Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

happyslacker

New Member
Тези неща ги забелязах отскоро в Blogger:



Явно имат намаление на издателите - конкуренцията разпространява из Интернет страховити истории за това как Google банва акаунти ("без причина"), в резултат на което издателите са наплашени и избягват ползването на AdSense... Възможно е и Google да са прекалили с изпращането на предупредителни (заплашителни) е-писма на прегрешили издатели :)
 
Последно редактирано:
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

и аз скоро забелязах че го има това не знам от кога е но май всеки ще използва максимално собствените си ресурси заради прословутата криза
 
Последно редактирано:
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Според мен не е само заради кризата.Цената на клик в Адсенс падна толкова много,че предполагам много сайтове търсят вече друг вид монетизация.
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Т'ва е ... Монополиста винаги мачка ! ... Ако ги хвана за тънките вратленца тия ирландски копелета дето са измислили Google ahh .... ;)
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Е, реклама е силно казано... Ясно е, че няма по-печелива PPC програма от тяхната. Това, което е правят е опит да монетизират Blogger.com . М/у другото, въжможно е някаква част от печалбата от адсенс да отива директно за Блогър - ако сте забелязали, когато поставите код от адсенс в блогър, в него винаги се добавя още един ред.
 
Re: От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

М/у другото, въжможно е някаква част от печалбата от адсенс да отива директно за Блогър...
Google са собственици на Блогър :wink:

По този начин се опитват да привлекат нови AdSense Publishers. Интересно дали техния брой е намалял, след като с времето AdSense започна да плаща все по-малко и по-малко на клик. В момента ситуацията е абсолютно трагична, толкова ниско платени кликове никога не е имало.

alergodil каза:
Цената на клик в Адсенс падна толкова много,че предполагам много сайтове търсят вече друг вид монетизация.
Дано да си прав, защото AdSense не са ми симпатични. Особено съпорта им, който всъщност не съществува...
 
От: Re: От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Google са собственици на Блогър :wink:

Знам, че гугъл са собственици на блогър... Това, което се опитвах да кажа е, че вероятно от Блогър директно прибират част от печалбата ви от адсенс - един вид си плащате хостинга без дори да знаете. Тук е обяснено:
Код:
http://www.mydigitallife.info/2007/09/20/google_ad_host-host-id-in-google-adsense-ad-unit-code-and-revenue-sharing/
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Ами според мен Условията в гоогле са по затегнати от преди 2-3 години.
За да приемат участници в платформата си сега става с доста трудно. Трябва да се отговаря на редица фактори.
А относно това за блогър мисля, че е голям + на гоогле все пак има над 1 000 000 блогър сайтчета.
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Добре, че има и други алтернативи за печелене на пари ;)
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Просто искам да направя 10 мнения
 
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Нищо чудно да си присвояват някой долар дори и да не е от блоггър а може би
искат повече тези блогове да се ползват за адсенсе затова им се дава бонус в
класирането повече посещения повече и за тях. А е пълно със акаунти с по 50-60 блога и нито един адсенсе
 
Просто искам да направя 10 мнения
Бате, за 10-те линка си умрял. Ида да чакаме изненади от теб? :) Спокойно, ще ги стигнеш така или иначе. Важното е да са качествени, за да може и трафик да завържеш. Всеки ще иска да ти види сайта, ако си се изказал добре. ;) Нарича се Горила маркетинг. ;) Имахме един такъв екземпляр тук и го правеше доста успешно. Ако старите кучета се сещат за кого говоря ;)

Та, кротко и спокойно и ще видиш, че от тук взимането на линк не е толкова важно, колкото взимането на знания.;) Успехи и приятен престой тук ;)
 

Горе