Google adsens и афилиейт в един сайт

Drosdov

New Member
Здравейте,

Искам да ви попитам знаете ли да има проблем в сайт с реклами от google да се сложи и афилиейт програма към онлайн магазин (по скоро линкове към продукти, а не банери). Доколко съм чел общите условия на адсенс, не би трябвало да е проблем. Някой има ли опит и правил ли го е.

Благодаря предварително!
 
Здравей,

Не, няма никакъв проблем. Единственото, което е, че може трафика ти да бяга към едните и да не обръща внимание на другите реклами. Но това го има и се практикува. Чест пример са доста медийни сайтове, които имат премиум банери (в твоя случай афилиейт банери), които продават на твърди цени и по-долу са наредили адсенс или даже езиадс. Съчетават ги, като винаги избират приоритетното, нали? Едно е 18 лева за 1000 импресии, друго е 20 ст. на клик. Има разлика и точно тя определя и разположението. Естествено главните банери (премиум позициите) се набиват и виждат по-добре.

Няма проблем и за пред адсенс, освен ако не плеснеш рекламките им измежду банерите. Тогава влизаш в нарушение. Аз съм го правил, но при мен беше идея по нагласено - банера беше един и добре откроен от другите неща, а адсенса в контента или на друго обособено място.

Дано да съм ти помогнал. :)

Поздрави от мен,
Блинки
 
От: Re: Google adsens и афилиейт в един сайт

Благодаря ти за изчерпателния отговор.

При мен афилиейта ще бъде даже не банер, а под снимка-продукт сложен линк откъде да си я купят. Рекламите от адсенс ще си бъдат отделно разположени като банери.

Здравей,

Не, няма никакъв проблем. Единственото, което е, че може трафика ти да бяга към едните и да не обръща внимание на другите реклами. Но това го има и се практикува. Чест пример са доста медийни сайтове, които имат премиум банери (в твоя случай афилиейт банери), които продават на твърди цени и по-долу са наредили адсенс или даже езиадс. Съчетават ги, като винаги избират приоритетното, нали? Едно е 18 лева за 1000 импресии, друго е 20 ст. на клик. Има разлика и точно тя определя и разположението. Естествено главните банери (премиум позициите) се набиват и виждат по-добре.

Няма проблем и за пред адсенс, освен ако не плеснеш рекламките им измежду банерите. Тогава влизаш в нарушение. Аз съм го правил, но при мен беше идея по нагласено - банера беше един и добре откроен от другите неща, а адсенса в контента или на друго обособено място.

Дано да съм ти помогнал. :)

Поздрави от мен,
Блинки
 
Re: От: Re: Google adsens и афилиейт в един сайт

Благодаря ти за изчерпателния отговор.

При мен афилиейта ще бъде даже не банер, а под снимка-продукт сложен линк откъде да си я купят. Рекламите от адсенс ще си бъдат отделно разположени като банери.
Добре, и така, важното е да си избереш кой как да позиционираш. А това се случва като знаеш кои позиции са ти най-добро според теб и кой метод ти носи повече пари и конверсия. ;)

Така работят нещата и в другите типове бизнес. ;)
 
От: Google adsens и афилиейт в един сайт

Blinky, благодаря за съветите :)

Имам още един въпрос. Може ли да се използва Google Affiliate Program, като едновременно имаш пуснати реклами от Adsense в същия сайт? Може ли и двете да се използват едновременно на един сайт като и двете са на Google? Някой има ли опит с Google Affiliate Program, какви са му впечатленията?
 
Моля, моля.

Според мен не би било проблем, най-малкото са услуги на една и съща компания. Но както казах и искам да потретя (май е за толкова), гледай разположението им да отговаря на условията и на двете услуги, които предлагаш. Ако ги спазиш, мисля, че няма да имаш проблем. Аз лично нямам опит с тяхната програма, но изглежда интересна, сега ще и тегля едно око. После мога да дам и едно мнение по темата. ;)
 
От: Google adsens и афилиейт в един сайт

Може би малко тъп въпрос, но все пак да попитам. АдСенс + Адълт Афилиейт?
 
Re: От: Google adsens и афилиейт в един сайт

Може би малко тъп въпрос, но все пак да попитам. АдСенс + Адълт Афилиейт?

Колко адулт? Имаш предивд, че дори и уголемяването на мъжко достойнство си е адулт за Google. :) Така, че мисля, че по-скоро не.
 
От: Google adsens и афилиейт в един сайт

Да, не става. Онзи ден дори четох, че гугъл въвежда ограничения и при тези, които искат да рекламират в adwords адулт съдържание (ще има повече отсяване)
 
От: Google adsens и афилиейт в един сайт

Може би малко тъп въпрос, но все пак да попитам. АдСенс + Адълт Афилиейт?
Много са строги в това отношение, Имах банер на магазин за бельо + АдСенс и ми спряха рекламите, щото имало нецензурно съдържание!
 

Горе