Google пак го отнася заради спекулантите използващи sponsored ads!

Blinky

Owner
Последния път когато Google отнесе по подобен начин критики се превърна в глоба от над $500 млн. Причинате бе, че чрез sponsored ads пускаха фармацевтични сайтове, трърдещи, че са легални канадски. Сега нещата се повтарят. Този път BBC разкритикува Google, че печели от рекламиращите се сайтове на спекуланти и мошеници. Това се съобщава на сайта BBC News.

Минавайки покрай рекламите, които Google предоставя чрез партньорската си програма Google AdWords, се забелязват рекламки за продажба на фалшиви документи, незаконни билети за Олимпийските игри в Лондон, както и други предложения от спекулати. Като пример BBC дават компанията LiveOlympicTickets, която търгува незаконно с билети за спортни игри и събития. Рекламата й се показвала най-отпред в "sponsored ads", при търсенето на „билети за Олимпийските игри”. Това малко или много показвало, че редакторите не си правили не само труда да проучат какви рекламудатели пускат, но и да видят дали те реално не нарушават определени права както законови, така и на самия гигант Google.

Както е последвало, след сигнал от полицията и BBC, рекламата е свалена и вече не присъства в спонсорираните реклами на търсачката. Но въпреки всичко, Google си запазва правото да си задържи генерирания оборот от въпросната кампания на този сат при тех. Ще видим дали ше постъпят по същия начин както при онлайн аптеките - да платят глобата с парите генерирани от тези реклами. За глоба в момента не се споменава.

Както споменахме преди, както и сега, това не е въобще първия и единствен (май и последен) път когато Google допуска до спонсро резултатите си незаконни реклами. рез лятото на миналата година Google трябваше да плати глоба от 500 млн. долара за публикуване на обяви от канадски фармацевтични компании, продаващи забранени лекарства на американски граждани, делегирайки, че са канадски.
 
От: Google пак го отнася заради спекулантите използващи sponsored ads!

Спомням си как преди години писах на Google, че засичам мои реклами да се появяват на адреси без домейн от мрежа 10.x.x.x. Средно технически грамотен човек знае, че това са адреси от локална мрежа и най-малкото с това се нарушава едно от правилата на Google сайта да е публично видим (до колкото си спомням имаше такова правило). Познайте каква беше реакцията. Не, реакция имаше, но беше свръх неадекватна. От тогава Google яко ми паднаха в очите. Нека си плащат глобите като си стискат стотинките вместо да следват собствените си правила.
 
От: Google пак го отнася заради спекулантите използващи sponsored ads!

Лощото е, че сега не, че няма да платят, защото не се спомена за това никъде в новината, но и ще продължат да го правят. Аз реално не мога да дам в момента пример, защото и не съм такъв тип маркетър, да се занимавам с глупости, но съм сигурен, че даже и в момента вървят някакви подобни бози в платените им резултати. Реално почти никакви реакции не се взимат, а съпорта им е пълно дърво.
 
От: Google пак го отнася заради спекулантите използващи sponsored ads!

Като се позамисля имам спомени за сайтове, които по незнайно какъв начин плащат под стотинка за клик, а сайта, който се рекламира, е abuse отвсякъде. Променливият трафик се таксува по-скупо от Google и така трафикът се препродава в пъти по-скъпо. Стига сайтът да е добро MFA от реклами на мизерни сайтове се изкарват много пари. За тази схема бях чел преди около две години. Заради такива сайтове бях си напълнил блок листата за сайтове в Adsense и се чудих как да добавям още (мисля, че лимитът беше 500). Но Google бълха ги е ухапала. Щом се движат пари през тях и те взимат голяма част от тях, проблем няма.
 

Горе