Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

странни лични наблюдения върху гугъл адсенс

Здравейте,
Искам да споделя едни мои наблюдения които забелязвам от няколко седмици насам. Имам сайт, от който дневните приходи от адсенсе са от 6$ до 15$ на ден ( различно за отделните дни ). От няколко седмици се заглеждам през около 1 час в отчетите на адсенс и наблюдавам следното нещо: - 6-7$ се правят с първите 10-15 клика. След това на 50-60 клика стават до 10$. От там нататък почти винаги имам около 100 клика за 2-3$.

Значи:
- от 0-15 клика = около 6-7$
- от 15-ти до 60-ти клик = около 3-4$
- от 60-ти до 180 клик = около 2-3$
-----------------------
общо около 13-15$


Така че съм любопитен как става винаги така, че първите 20клика са на стоиност от 5$ до 7$ а останалите 180клика са на стойност до 5$?!?!
Съмнявам се да е случайност, защото това го следя от около 20 дни.

Ако на някой му се е случвало такова нещо ще се радвам да го сподели.

Поздрави
 
даваш филтър за рекламите за които ти плащат по малко :D
 
Филтъра е ясен. Въпроса е дали гугъл правят лимит - като направиш определена сума пари, както в моя случай - като стигна общо 10$ за деня и пускат евтини реклами в сайта, които са по 10 клика за 0.01$ ?!?
 
Здравей и добре дошъл във форума за онлайн бизнес. Надявам се да си изкараш добре тук. :) :wink:

А по темата: може да са и от други фактори, примерно ако са същите или други <пак но сменящи се>, просто публишърая да си е корегирал капанията и да дава по-малко. Това също може да е опция, си мисля. :wink:

Но щом казваш че всеки път е така, може и да не е, освен ако оня кибичи нон стоп в AdWords акаунта си или му се менежира от PPC Management фирма.
 
А как определята кой сайт колко плаща като са ви повече кликовете, за дас го вкарате във филтъра ?
 
Blinky, добре заварил ;)

То добре това с пъблишъра, ама той не е само един. Имам и едно друго наблюдение, което може да се окаже и истина. Когато мина 20000 импресии - тогава пада цената на клик. Ще пиша писмо на гугъл да ми дадат сорса на системата им за адсенсе, за да не се чудим и маем за какво става дума :))))))))
 
Re: странни лични наблюдения върху гугъл адсенс

fani7117 каза:
Здравейте,
Искам да споделя едни мои наблюдения които забелязвам от няколко седмици насам. Имам сайт, от който дневните приходи от адсенсе са от 6$ до 15$ на ден ( различно за отделните дни ). От няколко седмици се заглеждам през около 1 час в отчетите на адсенс и наблюдавам следното нещо: - 6-7$ се правят с първите 10-15 клика. След това на 50-60 клика стават до 10$. От там нататък почти винаги имам около 100 клика за 2-3$.

Значи:
- от 0-15 клика = около 6-7$
- от 15-ти до 60-ти клик = около 3-4$
- от 60-ти до 180 клик = около 2-3$
-----------------------
общо около 13-15$


Така че съм любопитен как става винаги така, че първите 20клика са на стоиност от 5$ до 7$ а останалите 180клика са на стойност до 5$?!?!
Съмнявам се да е случайност, защото това го следя от около 20 дни.

Ако на някой му се е случвало такова нещо ще се радвам да го сподели.

Поздрави
Каква е тематиката на сайта ти.....
 
GGG каза:
Е ти ме разби с тоя план, взех сървър към суперхостин и плащам по 160 кинта на месец. Ще трябва да преосмисля този разход.

Човече, всичките 90 домейна ли ги хостваш на една машина ?
 
hristu каза:
GGG каза:
Е ти ме разби с тоя план, взех сървър към суперхостин и плащам по 160 кинта на месец. Ще трябва да преосмисля този разход.

Човече, всичките 90 домейна ли ги хостваш на една машина ?

На 8 ай пи-та са.

Днеска ми дойде един забравен чек, сега ще пробвам да го осребря, независимо, че този акаунт е баннат.
 
Не се опитвай - няма да стане - пробвал съм да осребря чек от акаунт дето го спраха в деня който той дойде......номера не мина.....пробвал съм същото и с такъв който като го дадох след 10 дена спряха акаунта и въпреки това го осребриха.....всъщност не съм го пробвал - просто така стана...... :lol:
 
проблемче

Здравейте отново! :) Знам ,че следите редовно новите постове ,затова искам да попитам тук ,а не да пускам нова тема - Имам 1 проблем.Значи имам 4 блога и всичките те са за хотели ,но не мога да си обясня защо рекламите за конт. и реферал ми излизат само в единия блог ,а в другите 3 ми излизат рекламите за благотворителност ... изминаха 2 дни ...съмнява ме бота на гоогле да не е октрил keyword-овете ...все пак днес направих последния блог и за 5 мин. контент и реферал бяха готови. :roll:

Надявам се някой да ми обясни ако не тук ,то поне на ЛС ,защото от около 2 седмици се занимавам с адсенсе и блогс.

10х предварително :) :arrow:
 
И аз имам един въпрос, ако може някой от знаещите да ми отговори. Ако направя много сайтове на един и същи хостинг, те ще излизат от едно и също IP. Това за Г няма ли да е съмнително и да ме баннат. И още нещо, доколкото разбрах банването е за сайт, т.е. ако имам 100 сайта и ми баннат 50, няма проблем да продължа да си получавам парите за останалите 50, така ли?
Благодаря ви предварително, знаещи!
 
dalakov каза:
И аз имам един въпрос, ако може някой от знаещите да ми отговори. Ако направя много сайтове на един и същи хостинг, те ще излизат от едно и също IP. Това за Г няма ли да е съмнително и да ме баннат. И още нещо, доколкото разбрах банването е за сайт, т.е. ако имам 100 сайта и ми баннат 50, няма проблем да продължа да си получавам парите за останалите 50, така ли?
Благодаря ви предварително, знаещи!

банването е по име и адрес предполагам и включително за сайт и ИП

Няма проблем ако искаш и 1000 сайта на един хост да имаш, просто трябва да отговарят на правилата и да няма невалидни кликове по тях.

Нещата са следните:
регваш се в адсенс, удобряват те и слагаш реклами където си искаш, но трябва да се спазват правилата, ако не - ще изядеш банана и ще се молиш да успееш да се регистрираш отново :roll:
 
ahelp

На моя въпрос по-горе някой ще отговори ли :roll: ?
 
изчакаи още малко а може да няма подходяща реклама за твоите сайтове

ПП днес видях на един що годе голям бг сайт infostock.bg sсоциални реклами така че случва се ...
 
coolice каза:
изчакаи още малко а може да няма подходяща реклама за твоите сайтове

ПП днес видях на един що годе голям бг сайт infostock.bg sсоциални реклами така че случва се ...

Мерси много батка :D ...значи ще изчакам .. Аз си мислех нещо да не съм направил аз ,а преди си ми излизаха рекламките :roll:
 
dalakov каза:
И аз имам един въпрос, ако може някой от знаещите да ми отговори. Ако направя много сайтове на един и същи хостинг, те ще излизат от едно и също IP. Това за Г няма ли да е съмнително и да ме баннат. И още нещо, доколкото разбрах банването е за сайт, т.е. ако имам 100 сайта и ми баннат 50, няма проблем да продължа да си получавам парите за останалите 50, така ли?
Благодаря ви предварително, знаещи!
При мен е така близо 100 домейна са хостнати в Годеди - разделил съм пространството си на 7-8 части и съм насочил кажи речи поравен брой домейни към тях - примерно 9 домейна сочат към първа датабаза и т.н - после те отиват в втора която е с различно съдържание за обновяване на контента......Г вече 5 месеца не ми правят проблеми за това, чекове идват от всичките ми Адсенс акаунта......Не знам дали баннването е за сайт, но досега мисля че банват по акаунт - сайтове дето са ми ги банвали с техни реклами сега продължават да си ми бачкат, като се има впредвид че някой от тях са минали през 2-3 баннати акаунта......е....това че след като някой акаунт ми го баннат правя смяна на диенесите на всички домейни по един път поне преди да ги насоча пак към стария хостинг е друг въпрос, това го правя по лични убеждения......
 
При мен се случи пък следното нещо - то няма много общо с тази тема ... ама да си кажа аз :) Наложи ми се да сменям хостинга от едно място на друго. Преди прехвърлянето от единия хостинг на другия имах кеширани резултати в гоогле - 9300. След прехвърлянето на хостинга ( естествено се сменят и dns-ите ) - останаха 3 резултата. Писах им писмо на тези бастуни и ми отговориха, че стриктно следели хостнейма и IP-то, "за да не стават разминавания" ( каквото и да значи това ). Така че се наложи да чакам нови 2 месеца за да ми преиндексира сайта. Не знам дали се е случвало и с някой от вас но ... много е неприятно. Приходите от адсенсе паднаха със около 60% през този период.
 

Горе