат от различни държави,ако в бг банерите са ок , то в англо и испано говорещите страни само с този даунлоад банер не става работата.И след като препращат към адкеш линк според теб биха ли плащали повече от тях след като излиза ,че са им посредник?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Получих съобщение от Гугъл, че на сайта ми има "Злонамерен софтуер" и ще ми спрат рекламите. Внимателно прегледах кода и не открих нищо съмнително, не съм хакнат.
Предполагам, че е от банерите на Gloadmarket, както някой спомена по-горе, затова ги премахнах от сайтовете си. Имайте си едно наум.

Един ден след премахване на банерите от Gloadmarket, Гугъл каза: "Добри новини! Извършихме повторна проверка и определихме, че следният сайт е в синхрон с правилата ни..."
 
Последно редактирано:
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Е разбира се, че конкурентните реклами са "Злонамерен софтуер":D
А иначе в правилата им пише, че могат да се поставят и други реклами стига да са упоменати като такива. Вече ми стана ясно как се саморазправят монополистите... без коментар.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Такива неща за проблеми по сайтовете съм чел в други форуми за popads.com :rolleyes:
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Получих съобщение от Гугъл, че на сайта ми има "Злонамерен софтуер" и ще ми спрат рекламите. Внимателно прегледах кода и не открих нищо съмнително, не съм хакнат.
Предполагам, че е от банерите на Gloadmarket, както някой спомена по-горе, затова ги премахнах от сайтовете си. Имайте си едно наум.

Един ден след премахване на банерите от Gloadmarket, Гугъл каза: "Добри новини! Извършихме повторна проверка и определихме, че следният сайт е в синхрон с правилата ни..."

Каква формат на рекламата, с какви опции от Gloadmarket ползваше?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Относно плащането от GloAd Market - днес си получих парите от декември. Изглежда всичко е точно в това отношение.
 
От: От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Стандартни банери 300х250, без включено x2.

И да не е включено х2, при мобилната версия (тоест при преглед от смартфон на сайта, например), при опит да се кликне на някоя от статиите или някъде из сайта се отваря нов прозорец с реклама от глоад. :evil:
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

В случая за конкретните сайтове ми е важно Гугъл да ме обича, затова се отказвам от GloAd, ще ги въртя на някои некачествени сайтове.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

В случая за конкретните сайтове ми е важно Гугъл да ме обича, затова се отказвам от GloAd, ще ги въртя на някои некачествени сайтове.
Е то е ясно, че всичките тези шит мрежи за сайтове с шит трафик. Ако можеш да си въртиш адсенс хич не се занимавай с тях.
 
Последно редактирано:
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Вчера и аз получих плащането за декември.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Май са започнали да работят и с адсенс, ама тая работа ме смущава. Доколкото знам Гугъл не разрешават да се прожектира код даден за един сайт на друг, нито пък адсенс имат сметка от това техни реклами да се прожектират при глоад, тъй като сайтовете като цяло са със не толкова хубав трафик и съдържание.

Пък и нещо ме е страх гугъл на не прецака сайта за това. Тъкмо СЕО-то потръгна и понавлезе трафик.
Сега глеам във форума на моя сайт, там където пише кои ботове са ме посетили, че и адсенс бота на гугъл ме е навестил. Май май ще ги разкарвам.

gload.jpg
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Хм, интересно, това не го бях забелязал досега, може да е нещо ново или при мен да не се е визуализирало все още. Ще ми е интересна и реакцията на Гугъл по този въпрос.
 

Горе