Google полудя отново

От: Google полудя отново

Копипейст - Няма наказан сайт щото е чист като сълза - Всичките тия реванета как са им потопили някой сайт дето бил чист като на Снежанка бузките са като дето в затвора всички викат че са невинни и са жертва на правосъдието.

Сайтовете гърмят основно по три причини -

Дублирано съдържание (във всичките му разновидности )

Преоптимизация пренасищане с ключови думи

Неправилно линкване, пренасищане на анкори и купуване на линкове


Това е истината Г. се променя и който иска да получава трафик от него трябва и той да се променя
 
От: От: Google полудя отново

Така е като има един лидер и ние буквално си показваме гъ**вете, за да му се харесаме.

Другият вариант е да помогнем на Калин с напред.бг и да си имаме бг търсачка лидер - като яндекс за руснаците или байду за китайците.

Ама на... всички свикнали с тоя гугъл и доста трудно би било да се отърсим.
 
От: Google полудя отново

Ами аз като гледан Напред.бг също използва Гугъл..

Значи кофти уърк. :D Трябва някой да седне и измисли нещо иновативно.

Аз имам перфектната идея, но нямам техническите умения. Така, че ще си остане само идея уви.
 
От: Google полудя отново

Не търсете под вола теле а се захващайте да работите - Това че Г е монополист си има своите предимства - Следиш условията само на един

Представете си че трафика се разпределя поравно между 3-4 търсачки и се чудиш на кой дявол дупе да дадеш за да можеш да се класираш във всичките.

А освен това мислите ли че ако например напред.бг стане монополист на мястото на Г няма да ядете дървото за прекалена оптимизация и пълненето на серпа с нискокачествени страници.
 
Re: От: Google полудя отново

Иначе, Jabse.com може да се подобри.
Може да се направи много и не само да се подобри, но и да стане лидер (поне на локално ниво). Но жалкото е, че е свързано с много пари и добър екип, който да седи зад него и да го изнесе на това ниво. Все пак ще гонят компании като Google, Yahoo, Bing, Yandex, и др. Задачата не е никак лека. ;)

А освен това мислите ли че ако например напред.бг стане монополист на мястото на Г няма да ядете дървото за прекалена оптимизация и пълненето на серпа с нискокачествени страници.
Да, и Калин няма да пуска аванта, яко някой се прави на по-хитър от другите. Мисля, че и Google си го спазват като фирмена политика под една или друга форма. ;)

И само да допълня, че това, че Google го играят така, не означава, че и други на тяхно място няма да го играят така. Но едно е сигурно, ако се разпредели добре пазара, както световния така и локалния, няма да е такава свинщина. Но какво да кажа, Bing не ги виждам да си дават зор, а Yahoo им се налагат да купуват треторазредни социални мрежи, за да имат нещо ново в портфолито си. С две думи, за да започнат да дишат във врата на Google, техните конкуренти ще трябва да стигнат нивото им. НЕ само на развитие, но и на мислене. Защото, колкото и да не си го признаваме - някои компании диктуват тенденциите, а другите или изостават или ги следват, което и в двата варианта не ги правят нито лидери, нито способни да стъпят на лидера. ;)
 
От: Google полудя отново

Как да ги настигнат като един ден пиша в търсачката на Бинг ли беше или Джабсе не помня - Как се регистрира сайт при тях и не получавам правилен резултат на първа страница

Пиша в Гугле как се регистрира сайт в Бинг и ми вади правилният резултат първи
 
Да, за това говорим. Windows-ът им е същия шит също. Стигнаха до 8 или 10, но откакто съм на Линукс, не ме и интересува. Аз нямам големи надежди за търсачката им, определено. Но мисля, че имат ресурса и базата да достигнат Google, но се иска повече от това, което правят в момента.

И което най ме натъжава - Bing са може би най-близо до истината. ;) Това е, когато не ти пука, и на другите започва да не им пуска. ;)
 
От: Google полудя отново

Не търсете под вола теле а се захващайте да работите - Това че Г е монополист си има своите предимства - Следиш условията само на един

Представете си че трафика се разпределя поравно между 3-4 търсачки и се чудиш на кой дявол дупе да дадеш за да можеш да се класираш във всичките.

А освен това мислите ли че ако например напред.бг стане монополист на мястото на Г няма да ядете дървото за прекалена оптимизация и пълненето на серпа с нискокачествени страници.

Не съм съгласен. Няма как да съм. Не може да си предлагам супер качествените неща и те да ме режат. Нямат право бизнесът ми да зависи от тях! :)
 
От: Google полудя отново

Първо Г не е обществено заведение за да мрънкяш че не са те пуснали да играеш кючек на масата - Второ никой не те кара да се съобразяваш с тях има достатъчно много сайтове които не ги брига за Г.

Ако обаче искаш да получаваш безплатен трафик от тях трябва да се съобразяваш - безплатен обяд няма.


Аз до сега съм удавил няколко сайта и за всеки един от тях знам защо е станало - Ако си удавил някой хубав сайт по добре се опитай да разбереш защо се е получило така вместо да правиш драми.
 
От: Google полудя отново

"Нямат право бизнесът ми да зависи от тях!"

Имат, имат

"Бизнесът" не зависи от тях, защото има куп други алтернативи. Това че там трафика е в пъти по-малко не е техен проблем. mantaman ви го каза много добре - ако искате резултати от Google ще се съобразявате с тях. Това е тяхна услуга и лично на мен ми харесва накъде отиват нещата. На който не му харесва, избор има, не е като да няма. Има общи условия, има правила, четете ги. Да, менят се всеки ден, но това е за да се подобри търсенето. Или искате serp-a да е пълен с резултати като от преди години, когато първите 2-3 страници бяха с никому ненужни сайтове с реклами? Търся аз нещо, то ме праща на един, па на друг, па на трети и всъщност полза никаква, само цъкане на X да затворя десетките popups...
 
От: Google полудя отново

Не съм съгласен. Няма как да съм. Не може да си предлагам супер качествените неща и те да ме режат. Нямат право бизнесът ми да зависи от тях! :)

Добре де... защо не се замислиш за сайт където ще си независим от Google? Аз мога да ти дам пример с един мой където между 20-25% от трафика ми идва от търсачките. Останалия идва по др. канали...

Ако говориш за DimiTech - защо не разработите плъгини за четене в браузъри (FF/Chrome мога да ви ударя едно рамо)? Защо не направите едно мобилно приложение (тук мога да ви помогна)? Защо не направите едно десктоп приложение (и тук мога да помогна)? Защо не направите нещо уникално и интересно за БГ потребителите - примерно бутващо CD тип HirenBootCD, но със антивирусни програми? Защо не направите статия тип http://www.raymond.cc/blog/13-antiv...-compared-in-search-for-the-best-rescue-disk/ със полезни и ценни идеи?

Всяка една от идеите ще ви домъква трафик - директен или от препратки, но ще си е ваш личен и няма да зависите от сульо и пульо и чалнатите им алгоритни. Във всяка една от идеите мога да ви помогна по някакъв начин и аз общо взето практикувам подобни похвати за трафик. Не мога да се оплача.
 
От: Google полудя отново

Мобилио той сайта му е имал достатъчно трафик преди да го удари Г - сега и да ги направи тези неща файда особена няма да има

И аз предполагам че говори за Димитех и сега го разгледах - Има някои пропуски които едва ли са фатални - Няма Н тагове на първа страница, линковете са му на кирилица, а името на сайта е във всяка статия и категория. Но това вероятно са все бели кахъри.

По тревожното е че сайта се е набалбукал с хиляди нискокачествени линкове и особено март тази година когато ръста им е бил пиково много по голям от колкото е било нормалното за сайта.

Аз поне до сега не съм видял сайт дето да е ударен и да не е имало причина - дори собственика да не е правил нищо неправилно винаги има причина макар понякога да е доста странна - (като например калпав темплейт на блогър който ти прави дублирано съдържание на статиите с тези от архива)
 
От: Google полудя отново

Объркали сте се :D... Не става въпрос за DimiTech, а за английски сайт. Пускал съм тема - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45014

Това че говориш за друг сайт не значи че нещата които съм написал за димитех не са релевантни особено като гледам че например по основната ти ключова дума IT Портал си четвърти а по IT Новини те няма между живите - явно и той е взел някое наказание

Другото което пропуснах в предният пост в димитех имаш няколко стотин хиляди индексирани страници - което означава две неща или дублирани старници или непозволени техники - И двете неща водят до пясъчника.

В другата тема не си посочил за кой сайт става въпрос, но и без да го гледам съм почти сигурен че става въпрос за наказание заради купувани линкове вероятно САПЕ

Няма случайно ударен сайт и в 90% от случаите уебмастерите много добре си знаят що са ги ударили ама се правят на ощипани госпожици
 
От: Google полудя отново

За вътрешно дублиране на страници ли говориш? Защото вероятно съм пропуснал да спра индексирането на някои части от сайта. Имах проблем към април/май с различните версии на програмите в сайта, но това вече е оправено. А и да те поправя, казва се ДимитеК :)

А за другия сайт - няма купувани линкове САПЕ. Както и да е, той не ме интересува особено.

П.П. Вижте какво открих http://www.intercom-sks.ru/ . Достатъчно ли е да изпратя само DMCA?
 
Последно редактирано:
От: Google полудя отново

С всеки изминал ден трафика от гугъл ми пада не мога да разбера какви ги вършат тотално се осраха с търсачката. Иначе сайта ми е 2 годишен от началото на септември съм забелязал този спад, но каквото и да направя все по на зле върви.
 

Горе