Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

не е от смяната на хостинга освен ако не е направено неграмотно.... стария акаунт да е бил изтрит веднага и кешираните днс резултати да пращат към сайт които вече го няма или новия хостинг да е претоварен
 
ХИ

Здрасти отново :)! Искам да ви попитам ,понеже отскоро имам акаунт в адсенс.Значи днес си отварям акаунта и виждам ,че ми е изписано ,че текущите разплащания са ми спряни и че на моя адрес гр,улица и т.н е изпратено писмо и до 3-6 седмици трябва да го получа.Вътре имало някав пин ,който аз трябва да въведа и да ми се release така да кажа плащанията ... Кажете ми така ли беше и с Вас в началото и разбрал ли съм правилно ? :wink:
 
Synthetic, не се притеснявай, адсенс процедират така: значи когато достигнеш сумата от $50 ти изпращат писмо в което има 4-тири цифрен код който трябва да въведеш в страницата на адсенс, Кода го изпращат с обикновенна поща и пристига за около 20-тина дена, това е някаква процедура с която да се убедят че това си ти, в смисъл че не си измамник или нещо такова. След като си въведеш кода, тогава ти освобождават плащанията. Ако все още има нещо което те интересува, питай с удоволствие ще ти отговоря. Надявам се да съм ти бил полезен :)
 
bad_boy каза:
Synthetic, не се притеснявай, адсенс процедират така: значи когато достигнеш сумата от $50 ти изпращат писмо в което има 4-тири цифрен код който трябва да въведеш в страницата на адсенс, Кода го изпращат с обикновенна поща и пристига за около 20-тина дена, това е някаква процедура с която да се убедят че това си ти, в смисъл че не си измамник или нещо такова. След като си въведеш кода, тогава ти освобождават плащанията. Ако все още има нещо което те интересува, питай с удоволствие ще ти отговоря. Надявам се да съм ти бил полезен :)

Мерси много пичага . Ами искам да те попитам понеже съм нов и гледам ,че днеска имам кликвания в блога си обаче не ми се отчитат като $ ,понеже акаунта ся ми е hold-нат , та после като си въведа пина живот и здраве като дойде писмото ще ми се начислят ли тия приходи ,които ся не ми ги зачита ? И още нещо имам 20 $ някъде ,а ти каза ,че при 50 $ пращали ...аз от 2 седмици има няма чета и се занимвам с адсенс и въобще с блогове и печелене на някакви пари от интернет ... :?
 
bad_boy каза:
Synthetic, не се притеснявай, адсенс процедират така: значи когато достигнеш сумата от $50 ти изпращат писмо в което има 4-тири цифрен код който трябва да въведеш в страницата на адсенс, Кода го изпращат с обикновенна поща и пристига за около 20-тина дена, това е някаква процедура с която да се убедят че това си ти, в смисъл че не си измамник или нещо такова. След като си въведеш кода, тогава ти освобождават плащанията. Ако все още има нещо което те интересува, питай с удоволствие ще ти отговоря. Надявам се да съм ти бил полезен :)

Май пин се праща вече и преди да се достигнат 50$:

"Като част от усилията ни да защитим профилите на издателите в AdSense, изпратихме персонален идентификационен номер (ПИН) на адреса за плащане, посочен в профила ви. Този ПИН трябва да бъде въведен еднократно в страницата Информация за ПИН, като едно от необходимите условия, за да получите право за получаване на плащания. Междувременно профилът Ви остава активен и можете да продължите да показвате реклами и да натрупвате приходи."

... и това преди да са достигнати дори 20$. мисля че е нова политика, нз.
 
наистина това се явава като предпазна мярка ог бате Г. и ще е задължително за всички потребители , които искат да печелят от адсенс , лошото в случая е че при качеството на бг пощите няма да се учудя ако има едно 30-40% загубени ПИН-ове и съответно изгорели колеги :)
 
Имам един въпрос за AdSense, ако може някой от знаещите да отговори. Начетох се доста на места на предупреждения като "и да не сте посмели сами да кликвате на гугълските реклами в сайта си или пък да кажете на ваши приятели да вкликват, щото чичко Гугъл веднага ще ви банне!". Нещо простата ми инженерна душа не може да схване тука - примерно аз съм си в София, и си влизам винаги в Г през мойто РС и през IP-тата на доставчика свръхмегалан. Ако се обадя на някой приятел в Русе и му кажа, "А бе Пешо, я вземи един път в седмицата ми влизай в сайта и пощраквай по рекламитките малко", е тогава тези гении от Г как ще разберат, че Пешо ми е приятел и затова щрака, да не са някакви свръх медиуми, че да четат мисли бе? Нали той влиза от друго РС и от IP тата на съвсем друг доставчик. Айде могат да видят, че и той е в България, нали така, и да се сетят, че в България всички сме братовчеди, добре. Ами ако се обадя на някое аверче в Щатите или Канада и то от там щрака по моите реклами, него как ще го засекат, че прави fraud?
 
dalakov каза:
Имам един въпрос за AdSense, ако може някой от знаещите да отговори. Начетох се доста на места на предупреждения като "и да не сте посмели сами да кликвате на гугълските реклами в сайта си или пък да кажете на ваши приятели да вкликват, щото чичко Гугъл веднага ще ви банне!". Нещо простата ми инженерна душа не може да схване тука - примерно аз съм си в София, и си влизам винаги в Г през мойто РС и през IP-тата на доставчика свръхмегалан. Ако се обадя на някой приятел в Русе и му кажа, "А бе Пешо, я вземи един път в седмицата ми влизай в сайта и пощраквай по рекламитките малко", е тогава тези гении от Г как ще разберат, че Пешо ми е приятел и затова щрака, да не са някакви свръх медиуми, че да четат мисли бе? Нали той влиза от друго РС и от IP тата на съвсем друг доставчик. Айде могат да видят, че и той е в България, нали така, и да се сетят, че в България всички сме братовчеди, добре. Ами ако се обадя на някое аверче в Щатите или Канада и то от там щрака по моите реклами, него как ще го засекат, че прави fraud?
нека моята също проста инжинерна душа ти отгоовори - така е няма как да разберат но дори и пешо да ти кликва веднъж в седмицата на 4-5 рекламки товя едва ли ще ти носи повече от 50 цента на седмица , сума която смятам че не те устройва , освен ако нямаш около 100на пешовци които да ти правят 50 долара на седмица , което пак е малко. Просто трябва да спрем да мислим че с тарикатлък на дребно ще постигнем нещо.
 
Да бе, Вецков, абсолютно прав си. Не си заслужава да се правим на тарикати за дребно. Просто обичам да задавам въпроси и не обичам да ме правят на по-глупав, отколкото съм, не че не съм де :))
 
На колко време се ъпдейтва инфото? Защото помолих един човек да ми цъкне на рекламите, само за да видя дали работи и не отчита никаква печалба.
 
FERRARIST каза:
По мой наблюдения беше на час, но от 5-6 месеца не съм засичал наново.....

На час си е май :D
 
При мен адсенс се ъпдейтва на 35 мин ( с точност до 15-тата секунда :п ). А относно цъканките - преди 2 месеца си регнах нов акаунт и нарочно цъках да видя какво ще стане. На ден правих по около 100 клика. Никой още не ми се е обадил или ми е писал писмо. Лошото е, че на майтап в момента в този акаунт има около 800$ и се чудя дали ако махна задържането на плащането от гугъл ще ме сурвакат за некоректни кликове.

Имам един въпрос. Някой получавал ли е суми над 5000$ накуп и как стои въпроса с осребряването на такива чекове ... че питах в една банка и ми казаха че искали 15% от сумата (което не е малко).
 
Re: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн рекл

fani7117 каза:
При мен адсенс се ъпдейтва на 35 мин ( с точност до 15-тата секунда :п ). А относно цъканките - преди 2 месеца си регнах нов акаунт и нарочно цъках да видя какво ще стане. На ден правих по около 100 клика. Никой още не ми се е обадил или ми е писал писмо. Лошото е, че на майтап в момента в този акаунт има около 800$ и се чудя дали ако махна задържането на плащането от гугъл ще ме сурвакат за некоректни кликове.
Че ти що не си го махнал досега бре.......как мислиш ще те "сурвакат", няма да те съдят я.....колко време вече ти върви така акаунта?????
От няколко сериозни сенсъри знам че когато минеш 300 долара месечно и минаваш на друг алгоритъм който те "следи" по друг начин......по колко си си правил на месец така????
Иначе не съм съгласен че се ъпдейтва на 35 мин - от няколко часа дремя само на единия от акаунтите, и въпреки че кликайдера ми отчита за 5 часа към 300 клика, първия и третитя час нямаше почти нищо......
 
Re: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн рекл

FERRARIST каза:
Че ти що не си го махнал досега бре.......как мислиш ще те "сурвакат", няма да те съдят я.....колко време вече ти върви така акаунта?????

Под сурвакане имах предвид да не видя пари "нивга пойче" от този акаунт, а акаунта е регистриран около 10-11 декември 2007 :)

FERRARIST каза:
Иначе не съм съгласен че се ъпдейтва на 35 мин - от няколко часа дремя само на единия от акаунтите, и въпреки че кликайдера ми отчита за 5 часа към 300 клика, първия и третитя час нямаше почти нищо......

Ти логаутваш от акаунта или само рефрешваш? Защото аз логаутвам и почти винаги на 35-тата минута резултатите са сменени. Е ... случвало се е някога и на 40-50 минути но много рядко.
 
Е рефреш само, мисля че не е едно и също, но щом казваш сега ще пробвам и с това.......
Иначе от средата на декември досега си навъртял добре, ако не те треснат до 15 тоя месец можеш да откачиш някой гущер......дръж ме в течение с тоя случай....

Имам и питане към аудиторията - някой ползва ли Гугълските реферали - не Фирефокса а другите дето може сам да си ги избираш.....
Преди време бях сакачил за малко, но нещо приходите ми се видяха малко, и ги отсвирих, днес сутринта сложих на 10 сайта да се търкалят две рекламни полета с реферали, ся верно че за думи доста по скъпи от тия дето бях сложил преди, и съм учуден от следния резултат.....
screenshotbd2.jpg

Някой друг позва ли ги често и дали има наблюдения за това има ли разминавания при цените за клик от стандартните им реклами и тия рефералските??????
 
129 клика за $1.40 или 1.41 стотинки на клик. И така е от близо седмица. Това е с БГ съдържание ама все пак 1.41ст/клик !!!
Явно Гуглето са се е притеснил, че някой българин може да дръпне напред с честен труд а това не е заложено по закон. Или аз нещо някъде бъркам.
Как се движат вашите CPC?
Другите ми сайтове са малко по-добре но повече от 7-8цента на клик средно на ден няма. Ех, друго беше през комунизма.
Някой има ли съвет за по-светло бъдеще?
 
ascella каза:
129 клика за $1.40 или 1.41 стотинки на клик. И така е от близо седмица. Това е с БГ съдържание ама все пак 1.41ст/клик !!!
Явно Гуглето са се е притеснил, че някой българин може да дръпне напред с честен труд а това не е заложено по закон. Или аз нещо някъде бъркам.
Как се движат вашите CPC?
Другите ми сайтове са малко по-добре но повече от 7-8цента на клик средно на ден няма. Ех, друго беше през комунизма.
Някой има ли съвет за по-светло бъдеще?
бате на бг сайта ми е много зле мнооого имам нещо от сорта на 20 клика 20 цента просто ужас.
 
само да ви кажа аз сега ако искам да рекламирам някой сайт
посредством адуордс в БГ цената на клик няма да е повече от 4цента
зависи и от нишата но защо да давам 10 цента като мога да дам 4?
 

Горе